Arrangör: IK Orient, Svensk Friidrott och Uddevalla Kommun Tävlingsledare: Gustav Magnusson
[Resultat fredag] [Resultat lördag] [Resultat söndag] [Resultat alla dagar]

Resultat söndag

Män 200 m Semi 1 Vind:-1.1 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Henrik Larsson99IF Göta Karlstad 20.89Q
2Erik Erlandsson04IFK Lund 21.00Q
3Zion Eriksson02Falu IK 21.30Q
4Ivano Bevanda07Malmö AI 21.69q PB
5Viktor Wall03Hammarby IF 21.95
6Simon Sharapo01KFUM Örebro 22.25
Herman Forsberg02Ullevi FK DNS
Jeroen Persson05IFK Lund DNS

Event finished: 2024-06-30 13:04

Män 200 m Semi 2 Vind:-0.3 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1William Trulsson06Malmö AI 21.24Q
2Linus Pihl03IK Lerum FI 21.27Q
3Alvin Reinebo04KFUM Örebro 21.57Q
4Josef Malsher04Upsala IF 21.94q
5Gustav Gahne01Hässelby SK 22.00
6Emil Johansson02Turebergs FK 22.01
7Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 22.19
Desmond Rogo96IFK Lidingö DNS

Event finished: 2024-06-30 13:15

Män 200 m Final Vind:0.3 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Henrik Larsson99IF Göta Karlstad 20.55
2Erik Erlandsson04IFK Lund 20.57
3William Trulsson06Malmö AI 20.86 = PB
4Linus Pihl03IK Lerum FI 21.01
5Zion Eriksson02Falu IK 21.14
6Alvin Reinebo04KFUM Örebro 21.46
7Ivano Bevanda07Malmö AI 21.72 PB
8Josef Malsher04Upsala IF 21.81 PB

Event finished: 2024-06-30 15:28

Män 800 m Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Habtom Asgede95Turebergs FK 1:49.70
2Andreas Kramer97Ullevi FK 1:49.73
3Samuel Pihlström01Hälle IF 1:50.04
4Erik Martinsson96Upsala IF 1:50.74 SB
5Alexander Lundskog96Ullevi FK 1:50.77
6Yared Kidane99Eskilstuna FI 1:50.85
7Jonas Magnusson04Hälle IF 1:50.95
8Benjamin Åberg95Hälle IF 1:50.97
9Kevin Bodén02Mölndals AIK 1:53.44 PB

Event finished: 2024-06-30 15:10

Män 5000 m 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Karl Ottfalk06IFK Lidingö 14:00.60
2Emil Danielsson97Spårvägens FK 14:01.18
3Jonathan Grahn04Mölndals AIK 14:02.15 SB
4Oliver Löfqvist98Spårvägens FK 14:07.77 SB
5Samuel Russom91Hässelby SK 14:10.28 SB
6Yohannes Kiflay02Hässelby SK 14:10.66 SB
7Miguel Palm98Hässelby SK 14:11.14 SB
8Kalle Berglund96Spårvägens FK 14:11.36 SB
9Awet Mengsteab95Örgryte IS 14:12.96 SB
10Arvid Öhrn94Hälle IF 14:13.28
11Olle Ahlberg97Hälle IF 14:14.16
12Samuel Tsegay88Örgryte IS 14:14.66 SB
13Petter Svensson90Hälle IF 14:23.57 PB
14Andreas Davidsson95Högby IF 14:23.71 PB
15Abdelfath Yassin95Spårvägens FK 14:23.98
16Oscar Lindskogen96Malmö AI 14:33.39 PB
17Samuel Berhane05Hässelby SK 14:50.19 PB
18Archibald Casteel96Spårvägens FK 14:51.14 SB
19David Kjellén95IF Göta Karlstad 15:20.36 PB
20Benjamin Claesson02IKHP Huskvarna 15:51.69 SB
21Janne Hofgren Patala79Umara SC 19:12.11 PB
Andreas Jansson96Hässelby SK DNF
Axel Djurberg99Hässelby SK DNF

Event finished: 2024-06-30 14:51

Män 400 m häck Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1David Thid03Spårvägens FK 50.73
2Anton Bertilsson99IFK Växjö 52.07 SB
3Gustav Karlsson00Örgryte IS 52.73 SB
4Sigge Bergentz06KFUM Örebro 53.33 PB
5Samuel Wiik98Örgryte IS 53.36 SB
6Lucas Törnström05Danderyds SK 53.75 PB
7Babu Badjie05Danderyds SK 55.78 SB

Event finished: 2024-06-30 13:37

Män Höjd Start:2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q Code
1Melwin Lycke Holm04Kils AIK 2.15
2Fabian Steene03IF Kville 2.05 PB
3Albin Eriksson03Tyresö FK 2.01
3Svante Svensson07Sävedalens AIK 2.01
3Agustin Hilmersson03IK Orient 2.01
6Adam Svensson03Malmö AI 1.97
7Philip Bayer03Mölndals AIK 1.97
8Joakim Wadstein00Mölndals AIK 1.97
8Fredrik Sangberg90Örgryte IS 1.97
10Oskar Lundqvist97Upsala IF 1.91

Event finished: 2024-06-30 11:57

1.851.911.972.01 2.052.082.122.15 2.18
Agustin Hilmersson -ooo xxx
Adam Svensson oooxxx
Joakim Wadstein ooxxoxxx
Fredrik Sangberg ooxxoxxx
Albin Eriksson -ooo xxx
Philip Bayer ooxoxxx
Svante Svensson -ooo xxx
Melwin Lycke Holm --oo oooo xxx
Oskar Lundqvist ooxxx
Fabian Steene oooo oxxx
Män Stav Final Start:2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q Code
1Linus Jönsson05Tjalve FIF 5.43 PB
2William Asker04Örgryte IS 5.33 = SB
3Axel Rogö07IFK Göteborg 5.02
4Harald Gemmel01Täby IS 5.02
5Viktor Rahm05Västerås FK 5.02
6Emil Carlsson02IFK Växjö 4.91
6Oliver Sandberg06Huddinge AIS 4.91
8Rasmus Carlsson88KFUM Örebro 4.80
9William Nestor03Linköpings GIF 4.80 SB
10Felix Steene04Örgryte IS 4.65 = SB
Carl Sténson93Hellas FK NH

Event finished: 2024-06-30 15:33

4.504.654.804.91 5.025.105.185.23 5.285.335.385.43 5.485.50
Oliver Sandberg -ooxo xxx
Axel Rogö --o- o-xxx
Felix Steene oxoxxx
Viktor Rahm -oxo- xoxxx
Linus Jönsson --o- xxo-xxo- xo-oo xx-x
Emil Carlsson ---xo -xxx
William Nestor -xoxxo- xxx
Harald Gemmel --o- xoxxx
Carl Sténson x-xx
William Asker ---xo -o-o -o-x- xx
Rasmus Carlsson -xxoxoxxx
Män Tresteg Final Start:2024-06-30
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Jesper Hellström95Hässelby SK 15.95(-0.7) SB
2Gabriel Wallmark02Örgryte IS 15.72(0.9)
3Melker Manne01Ullevi FK 15.23(-0.6) PB
4Lukas Edqvist02Örgryte IS 15.19(-0.2)
5Markus Lundborg99Ullevi FK 14.89(0.9) SB
6Gustav Tartu02Ullevi FK 14.72(-1.1) SB
7Oliver Ericsson06Spårvägens FK 14.11(-0.5) SB
8Josh Routh02Huddinge AIS 13.98(0.2) PB
9Malte Svensson07Sävedalens AIK 13.97(-0.5)
10Marcus Eklund05Täby IS 13.95(1.4)
Linus Wahl05IK Lerum FI NM(-0.8)

Event finished: 2024-06-30 16:27

Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
M Svensson 13.97(-0.5)X(0.2) 13.41(-0.6)() ()() 13.97(-0.5)
M Lundborg 14.51(-0.6)14.02(-0.6) 14.18(-1.5)14.49(-0.3) 14.89(0.9)X(0.6) 14.89(0.9)
M Manne 14.96(0.0)X(-0.1) 14.40(-0.1)X(-0.4) X(0.0)15.23(-0.6) 15.23(-0.6)
J Hellström 15.45(-1.0)X(-0.2) X(0.3)15.49(-0.1) 15.95(-0.7)15.77(-1.5) 15.95(-0.7)
G Wallmark 15.41(-0.7)15.59(-0.8) 15.58(-0.9)15.06(-0.3) 15.72(0.9)15.55(0.3) 15.72(0.9)
L Wahl X(-0.8)X(-0.9) X(-1.1)() ()() NM(-0.8)
O Ericsson 14.11(-0.5)13.87(-0.7) X(-0.5)14.07(-0.8) 13.68(-0.6)14.06(-1.9) 14.11(-0.5)
L Edqvist X(-0.4)14.80(-0.2) X(-0.3)15.19(-0.2) X(-1.6)X(0.7) 15.19(-0.2)
J Routh X(-0.3)13.98(0.2) X(0.0)-() X(-0.6)X(-0.4) 13.98(0.2)
M Eklund X(0.6)13.95(1.4) 13.33(-0.7)() ()() 13.95(1.4)
G Tartu X(-1.1)14.72(-1.1) -()X(-0.5) -()-() 14.72(-1.1)
Män Diskus Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Daniel Ståhl92Spårvägens FK 65.59
2Simon Pettersson94Upsala IF 61.83
3Jesper Ahlin03Turebergs FK 55.45
4Sebastian Löschner00Spårvägens FK 53.86
5Wictor Petersson98Malmö AI 52.28 SB
6Oskar Antonsson98Trångsvikens IF 51.55
7Adam Hellbom04Falu IK 50.02 PB
8Johannes Lilius01Huddinge AIS 49.90
9Teo Paganus03Turebergs FK 48.53
10Theodor Walther94Örgryte IS 47.72 SB

Event finished: 2024-06-30 13:53

Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T Paganus45.6348.2148.53 48.53
T Walther47.72XX 47.72
J Lilius47.6449.90X 45.8147.8049.3149.90
A Hellbom47.28X50.02 X49.6948.5950.02
O Antonsson50.4749.8851.05 51.3151.55X51.55
W Petersson49.44X52.28 X50.5851.1852.28
J Ahlin53.00XX 55.45X50.1555.45
S Löschner53.11X52.13 52.50X53.8653.86
S Pettersson61.83XX 60.6461.43X61.83
D Ståhl64.4465.59X 61.4665.34X65.59
Män 10000 m Gång Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Hampus Otterborg07T Ultrasweden LK 49:28.76 PB
2Christer Svensson69Växjö AIS 49:42.72 SB
3Tobias Andervang95Borås LK 50:35.09 PB
4Birger Fält68Mälarhöjdens IK 50:51.43 SB
5Bengt Bengtsson61GK Steget 55:24.62 SB
6Karl Wilenius85Lidköpings VSK 1:01:41.81
7Per Holmqvist85Götlunda IF 1:02:11.58
8Joacim Cronwall89IS Göta 1:04:12.98
9Ulf-Peter Sjöholm65Växjö AIS 1:05:38.58
10Henrik Kopp Söderström80Axa SC 1:07:31.31
11Johan Särnbratt89Tolereds AIK 1:11:00.46
Mustafa Aenenboyr91Eskilstuna FI DNF

Event finished: 2024-06-30 11:24

Kvinnor 200 m Final Vind:0.1 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00Malmö AI 22.93 MR
2Nora Lindahl04Hässelby SK 23.17
3Moa Hjelmer90Spårvägens FK 23.95 PB
4Elvira Tanderud04Ullevi FK 23.96
5Evelina Olsson08IFK Sunne 24.24 PB
6Josefin Nilsson94Kalmar SK 24.37
7Jamilia Bernhardsson08Kalmar SK 24.47
8Wilma Svenson03IFK Växjö 24.50 PB

Event finished: 2024-06-30 15:44

Kvinnor 800 m Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Nielsen01Örgryte IS 2:02.41
2Maria Freij98Malmö AI 2:03.34
3Yolanda Ngarambe91Turebergs FK 2:04.47
4Hanna Hermansson89Turebergs FK 2:04.78
5Carmen Cernjul07Spårvägens FK 2:07.43
6Lova Perman03IF Göta Karlstad 2:07.91
7Hannah Kinane06Hässelby SK 2:08.41
8Lovisa Linde98Täby IS 2:09.45 PB
9Thea Norlund00Skellefteå AIK 2:13.29 PB

Event finished: 2024-06-30 14:56

Kvinnor 5000 m A-final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Linn Söderholm96Sävedalens AIK 15:38.14 PB
2Elsa Sundqvist05Upsala IF 15:46.12 PB NJR
3Emilia Lillemo00Täby IS 15:49.63 PB
4Julia Samuelsson99Högby IF 16:19.99 PB
5Lovisa Modig93Torsby LK 16:24.22 PB
6Emma Dahl91Örgryte IS 16:29.99 SB
7Angelica Strandberg96Örgryte IS 16:32.22 PB
8Johanna Larsson93Örgryte IS 16:42.00 SB
9Alva Malmsten Nilsson03Upsala IF 16:56.31 SB
10Frederica Richards94Spårvägens FK 16:58.13 SB
11Liduina van Sitteren89Örebro AIK 17:01.26 SB
12Towa Nilsson05Högby IF 17:15.76
13Paulina Hultberg05Mölndals AIK 17:31.55 SB
14Nova Ojutkangas04Västerås FK 17:38.04 SB
Vera Sjöberg01Täby IS DNF
Elin Brink97Mölndals AIK DNF

Event finished: 2024-06-30 12:55

Kvinnor 5000 m B-final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Edith Blomqvist94Västerås FK 17:11.63 PB
2Liv Dinis04Hälle IF 17:15.22 PB
3My Rundgren03Upsala IF 17:19.60 SB
4Weronika Brzuchalska93FK Studenterna 17:21.29 SB
5Pernilla Elmgren91Ärla SK 17:22.51 SB
6Louise Lund90Alingsås IF 17:29.31 PB
7Elin Marcusson99Hässelby SK 17:33.92 SB
8Alicia Nilsson98Ullevi FK 17:37.57 PB
9Jonna Hedbys92IFK Halmstad 17:41.13 PB
10Lisa Jonsson99Torsby LK 17:54.93 PB
11Erika Lindeblad93Högby IF 17:59.34 SB
12Kristin Nyström92IK Akele 18:06.73 PB

Event finished: 2024-06-30 12:19

Kvinnor 400 m häck Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Moa Granat04Turebergs FK 56.98
2Linnéa Frobe98Täby IS 58.47
3Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 59.10
4Ebba Svantesson97Upsala IF 59.72
5Matilda Hellqvist93Ullevi FK 60.35 PB
6Elenie Carlsson05IFK Växjö 61.21
7Astrid Fakelius08Brattås CK 62.41
8Jonna Tilgner84Linköpings GIF 71.96

Event finished: 2024-06-30 13:46

Kvinnor Längd Final Start:2024-06-30
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Emilia Kjellberg96IF Göta Karlstad 6.28(0.8)
2Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF 6.27(0.2)
3Tilde Johansson01Falkenbergs IK 6.20(-0.7)
4Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK 6.20(0.5)
5Cajsa Augustsson02Örgryte IS 6.09(0.2) SB
6Evelina Olsson08IFK Sunne 5.96(0.2)
7Tiffanie Magnusson02Upsala IF 5.95(-0.8)
8Malin Otterling Marmbrandt85IFK Lidingö 5.94(0.5)
9Ella Alvelin Malm08Mölndals AIK 5.81(0.2)
9Emilia Hammarström96Örgryte IS 5.81(-0.5)

Event finished: 2024-06-30 14:26

Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
E Alvelin Malm 5.75(0.0)X(0.5) 5.81(0.2)() ()() 5.81(0.2)
E Hammarström 5.75(0.3)X(0.7) 5.81(-0.5)() ()() 5.81(-0.5)
Otterling Marmb 5.70(0.0)5.86(-0.1) 5.75(0.3)5.87(0.4) 5.83(0.5)5.94(0.5) 5.94(0.5)
E Olsson 5.57(-0.3)5.70(1.1) 5.88(0.5)5.81(-0.4) 5.79(0.3)5.96(0.2) 5.96(0.2)
T Magnusson 5.80(0.2)5.95(-0.8) 5.48(-0.6)5.61(0.4) 5.89(-0.1)5.89(0.1) 5.95(-0.8)
C Augustsson 5.70(0.0)X(-0.8) 6.09(0.2)5.86(0.3) X(0.2)5.89(-0.6) 6.09(0.2)
M Åskag 5.97(0.1)5.97(-0.1) 6.10(-0.3)6.27(0.2) 6.09(0.2)6.19(0.1) 6.27(0.2)
T Johansson 6.14(0.0)5.99(0.5) 5.98(0.1)6.20(-0.7) 6.11(-1.5)6.04(-0.7) 6.20(-0.7)
Hallberg Hossai 6.20(0.5)6.11(0.3) 6.02(-1.2)2.19(-0.9) 4.82(-1.4)6.03(-0.1) 6.20(0.5)
E Kjellberg 6.21(0.5)X(0.1) 6.07(-0.4)6.28(0.8) X(0.8)6.22(0.3) 6.28(0.8)
Kvinnor Slägga Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Rebecka Hallerth96Spårvägens FK 70.85 MR
2Sara Forssell00IF Göta Karlstad 64.60
3Malin Garbell05Upsala IF 62.77
4Kajsa Wennberg Muhar96Upsala IF 62.17
5Emma Holmgren Löf02Upsala IF 62.04
6Emma Palmgren01IF Göta Karlstad 61.34
7Hillevi Carlsson02Hässelby SK 58.04
8Luana Lund Klaric99Ullevi FK 57.61
9Kristina Andersson91Råby-Rekarne FIF 56.48
10Sofia Boman02Hässelby SK 55.48

Event finished: 2024-06-30 15:37

Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
S Boman55.48XX 55.48
K Andersson52.8656.48X 56.48
L Lund Klaric56.9556.9155.43 56.3457.6157.4657.61
H Carlsson55.5956.9157.69 XX58.0458.04
E Holmgren Löf59.87X58.19 60.8861.0462.0462.04
E PalmgrenX60.9558.51 X59.3961.3461.34
M Garbell58.13X61.76 61.6760.6762.7762.77
Wennberg Muhar60.57X62.16 62.17XX62.17
S Forssell62.3862.1764.33 64.6064.19X64.60
R Hallerth62.89X69.20 67.1870.6170.8570.85
Kvinnor Spjut Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Beatrice Lantz97Hässelby SK 54.38 SB
2Carolin Näslund98IF Göta Karlstad 52.30 PB
3Eunice Karlsson98Eskilstuna FI 48.74
4Maja Gustavsson98Västerås FK 47.83
5Matilda Elfgaard92IFK Växjö 47.41
6Amanda Rask02IFK Umeå 47.17
7Stina Jacobson00Örgryte IS 44.47
8Sophie Reid02IK Ymer 43.31
9Maggie Dahllöf06Hammarby IF 41.93
Amanda Olsson03Säffle FIK NM

Event finished: 2024-06-30 10:55

Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
M Dahllöf40.2140.9241.93 41.93
A OlssonXr NM
S Reid43.31XX X40.3741.2843.31
S Jacobson44.4741.80X X40.28X44.47
M Gustavsson46.9345.4044.73 X44.4847.8347.83
A Rask44.3747.17X 43.56X44.6947.17
M Elfgaard47.41X42.04 45.56X44.5847.41
E Karlsson45.6648.2746.36 46.9348.7447.3248.74
B Lantz49.1049.9347.13 48.1847.0854.3854.38
C Näslund47.9352.3050.81 X49.7749.8652.30
Kvinnor Sjukamp 2024-06-30
           
Bianca Salming 98Turebergs FK 5906 
Erika Wärff 00IFK Växjö 5751 
Elsa Wållgren 04IK Lerum FI 5192 
Alva Back 06Turebergs FK 4964 
Matilda Halfwordson 05IFK Lidingö 4733 
Thea Ädling Ring 03IFK Mora FIK 4541 
 Linnéa Svanhall 04Högby IF DNF 
                     
100 hHöjdKula200m LängdSpjut800m
Bianca Salming14.521.82 14.29 26.195.49 47.282:14.55
9061003813 781697807 899
9061909 2722350342005007 5906
Erika Wärff14.011.70 13.28 25.085.62 44.912:21.96
977855746 879735762 797
9771832 2578345741924954 5751
Elsa Wållgren15.131.61 13.94 25.715.65 34.392:29.16
825747790 823744560 703
8251572 2362318539294489 5192
Alva Back15.501.58 10.91 26.805.24 50.672:32.78
777712589 729626873 658
7771489 2078280734334306 4964
Matilda Halfwordson14.741.67 10.39 26.775.33 30.012:35.55
876818555 731651477 625
8761694 2249298036314108 4733
Thea Ädling Ring14.851.52 9.81 25.344.92 24.622:25.60
862644517 856538375 749
8621506 2023287934173792 4541
Linnéa Svanhall14.891.58 11.29 DNS
856712614 0
8561568 21822182

K Sjukamp Längd Start:2024-06-30
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Elsa Wållgren04IK Lerum FI 5.65(-0.1) PB
2Erika Wärff00IFK Växjö 5.62(0.1) SB
3Bianca Salming98Turebergs FK 5.49(0.1)
4Matilda Halfwordson05IFK Lidingö 5.33(0.1)
5Alva Back06Turebergs FK 5.24(0.0) SB
6Thea Ädling Ring03IFK Mora FIK 4.92(0.4)

Event finished: 2024-06-30 10:41

Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
A Back 5.24(0.0)X(0.0) 5.21(0.2)() ()() 5.24(0.0)
M Halfwordson X(0.3)5.18(0.1) 5.33(0.1)() ()() 5.33(0.1)
E Wärff 5.62(0.1)5.51(0.4) X(0.3)() ()() 5.62(0.1)
B Salming 5.49(0.1)5.34(-0.4) 5.36(0.1)() ()() 5.49(0.1)
E Wållgren 5.30(0.1)5.27(-0.2) 5.65(-0.1)() ()() 5.65(-0.1)
T Ädling Ring 4.73(-0.6)X(0.1) 4.92(0.4)() ()() 4.92(0.4)
K Sjukamp Spjut 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alva Back06Turebergs FK 50.67 PB
2Bianca Salming98Turebergs FK 47.28
3Erika Wärff00IFK Växjö 44.91
4Elsa Wållgren04IK Lerum FI 34.39 PB
5Matilda Halfwordson05IFK Lidingö 30.01
6Thea Ädling Ring03IFK Mora FIK 24.62

Event finished: 2024-06-30 11:42

Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T Ädling Ring22.8023.0324.62 24.62
A Back48.6747.5450.67 50.67
B Salming43.1047.2842.46 47.28
M Halfwordson28.8230.0127.68 30.01
E Wärff44.9143.3241.08 44.91
E Wållgren31.9530.9534.39 34.39
K Sjukamp 800 m 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Bianca Salming98Turebergs FK 2:14.55
2Erika Wärff00IFK Växjö 2:21.96 PB
3Thea Ädling Ring03IFK Mora FIK 2:25.60
4Elsa Wållgren04IK Lerum FI 2:29.16 PB
5Alva Back06Turebergs FK 2:32.78
6Matilda Halfwordson05IFK Lidingö 2:35.55 PB

Event finished: 2024-06-30 14:13

Kvinnor 5000 m Gång Final 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Monica Svensson78Växjö AIS 25:55.82 SB
2Eleonora Olsmats99Umara SC 27:16.52 PB
3Nashieli Karlström94Eskilstuna FI 28:11.40 PB

Event finished: 2024-06-30 10:30

FR R-71 200 m Vind:-0.1 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Marika Vaihinger88Karlskoga FIF 63.86 PB
Moa Nilsson02Norrbacka HIF DQ F4.4.9

Event finished: 2024-06-30 11:51

K FR R-72 200 m Vind:-0.8 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Marie Lander74Heleneholms IF 47.25 PB
2Monique Eriksson833V HIF 50.41 PB
Julia Hedenström96Norrbacka HIF DQ F4.2.9

Event finished: 2024-06-30 11:51

M FR R-72 200 m Vind:-1.5 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Axel Colling07Västerås FK 39.98 NR
2Wiktor Hanssen99Råby-Rekarne FIF 42.48
3Gustav Tegnelund02Karlskoga Friidrott 45.73
4Pontus Stålfors97Upsala IF 47.35

Event finished: 2024-06-30 11:50

K Para 400 m 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Nyakuan Kang Gai05Eskilstuna FI 71.53 I-20
2Lina Hedberg98Bollnäs FIK 74.35 I-20
3Filipa Ivarsson07KFUM Kristianstad 82.60 I-20

Event finished: 2024-06-30 13:55

M Para 400 m 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Lilliesköld99Sollefteå GIF 56.49 PB
2Joel Reinholdsson01Umedalens IF 56.60 SB
3Albin Janderberg99Västerås FK 77.14 PB
Gustav Larsson03Angereds IS DQ I-20 F4.2.9

Event finished: 2024-06-30 14:08

Para Spjut 2024-06-30
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Carl Ekberg04Sävedalens AIK 29.55 SB
2Alexander Lilliesköld99Sollefteå GIF 26.07
3Emma Eriksson93Karlskoga FIF 16.63 PB
4Filipa Ivarsson07KFUM Kristianstad 16.37 PB

Event finished: 2024-06-30 09:13

Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
C Ekberg26.1725.6329.55 28.4128.07X29.55
A Lilliesköld23.9326.0725.53 23.57X7.7126.07
F Ivarsson15.1214.1711.33 13.3413.8616.3716.37
E Eriksson15.8516.43X 16.15X16.6316.63

M Standarpoäng ; Antal grenar 20 / 20
                                             
Tot1002004008001,5k 5 k10 k3k H110h400h HJPVLJSPTJ DTHTJTDecathlon10,000m Walk
1Hässelby SK766 91016 29 915
2Spårvägens FK74 1350129 112 1435
3Örgryte IS65.5125 0610 0.5073512 05
4Malmö AI461813 0023 312 4
5Ullevi FK42211 6 913 1
6IFK Lidingö3682 909 2 6
7Hälle IF3599 0161
8IF Göta Karlstad3299 00 5 90
9Upsala IF28151 0 777
10Turebergs FK2769 0 1 650
11Mölndals AIK19.507 64 2.50
12Sävedalens AIK19 9 510 4
13Falu IK1664 0 24
13Västerås FK164 4 8
15IFK Växjö13.54 7 2.50 0
16IK Lerum FI1275 0
17Huddinge AIS11.5 2.5071 1
18Täby IS11 6 50
18Eskilstuna FI113 80
20Hammarby IF10 0 10
21IFK Lund972
21Kils AIK9 9
21Tjalve FIF9 9
21KFUM Örebro93 5 1 0
21T Ultrasweden LK9 9
26IFK Umeå7 7
26IF Kville7 7
26Växjö AIS7 7
26Linköpings GIF73 0 4
30Högby IF6 00 6
30Borås LK6 6
30IFK Göteborg6 6
33IK Orient5 5
33Tyresö FK5 5
33Danderyds SK5 5 0
33Mälarhöjdens IK5 5
37Gefle IF44
37GK Steget4 4
39Strands IF3 3
39IFK Mora FIK3 3
39Lidköpings VSK3 3
39Trångsvikens IF3 3
43Götlunda IF2 2
44IS Göta1 1
44Eslövs AI1 1

K Standarpoäng ; Antal grenar 20 / 20
                                             
Tot1002004008001,5k 5 k10 k3k H100h400h HJPVLJTJSP DTHTJTHeptathlon5000m Walk
1Turebergs FK671116 9 125 14
2Spårvägens FK6762047 0 406 119
3Örgryte IS631196 674 144 2
4Upsala IF55.5 7455 2.50232 1015
5IF Göta Karlstad4213 6 94 2107
6Malmö AI419927 7 7
7Hässelby SK39720 0 9 1029
8Täby IS3715 697 9
9Mölndals AIK31123 05 065
10Högby IF25 5569 0
10IFK Växjö251 3 6 447
12Ullevi FK2475 4 70 1
13Sävedalens AIK16 97
13Råby-Rekarne FIF16 79 0
15Torsby LK13 49
16IFK Lidingö122 15 4
16Eskilstuna FI12 0 66
18IFK Umeå10 7 3
19Växjö AIS9 9
20Gefle IF8 62
20Västerås FK83 00 0 5
22IK Ymer7 6 1
22Umara SC7 7
22IFK Sunne74 30
22Hellas FK7 7
26IK Lerum FI6 6
26Hammarby IF64 0 2 0
26IFK Göteborg62 4 0
26Falkenbergs IK6 6
30Kalmar SK55
31IF Rigor4 4
31Östersunds GIF4 4
33KA 2 IF3 3
33Skruvs IF3 3
33Örebro AIK3 03
33IFK Mora FIK3 3
37KFUM Örebro2.5 2.50
38Hälle IF20 2
38Brattås CK2 2 0
38Skellefteå AIK201 1
41IK Orient1 1
41Linköpings GIF1 1
43Huddinge AIS0.66 0.66
44IFK Lund0.33 0.33