[Live] Resultat
[Alla] [Dag 1] [Dag 2] [Dag 3]

Resultat alla dagar

M22 100 m Försök Vind:1.0 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 10.63Q PB
2Milo Wahlgren02Täby IS 10.75Q
3Omar Chaaban00IFK Helsingborg 10.87q SB
4Simon Plesse02Upsala IF 10.97q
5Murteza Ghoraishi02Oskarshamns SK 11.32 SB
6Jesper Simonsson00IK Orient 11.60 SB
M22 100 m Försök 2 Vind:2.7 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Viktor Thor00Strands IF 10.52Q
2Emil Johansson02Turebergs FK 10.72Q
3André Jackson02Ullevi FK 10.79q
4Martin Hagberg01Hässelby SK 10.87q
5Max Rosquist-Larsson01Malmö AI 11.23
5Edvin Andersson02Varbergs GIF 11.23
7David Mattiasson01Turebergs FK 11.24
M22 100 m Final Vind:-0.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Viktor Thor00Strands IF 10.62
2Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 10.70
3Emil Johansson02Turebergs FK 10.80 SB
4Milo Wahlgren02Täby IS 10.85
5André Jackson02Ullevi FK 10.93
6Omar Chaaban00IFK Helsingborg 10.98
7Martin Hagberg01Hässelby SK 11.07
Simon Plesse02Upsala IF DNS
M22 200 m Försök 1 Vind:0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Zion Eriksson02Falu IK 21.70Q
2Viktor Thor00Strands IF 21.95Q
3Edvard Hansson02Örgryte IS 22.31q PB
4André Jackson02Ullevi FK 22.38q
5Linus Strand01KFUM Örebro 23.23 PB
6Robin Isaksson02Turebergs FK 23.32 SB
M22 200 m Försök 2 Vind:1.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emil Johansson02Turebergs FK 21.86Q
2Omar Chaaban00IFK Helsingborg 22.05Q
3Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 22.07q
4Gustav Gahne01Hässelby SK 22.09q
5Murteza Ghoraishi02Oskarshamns SK 22.92 SB
6Jonathan Johansson00Sävedalens AIK 23.36
M22 200 m Final Vind:-2.5 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 21.87
2Emil Johansson02Turebergs FK 21.92
3Viktor Thor00Strands IF 22.07
4Gustav Gahne01Hässelby SK 22.30
5André Jackson02Ullevi FK 22.47
6Omar Chaaban00IFK Helsingborg 22.57
7Edvard Hansson02Örgryte IS 22.70
Zion Eriksson02Falu IK DNF
M22 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Karl Wållgren01Örgryte IS 49.37Q
2Gustav Gahne01Hässelby SK 49.47Q
3Robin Isaksson02Turebergs FK 50.67q
4August Kallin02Västerås FK 51.92q
5Viktor Hedlund02Falu IK 52.68q
6Noa Anemyr02Linköpings GIF 54.86
M22 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Mattias Waernulf02Västerås FK 48.95Q
2Jacob Helsing00IK Orient 50.47Q
3Gustav Karlsson00Örgryte IS 50.58q
4Jonathan Johansson00Sävedalens AIK 53.48
Linus Simmerlein02Linköpings GIF DNS
M22 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Karl Wållgren01Örgryte IS 47.02 PB
2Mattias Waernulf02Västerås FK 47.16
3Gustav Gahne01Hässelby SK 48.29 SB
4Gustav Karlsson00Örgryte IS 49.69 PB
5Robin Isaksson02Turebergs FK 49.83 SB
6August Kallin02Västerås FK 51.07
7Viktor Hedlund02Falu IK 52.15 SB
Jacob Helsing00IK Orient DNS
M22 800 m Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Wahlgren02Mölndals AIK 1:58.08Q
2Tobias Eknor00Spårvägens FK 1:58.41Q
3Jakob Zäll01Örgryte IS 1:58.74Q
4Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 1:58.88q
5Noah Johansson02KA 2 IF 1:59.67q
6Theodor Broms02Löparnas Vänner IF 2:00.95 PB
M22 800 m Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jimmy Öhman01Gefle IF 1:59.36Q
2Simon Sandkvist01Spårvägens FK 2:01.47Q
3Eric Källman00IK Ymer 2:03.00Q
4Jacob Klinth01IFK Lidingö 2:05.18
5Oscar Eliasson01Hässelby SK 2:06.39
6Alexander Björklund00Hässelby SK 2:07.58
M22 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Wahlgren02Mölndals AIK 1:54.10
2Jimmy Öhman01Gefle IF 1:54.51
3Tobias Eknor00Spårvägens FK 1:55.47
4Jakob Zäll01Örgryte IS 1:57.28
5Simon Sandkvist01Spårvägens FK 1:57.82
6Eric Källman00IK Ymer 1:58.45
7Noah Johansson02KA 2 IF 1:59.74
8Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 2:03.85
M22 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Yohannes Kiflay02Hässelby SK 3:51.29
2Eric Källman00IK Ymer 3:52.09
3Tobias Eknor00Spårvägens FK 3:52.76 PB
4Victor Wahlgren02Mölndals AIK 3:54.15 PB
5Benjamin Claesson02IKHP Huskvarna 3:54.17
6Melker Tillenius01Sävedalens AIK 4:05.67
7Salem Al-Murisi02Ullevi FK 4:06.15 PB
8Oscar Eliasson01Hässelby SK 4:11.87
9Ivan Magnusson02Sävedalens AIK 4:21.89
M22 5000 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emil Millán De La Oliva01Eskilstuna FI 14:24.20
2Yohannes Kiflay02Hässelby SK 14:51.92
3Benjamin Claesson02IKHP Huskvarna 14:58.26 PB
4Erik Linnér00IFK Umeå 15:03.37
5Benjamin Näslund01LK Gränslöst 15:07.70
6Arvid Backteman02Sävedalens AIK 15:21.09
7Hugo Setthagen01Spårvägens FK 15:30.62
8Melker Tillenius01Sävedalens AIK 15:44.73
9Salem Al-Murisi02Ullevi FK 16:02.01 PB
10Ivan Magnusson02Sävedalens AIK 16:14.81 PB
11Axel Hagerud02Bromma IF 17:03.97
M22 2000 m hinder Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emil Millán De La Oliva01Eskilstuna FI 6:02.61
2Oscar Eliasson01Hässelby SK 6:18.35 PB
3Salem Al-Murisi02Ullevi FK 6:34.79
4Axel Hagerud02Bromma IF 6:46.27
M22 110 m häck Final Vind:-2.0 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Sidrak Afework01Spårvägens FK 14.90
2Max Rosquist-Larsson01Malmö AI 15.31
3Gustaf Vennerholm01Spårvägens FK 16.14
4Marcus Blixt02Mölndals AIK 16.59
5Theodor Duvert01Turebergs FK 16.73
Ludvig All02Täby IS DNF
M22 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Johan Claeson01IFK Växjö 53.48
2Gustav Karlsson00Örgryte IS 54.94
3Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 56.59
4Viktor Hedlund02Falu IK 58.95 SB
5Jesper Dreifaldt02Åhus FIK 64.67
Karl Wållgren01Örgryte IS DNS
M22 Höjd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1Oliver Ericsson-Sotterman01Upsala IF 2.07
2Emil Uhlin00Falu IK 2.03
3Joakim Wadstein00Tjalve FIF 2.01 SB
4Lukas Edqvist02Örgryte IS 1.98 SB
5Emil Petersson02Turebergs FK 1.91
6Erik Dahlberg02Turebergs FK 1.91
7Sören Simonson Pauli01Ullevi FK 1.87
8Olle Hammarberg01Huddinge AIS 1.87 =SB
9Hugo Schoug02Wärnamo SK 1.82
10Gustaw Wisniewski02KFUM Örebro 1.70
10Samuel Carlsson01IFK Halmstad 1.70
1.701.771.821.87 1.911.951.982.01 2.032.052.072.12
Oliver Ericsson-Sotterman ---- ooxoo oooxxx
Samuel Carlsson oxxx
Erik Dahlberg ---o xxoxxx
Emil Uhlin ---- o-xoo ox--xx
Joakim Wadstein --oo xxooxoo xxx
Lukas Edqvist ---o ooox-- xx
Olle Hammarberg -oxxoo xxx
Hugo Schoug -xooxxx
Emil Petersson --oo oxxx
Sören Simonson Pauli oooo xxx
Gustaw Wisniewski oxxx
M22 Stav Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1Emil Uhlin00Falu IK 4.85
2Peter Svensson02IF Rigor 4.47
3Theodor Duvert01Turebergs FK 4.02 PB
3.723.874.024.17 4.324.474.574.85 5.00
Emil Uhlin ---- o-xxoxo xxx
Peter Svensson --xo- xxooxxx
Theodor Duvert xooxxoxxx
M22 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Erik Johansson01Ullevi FK 7.22(0.6 SB
2Tobias Carlryd00Örgryte IS 7.09(0.6
3Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 7.07(0.4 PB
4Josh Routh02Huddinge AIS 7.03(0.8 PB
5Alexander Nyman00Hässelby SK 6.89(1.1
6Gustav Tartu02Ullevi FK 6.83(-0.5
7Ludvig All02Täby IS 6.72(1.3 PB
8Emil Uhlin00Falu IK 6.67(0.5
9Melker Gustavsson00IF Göta Karlstad 6.57(0.9
10Rasmus Hugosson01Hässelby SK 6.45(-0.4
11Hugo Schoug02Wärnamo SK 6.12(-0.6
12Gustaf Vennerholm01Spårvägens FK 6.12(-0.2
Ludvig Jönsson00IFK Växjö NM(0.8
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
O Weidenholm X(0.1)6.73(-0.6) 6.82(0.1)X(0.6) X(1.6)7.07(0.4) 7.07(0.4)
G Vennerholm 6.02(-0.6)6.12(-0.2) X(-0.2)() ()() 6.12(-0.2)
M Gustavsson 6.57(0.9)6.48(0.0) 6.40(0.0)() ()() 6.57(0.9)
L Jönsson X(0.8)X(-0.2) X(0.1)() ()() NM(0.8)
G Tartu 6.53(0.6)6.69(-0.5) 6.83(-0.5)6.59(0.4) 6.62(0.8)6.80(0.2) 6.83(-0.5)
H Schoug 6.04(-0.4)6.12(-0.6) 6.01(-0.3)() ()() 6.12(-0.6)
T Carlryd 6.75(-0.3)X(-0.6) 6.91(-0.5)X(0.6) 7.08(1.2)7.09(0.6) 7.09(0.6)
E Johansson 2.64(-0.4)6.82(-0.6) X(-0.1)7.06(0.2) 7.11(0.7)7.22(0.6) 7.22(0.6)
A Nyman 6.45(-0.3)6.13(-0.1) 6.61(0.3)X(-0.1) 6.73(0.4)6.89(1.1) 6.89(1.1)
L All 6.65(-0.4)6.65(0.0) 6.42(0.5)6.37(0.3) 6.53(0.0)6.72(1.3) 6.72(1.3)
J Routh 6.62(-0.6)2.72(0.3) 6.99(0.4)6.96(0.5) 7.03(0.8)X(1.0) 7.03(0.8)
E Uhlin 6.42(-0.1)6.51(0.4) 6.65(0.6)X(0.1) 6.67(0.5)X(1.0) 6.67(0.5)
R Hugosson 6.41(-0.2)6.45(-0.4) X(0.6)() ()() 6.45(-0.4)
M22 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Lukas Edqvist02Örgryte IS 14.97(-0.9
2Gustav Tartu02Ullevi FK 14.71(0.5
3Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 14.60(-0.3
4Melker Manne01Ullevi FK 14.50(-0.6
5Alexander Nyman00Hässelby SK 13.83(-2.1
6Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK 13.30(-1.9
7Theodor Duvert01Turebergs FK 12.93(1.8
8Gustaw Wisniewski02KFUM Örebro 12.57(-1.4
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
G Wisniewski 12.08(1.1)11.87(-0.8) 12.08(-0.3)11.82(-1.0) 12.57(-1.4)11.86(-2.8) 12.57(-1.4)
T Duvert 12.93(1.8)12.84(0.2) 12.56(0.9)-() 12.60(-2.6)12.40(-1.8) 12.93(1.8)
J Tysén Holmberg 13.18(2.5)13.30(-1.9) X(-1.6)-() -()-() 13.30(-1.9)
A Nyman X(0.7)13.58(-0.9) X(-0.6)X(-0.1) 13.83(-2.1)X(-1.7) 13.83(-2.1)
O Weidenholm X(0.6)X(-1.0) 14.19(-0.8)14.60(-0.3) 14.59(-0.2)14.12(-0.7) 14.60(-0.3)
M Manne X(0.7)14.49(-1.1) X(0.7)14.50(-0.6) 14.07(-1.2)X(-1.6) 14.50(-0.6)
G Tartu 14.53(0.9)X(-1.1) -()14.71(0.5) -()-() 14.71(0.5)
L Edqvist 14.44(-0.2)X(-1.1) 14.97(-0.9)X(-0.6) 14.95(-0.1)14.69(-0.6) 14.97(-0.9)
M22 Kula Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lukas Björninger00Turebergs FK 16.82 PB
2Ragnar Carlsson00Hässelby SK 15.67
3Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK 15.09 PB
4Arvid Mägi Theorin01Malmö AI 14.64
5Karl Ludvik02Turebergs FK 13.98
6Emil Holm01Turebergs FK 10.71
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
R CarlssonXXX X15.67X15.67
L Frid Göransson13.2314.8614.48 X15.0914.8215.09
E HolmXXX XX10.7110.71
A Mägi TheorinXXX XX14.6414.64
K LudvikXX13.98 XXX13.98
L Björninger16.2216.5916.82 16.3216.75X16.82
M22 Diskus Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lukas Björninger00Turebergs FK 51.71 PB
2Leo Janén02Kalmar SK 50.50 PB
3Johannes Lilius01Huddinge AIS 48.67
4Karl Ludvik02Turebergs FK 48.58 PB
5Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK 45.81 PB
6Emil Holm01Turebergs FK 44.74 SB
7Alfons Haals02Västerås FK 43.91 PB
8Arvid Mägi Theorin01Malmö AI 43.69 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
L Frid Göransson45.81XX 38.1236.0244.7145.81
L Björninger51.7149.9050.86 XXX51.71
J Lilius46.4546.5148.06 48.6747.6248.2248.67
K Ludvik47.26XX 47.6648.58X48.58
L JanénXXX 48.7249.1350.5050.50
A Haals39.9340.37X 39.4943.91X43.91
E Holm41.3044.7442.87 37.50XX44.74
A Mägi Theorin38.42XX 37.1443.69X43.69
M22 Slägga Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ragnar Carlsson00Hässelby SK 76.02
2Hugo Sörby01Upsala IF 63.72
3Alfons Haals02Västerås FK 62.35
4Karl Ludvik02Turebergs FK 62.19 PB
5Hampus Wallin02Hovslätts IK 57.13
6Johannes Lilius01Huddinge AIS 52.36 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J LiliusXX49.70 49.9052.3651.0052.36
H Wallin53.6357.1355.51 56.5356.2255.7157.13
A Haals59.63X60.28 62.3561.27X62.35
K LudvikX60.3362.19 X57.3260.7562.19
H Sörby62.91X63.35 63.7263.0862.2663.72
R Carlsson74.9176.02X 71.45XX76.02
M22 Spjut Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jakob Rahm02Sävedalens AIK 67.56
2Albert Ottander00IFK Umeå 63.56
3Carl Widenholm00Hellas FK 62.94 SB
4Otto Sundell00Söderhamns IF 58.74
5Jonathan Bengtsson00Ullevi FK 52.04
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
O SundellX52.23X 55.64X58.7458.74
C Widenholm59.6662.9461.91 X59.7862.6162.94
J Bengtsson49.4552.0451.50 48.0849.0649.9252.04
J Rahm65.9064.3666.97 67.5664.5566.6767.56
A OttanderX62.2063.56 63.52X56.8563.56
P19 100 m Försök 1 Vind:1.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Pilgrim03Hammarby IF 11.10Q
2Alex Apelgrim04Örgryte IS 11.11Q
3David Axelsson04Upsala IF 11.23
4Oscar Niklasson04Hanvikens SK 11.50
5Elias Wennolf03IFK Lund 11.51
6William Nestor03Linköpings GIF 11.59
7Esbjörn Eriksson03Turebergs FK 12.07
P19 100 m Försök 2 Vind:0.2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 10.76Q
2Linus Pihl03IK Lerum FI 11.04Q PB
3Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 11.06q SB
4Casper Gustafsson04Hanvikens SK 11.27 SB
5Nils Brakander04IFK Göteborg 11.37 PB
6Arvid Borg04Linköpings GIF 11.37
7Moltas Strömberg03IFK Växjö 11.55
P19 100 m Försök 3 Vind:2.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonatan Borg03Hammarby IF 10.92Q
2Kristoffer Andersson04Falu IK 11.06Q
3Isak Holgersson04IFK Lund 11.14q
4Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg 11.30
5Rikard Throgen-Hedin03SK Bore 11.34
6Kahlil Joshua04Turebergs FK 11.46
7Emil Westermark04Turebergs FK 11.49
8Tristan Heno04IFK Göteborg 11.59
P19 100 m Final Vind:0.2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 10.51
2Alexander Pilgrim03Hammarby IF 10.79 PB
3Alex Apelgrim04Örgryte IS 10.83
4Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 10.94 SB
5Linus Pihl03IK Lerum FI 11.02 PB
6Jonatan Borg03Hammarby IF 11.11
7Isak Holgersson04IFK Lund 11.18
8Kristoffer Andersson04Falu IK 11.19
P19 200 m Försök 1 Vind:0.6 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 22.17Q
2Markus Moberg03Hammarby IF 22.65Q
3Elias Wennolf03IFK Lund 22.86
4Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 22.89
5Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg 23.60
P19 200 m Försök 2 Vind:1.2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lucas Ulegård03Västerås FK 22.12Q PB
2Alexander Pilgrim03Hammarby IF 22.14Q
3Alex Apelgrim04Örgryte IS 22.30q
4Linus Pihl03IK Lerum FI 22.36q
5Kenan Kuru04Tullinge FI 23.68
6Måns Sjödell04IKHP Huskvarna 26.49 PB
P19 200 m Försök 3 Vind:0.6 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alvin Reinebo04KFUM Örebro 22.27Q
2David Axelsson04Upsala IF 22.46Q
3Isak Holgersson04IFK Lund 22.88
4Simon Vikström04Sundsvalls FI 23.07
5Jonathan Appel04Linköpings GIF 23.31
6Emil Westermark04Turebergs FK 24.11
P19 200 m Final Vind:-3.1 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 21.41
2Alvin Reinebo04KFUM Örebro 22.01
3Alexander Pilgrim03Hammarby IF 22.10
4Alex Apelgrim04Örgryte IS 22.25
5David Axelsson04Upsala IF 22.48
6Linus Pihl03IK Lerum FI 22.65
7Markus Moberg03Hammarby IF 22.68
8Lucas Ulegård03Västerås FK 24.41
P19 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Pilgrim03Hammarby IF 49.02Q
2Viktor Skoglund04Danderyds SK 49.26Q PB
3Felix Ridderstråle04Piteå IF 49.46q PB
4Erik Skoglund04Danderyds SK 49.67q SB
5Kenan Kuru04Tullinge FI 54.58
6Jakob Hallgren04IF Göta Karlstad 56.37 SB
P19 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Nyström03Rehns BK 49.70Q
2Markus Brodin04Danderyds SK 49.85Q
3Simon Vikström04Sundsvalls FI 50.35q
4Albin Hagstedt04Örgryte IS 51.22q
5Jonathan Appel04Linköpings GIF 52.21 PB
6Simon Rosenquist03KA 2 IF 52.93
P19 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Nyström03Rehns BK 47.34
2Alexander Pilgrim03Hammarby IF 48.28 PB
3Markus Brodin04Danderyds SK 48.86 PB
4Felix Ridderstråle04Piteå IF 49.15 PB
5Viktor Skoglund04Danderyds SK 49.26 =PB
6Simon Vikström04Sundsvalls FI 49.66
7Erik Skoglund04Danderyds SK 50.23
8Albin Hagstedt04Örgryte IS 51.29
P19 800 m Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonathan Grahn04Mölndals AIK 1:56.81Q
2Albin Wallenius03Västerås FK 1:57.19Q SB
3Viktor Skoglund04Danderyds SK 1:57.25Q
4Markus Brodin04Danderyds SK 1:57.31q
5Arvid Jiwestam04Åhus FIK 1:59.07q PB
6Simon Rosenquist03KA 2 IF 2:00.37
7Simon Öberg03Västerås FK 2:02.79
8Vilmer Andersson04Hälle IF 2:03.96
P19 800 m Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Skoglund04Danderyds SK 1:59.18Q
2Valter Kjellberg04Turebergs FK 1:59.61Q
3Jonas Magnusson04Hälle IF 1:59.65Q
4Theo Hellberg04Malmö AI 1:59.93
5David Rindetoft03Västerås FK 2:00.97
6Alfons Råwall04Sävedalens AIK 2:03.26
7Alexander Davidsson Eriksson04Danderyds SK 2:04.47
8Nils Gähler04Bromma IF 2:08.38 SB
P19 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonathan Grahn04Mölndals AIK 1:52.83
2Valter Kjellberg04Turebergs FK 1:53.32 PB
3Viktor Skoglund04Danderyds SK 1:54.49 PB
4Markus Brodin04Danderyds SK 1:55.34
5Erik Skoglund04Danderyds SK 1:55.75
6Albin Wallenius03Västerås FK 2:00.84
7Arvid Jiwestam04Åhus FIK 2:01.04
8Jonas Magnusson04Hälle IF 2:02.15
P19 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonathan Grahn04Mölndals AIK 3:59.12
2Jonas Magnusson04Hälle IF 3:59.66 PB
3Valter Kjellberg04Turebergs FK 3:59.87 PB
4Albin Wallenius03Västerås FK 4:02.15 SB
5Linus Jansson04Hässelby SK 4:06.62 SB
6Fabian Haeffler03Mölndals AIK 4:06.78 SB
7Louis Schmitz04Ullevi FK 4:08.32 PB
8Gabriel Claesson04IKHP Huskvarna 4:08.56
9Alfons Råwall04Sävedalens AIK 4:08.58 PB
10Carl Erixon03Mölndals AIK 4:11.67 SB
11Lukas Jakobsson03Mölndals AIK 4:12.11
12Benjamin Edman04IFK Umeå 4:21.46
13Adrian Jergmar03Boo IF 4:45.46
Albin Gezelius03IFK Mora DNS
P19 5000 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gabriel Claesson04IKHP Huskvarna 15:53.20 PB
2Hugo Unosson03Högby IF 16:06.34
3Louis Schmitz04Ullevi FK 16:07.80
4Linus Jansson04Hässelby SK 16:08.39
5Hampus Björck03IFK Umeå 16:23.71
6Axel Johansson03Hälle IF 16:26.22
7Jona Lindman04KA 2 IF 16:28.16
8Olle Staaf04Linköpings GIF 16:34.82 PB
9Nils Holm04Hammarby IF 16:35.40
10Tage Häggmark04Ärla IF 16:36.86
11Benjamin Edman04IFK Umeå 16:38.88
Lukas Jakobsson03Mölndals AIK DNF
P19 2000 m hinder Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Albin Gezelius03IFK Mora FIK 6:20.34 PB
2Carl Erixon03Mölndals AIK 6:29.43
3Olle Staaf04Linköpings GIF 6:32.99 PB
4Axel Johansson03Hälle IF 6:33.01 PB
P19 110 m häck Final Vind:-3.7 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Markus Moberg03Hammarby IF 14.47
2Nils Thorin03Örgryte IS 14.76
3Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 14.88
4Edvin Assarsson04Eslövs AI 15.21
5Isac Svensson04IFK Halmstad 15.40
6Noel Rudberg04Linköpings GIF 16.34
7Abdihamiid Nur04HaparandaTornio TFC 17.04 PB
8Måns Sjödell04IKHP Huskvarna 18.43
P19 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1David Thid03Spårvägens FK 55.37
2Olle Billgren04Hellas FK 55.72
3Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 56.05
4Noah Bucht Wesslén03Hammarby IF 57.92
5Albin Hagstedt04Örgryte IS 60.88
6Casper Elliot03Huddinge AIS 61.11
Emil Sörqvist03Huddinge AIS DNS
Felix Ridderstråle04Piteå IF DNS
P19 Höjd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Melwin Lycke Holm04Kils AIK 2.11
2Elliot Duvert03Turebergs FK 2.07 =PB
3Adam Svensson03Malmö AI 2.05 PB
4Vincent Arousell03Hässelby SK 1.99 SB
5Philip Bayer03Mölndals AIK 1.99
6Albin Eriksson03Tyresö FK 1.99
7Agustin Hilmersson03IK Orient 1.95
8Linus Öhman04Strands IF 1.85
9Viktor Lundqvist04Upsala IF 1.85 SB
10Jesper Unander04Sundsvalls FI 1.79
Jacob Thelander03Ljungby FIK DNS
1.731.791.851.91 1.951.992.022.05 2.072.092.112.19
Adam Svensson ---o oooo xxx
Philip Bayer --oo oxoxxx
Jesper Unander xooxxx
Jacob Thelander ---- ---- ---- -
Melwin Lycke Holm ---- oooxo oooxxx
Elliot Duvert ---o oxooo xxox--xx
Agustin Hilmersson ---o oxxx
Albin Eriksson ---o oxxo-xxx
Linus Öhman oooxxx
Vincent Arousell --oxo xooxxx
Viktor Lundqvist ooxoxxx
P19 Stav Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1William Asker04Örgryte IS 5.03
2Felix Steene04Ullevi FK 4.98 PB
3Teodor Borgius03Hammarby IF 4.93
4Viktor Rydåker03Upsala IF 4.52
5William Nestor03Linköpings GIF 4.37
6Linus Jonsson04Hässelby SK 4.37 PB
7Linus Öhman04Strands IF 3.92 PB
8Eric Mathier04Huddinge AIS 3.72 PB
9Jesper Unander04Sundsvalls FI 3.72
10Christof Neib04Sundsvalls FI 3.52
Gustav Thyrman04IF Rigor NH
Felix Nyberg03Bromma IF NH
3.523.723.924.07 4.224.374.524.63 4.744.814.884.93 4.985.035.085.23
Felix Steene ---- ---o -xxo-x- oxx-x
Gustav Thyrman -xxx
Eric Mathier ooxxx
William Asker ---- ---o -o-o -xo-xx-
Teodor Borgius ---- ---o -o-o -xxx
Felix Nyberg ---- -xxx
Linus Jonsson ---xo xxoxoxxx
William Nestor ---- -xo-xxx
Viktor Rydåker ---- -ooxxx
Jesper Unander oxxoxxx
Christof Neib xoxxx
Linus Öhman xoooxxx
P19 Längd Kval 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1David Thid03Spårvägens FK 7.17(-0.6Q PB
2Jacob Thelander03Ljungby FIK 7.12(1.8Q
3Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 7.05(-1.6Q
4Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 6.92(0.2Q SB
5Oscar Niklasson04Hanvikens SK 6.81(-0.3Q
6Melwin Lycke Holm04Kils AIK 6.80(-1.8Q
7David Axelsson04Upsala IF 6.78(-0.3Q PB
8Noa Skomorowski03Kvarnsvedens GoIF 6.76(-1.5Q
9Linus Jonsson04Hässelby SK 6.71(-1.4Q
10Samuel Ekelund03Eslövs AI 6.63(0.6Q
11Oden Grahm-Goles04IFK Göteborg 6.62(-0.5Q
12Jacob Vestman04Huddinge AIS 6.62(-0.2Q PB
13Henrik Silva Skoog04Västerås FK 6.60(1.0Q SB
14Erik Gustafsson03Linköpings GIF 6.58(0.0
15Nils Brakander04IFK Göteborg 6.37(-1.0 PB
16Isac Svensson04IFK Halmstad 6.31(-1.8
17Rikard Throgen-Hedin03SK Bore 6.08(0.7
18Vidar Kempe04Sundsvalls FI 6.07(-0.7
19Moltas Strömberg03IFK Växjö 6.02(-0.2
20Joel Borrman04Huddinge AIS 5.99(-1.5
21Måns Sjödell04IKHP Huskvarna 5.18(1.4
Niklas Wall03Hammarby IF NM(0.8
Lukas Forss04Upsala IF (
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
J Thelander 6.19(-0.4)7.12(1.8) ()() ()() 7.12(1.8)
V Kempe 2.97(-0.3)6.00(1.1) 6.07(-0.7)() ()() 6.07(-0.7)
M Strömberg 5.75(-0.1)X(-0.3) 6.02(-0.2)() ()() 6.02(-0.2)
J Borrman X(-1.2)X(-0.3) 5.99(-1.5)() ()() 5.99(-1.5)
I Svensson 6.14(-1.8)6.12(-0.1) 6.31(-1.8)() ()() 6.31(-1.8)
O Grahm-Goles 6.59(-1.6)6.62(-0.5) ()() ()() 6.62(-0.5)
N Brakander 6.31(-0.9)6.37(-1.0) 6.26(-0.2)() ()() 6.37(-1.0)
S Ekelund X(-1.7)6.63(0.6) ()() ()() 6.63(0.6)
D Axelsson 5.82(-2.1)6.38(-1.1) 6.78(-0.3)() ()() 6.78(-0.3)
O Niklasson 6.51(-1.3)6.81(-0.3) ()() ()() 6.81(-0.3)
N Skomorowski 6.76(-1.5)() ()() ()() 6.76(-1.5)
M Lycke Holm 6.80(-1.8)() ()() ()() 6.80(-1.8)
H Silva Skoog 6.45(-0.1)6.60(1.0) ()() ()() 6.60(1.0)
N Wall X(0.8)X(0.2) X(0.1)() ()() NM(0.8)
R Throgen-Hedin 5.86(-0.4)6.08(0.7) X(0.5)() ()() 6.08(0.7)
O Ellström X(0.2)6.92(0.2) ()() ()() 6.92(0.2)
L Forss ()() ()() ()()
E Gustafsson 3.28(-1.2)6.58(0.0) 5.21(-1.8)() ()() 6.58(0.0)
J Vestman 6.52(-0.2)6.32(-1.5) 6.62(-0.2)() ()() 6.62(-0.2)
L Jonsson 6.71(-1.4)() ()() ()() 6.71(-1.4)
J Hellbratt X(-1.7)7.05(-1.6) ()() ()() 7.05(-1.6)
M Sjödell 5.10(-1.1)4.91(-0.2) 5.18(1.4)() ()() 5.18(1.4)
D Thid X(1.1)7.17(-0.6) ()() ()() 7.17(-0.6)
P19 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Jacob Thelander03Ljungby FIK 7.52(1.1
2Melwin Lycke Holm04Kils AIK 7.34(0.5
3Samuel Ekelund03Eslövs AI 7.18(1.0
4Noa Skomorowski03Kvarnsvedens GoIF 7.11(1.3
5Linus Jonsson04Hässelby SK 7.02(0.7
6Oscar Niklasson04Hanvikens SK 6.88(0.6
7Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 6.88(0.1
8Henrik Silva Skoog04Västerås FK 6.88(0.7 PB
9Jacob Vestman04Huddinge AIS 6.58(0.7
10Oden Grahm-Goles04IFK Göteborg 6.57(1.3
11David Axelsson04Upsala IF 6.31(0.6
12Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 5.73(0.1
David Thid03Spårvägens FK NM(1.0
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
L Jonsson 6.70(0.5)6.67(0.3) 6.87(0.0)7.02(0.7) X(0.6)X(1.0) 7.02(0.7)
J Vestman 6.42()X(0.6) 6.58(0.7)() ()() 6.58(0.7)
O Niklasson 6.81(0.5)X(0.4) 6.88(0.6)6.59(0.8) X(0.5)6.84(0.7) 6.88(0.6)
D Axelsson 6.19(0.9)6.19(0.6) 6.31(0.6)() ()() 6.31(0.6)
D Thid X(1.0)X(0.7) X(1.1)() ()() NM(1.0)
J Thelander 4.17(0.8)7.39(0.7) 7.35(0.3)-() X(0.9)7.52(1.1) 7.52(1.1)
J Hellbratt X(0.6)X(0.5) 5.73(0.1)() ()() 5.73(0.1)
M Lycke Holm 6.90(0.4)7.01(0.2) 6.82(0.6)7.26(0.7) 7.34(0.5)7.21(0.4) 7.34(0.5)
N Skomorowski 7.03(0.6)6.88(0.7) X(0.6)6.78(0.6) X(0.9)7.11(1.3) 7.11(1.3)
O Ellström 5.16(1.1)5.12(0.7) 6.88(0.1)6.71(1.0) X(0.9)X(0.9) 6.88(0.1)
O Grahm-Goles 6.49(0.7)X(0.2) 6.57(1.3)() ()() 6.57(1.3)
S Ekelund 5.47(0.8)7.14(1.1) 7.18(1.0)7.17(1.1) X(0.6)6.93(1.0) 7.18(1.0)
H Silva Skoog 6.35(0.8)6.66(0.4) 6.70(0.8)6.70(0.6) 6.63(1.6)6.88(0.7) 6.88(0.7)
P19 Tresteg Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Melwin Lycke Holm04Kils AIK 14.81(3.1
2Aron Swartz04Östersunds GIF 14.65(4.0
3Agustin Hilmersson03IK Orient 14.34(1.8 PB
4Oden Grahm-Goles04IFK Göteborg 13.96(3.5
5Nils Thorin03Örgryte IS 13.95(0.7
6Niklas Wall03Hammarby IF 13.53(4.4
7Josef Malsher04Upsala IF 13.46(5.0
Johannes Lundqvist04Ullevi FK NM(5.1
Christof Neib04Sundsvalls FI NM(3.8
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
A Hilmersson 14.08(1.7)14.34(1.8) X(3.9)14.03(4.9) 14.10(4.3)14.04(2.1) 14.34(1.8)
J Malsher 13.15(3.2)13.46(5.0) 13.00(1.6)13.03(1.5) 13.09(4.1)12.71(3.5) 13.46(5.0)
N Thorin 13.89(2.3)X(3.3) X(2.3)13.61(1.7) 13.68(3.7)13.95(0.7) 13.95(0.7)
J Lundqvist X(5.1)X(1.8) X(6.1)() ()() NM(5.1)
C Neib X(3.8)X(3.0) X(2.4)() ()() NM(3.8)
N Wall 13.53(4.4)11.83(2.1) 13.39(2.4)11.87(5.2) 12.66(5.1)11.97(9.1) 13.53(4.4)
O Grahm-Goles X(3.4)X(3.8) 12.00(1.6)13.96(3.5) 11.16(5.9)13.66(3.5) 13.96(3.5)
M Lycke Holm 14.38(2.4)14.81(3.1) 14.69(3.6)13.42(3.2) -()-() 14.81(3.1)
A Swartz 14.45(2.1)-() 14.52(2.6)14.65(4.0) -()14.49(4.5) 14.65(4.0)
P19 Kula Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jesper Ahlin03Turebergs FK 18.34
2Leo Zikovic04Örgryte IS 17.40
3Elias Lind03Hässelby SK 15.59
4Teo Paganus03Turebergs FK 14.43
5Martin Sundberg03Hammarby IF 14.22
6Adam Hellbom04Falu IK 14.05 PB
7Noel Rudberg04Linköpings GIF 13.61 PB
8Hugo Karsamo04Skruvs IF 13.31
9Oscar Niklasson04Hanvikens SK 12.85
Joseph Lindvall04Malmö AI NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
A Hellbom13.55X13.38 X14.0513.9714.05
O NiklassonX12.85X 12.85
N Rudberg13.3512.7213.61 XXX13.61
J LindvallXXX NM
H Karsamo13.0213.31X XXX13.31
T Paganus13.9313.9114.43 X13.8313.9814.43
M Sundberg13.8213.39X 13.7113.5714.2214.22
J Ahlin18.0918.34X XX17.8518.34
L ZikovicX17.40X X16.7716.5017.40
E Lind15.38XX 15.3115.5915.4715.59
P19 Diskus Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jesper Ahlin03Turebergs FK 52.91
2Rikard Throgen-Hedin03SK Bore 52.35 PB
3Adam Hellbom04Falu IK 49.15
4Teo Paganus03Turebergs FK 46.79
5Melker Albertsson03Brännans FF 46.19
6Elias Lind03Hässelby SK 46.01 PB
7Martin Sundberg03Hammarby IF 44.69
8Albin Silén03Strands IF 41.59
9Alexander Karlsson04Skruvs IF 38.27
10Ted Lennartsson04Kalmar SK 34.83
Noel Rudberg04Linköpings GIF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T PaganusXX42.27 46.71X46.7946.79
T Lennartsson34.8333.0234.44 34.83
A Hellbom47.2946.7346.81 49.1542.84X49.15
A Silén38.58X39.76 40.29X41.5941.59
A KarlssonX38.27X 38.27
E Lind42.93X46.01 XX39.5146.01
M AlbertssonXX46.19 X45.47X46.19
R Throgen-Hedin45.4950.3549.10 50.1449.0252.3552.35
M Sundberg44.36X43.98 44.2838.5944.6944.69
N RudbergXXX NM
J Ahlin44.1948.4051.41 49.8652.91X52.91
P19 Slägga Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Leo Bystedt03Västerås FK 66.20
2Adam Hellbom04Falu IK 61.40
3Albin Silén03Strands IF 61.38
4Elias Lind03Hässelby SK 60.82 PB
5Ludvig Wallén04Bromma IF 55.73
6Jakob Johansson04Varbergs GIF 50.78
7Alexander Karlsson04Skruvs IF 49.85
8Sixten Persson04Sävedalens AIK 49.67 PB
9Alexander Lindefalk03Hammarby IF 44.45
10Mille Edwardsson04Bollnäs FIK 42.42
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
L Wallén49.88X44.99 52.9355.73X55.73
A Lindefalk44.45XX 44.45
L BystedtX62.6764.98 66.2066.04X66.20
A SilénXX56.48 X61.38X61.38
S PerssonX43.5149.67 48.0246.92X49.67
E LindX53.11X X59.1460.8260.82
A KarlssonX47.96X X49.8547.4049.85
A Hellbom55.2558.10X X61.40X61.40
J Johansson47.3148.3150.78 50.2750.74X50.78
M Edwardsson41.1142.4241.93 42.42
P19 Spjut Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Olle Hübert03IK Heros 63.47
2Hugo Karsamo04Skruvs IF 59.30 PB
3Filip Sundin04IF Göta Karlstad 57.77 PB
4Jacob Thelander03Ljungby FIK 56.24
5Max Fors04Upsala IF 53.25 PB
6Christof Neib04Sundsvalls FI 48.27
7André Fällström04Tyresö FK 44.74
8Linus Öhman04Strands IF 37.08
9Ted Lennartsson04Kalmar SK 32.56
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T Lennartsson27.6832.5631.68 32.56
L ÖhmanX30.1837.08 36.4636.5635.5637.08
A FällströmX41.4643.32 44.7442.8743.3544.74
C Neib45.6743.4947.51 XX48.2748.27
M Fors49.0848.7553.25 X49.94X53.25
O HübertXX54.82 63.47X60.6763.47
J Thelander55.3756.2452.78 XX53.6056.24
H Karsamo56.2755.37X 54.4858.0059.3059.30
F Sundin57.7755.9255.88 53.5455.2457.4457.77
P17 100 m Försök 1 Vind:0.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 11.06Q
2Melvin Vala Tefre05Malmö AI 11.15Q
3Max Holmberg05Linköpings GIF 11.44
4Oscar Björkman Schölin05Mölndals AIK 11.53
5Oscar Heaton05Huddinge AIS 11.71
6Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 11.81 PB
7Lukas Björklund05Eksjö Södra IK 11.89
8Christ Rafi Krekorian05Upsala IF 13.48
P17 100 m Försök 2 Vind:0.5 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Isak Hughes05IFK Växjö 10.79Q
2Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 10.98Q SB
3Leo Göransson05Klippans FK 11.07q PB
4Måns Bergström05Malmö AI 11.09q PB
5Shakeem Reid05Ullevi FK 11.34
6Edvin Unger05Bromma IF 11.81
7Alfons Johansson05Eksjö Södra IK 12.08
P17 100 m Försök 3 Vind:2.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Noah Karlberg05Malmö AI 10.93Q
2Tim Jansson05Alingsås IF 11.17Q
3Gabriel Darin05IF Udd 11.20
4Måns Cyrén05Gefle IF 11.41
5Ethan Chalon05Upsala IF 11.69
6Elias Bouloussaa05Bromma IF 11.78
7William Lindgren05Rånäs 4H 11.97
8Elias Mulot05Malmö AI 12.18
P17 100 m Final Vind:-1.2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Isak Hughes05IFK Växjö 10.67
2Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 10.86 PB
3Noah Karlberg05Malmö AI 10.97 PB
4Victor Törnström05Danderyds SK 10.99
5Melvin Vala Tefre05Malmö AI 11.12
6Måns Bergström05Malmö AI 11.24
7Tim Jansson05Alingsås IF 11.37
Leo Göransson05Klippans FK DNF
P17 200 m Försök 1 Vind:0.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jeroen Persson05IFK Lund 22.30Q
2Max Holmberg05Linköpings GIF 22.68Q PB
3Tim Jansson05Alingsås IF 22.72q
4Noah Karlberg05Malmö AI 22.91
5Shakeem Reid05Ullevi FK 23.14 PB
6Marcus Eklund05Täby IS 23.19
7Oscar Idehall05IK Ymer 24.65 PB
8Vilgot Westling05Sundsvalls FI 24.85
P17 200 m Försök 2 Vind:0.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 22.22Q PB
2Lucas Törnström05Danderyds SK 22.69Q
3Oscar Björkman Schölin05Mölndals AIK 23.19
4William Lindqvist05Åhus FIK 23.30
5Noel Krantz05Sävedalens AIK 24.15
6Isak Stieberth Siljedahl05IF Triangeln 24.39
7Felix Österberg05Boo IF 25.55
8Christ Rafi Krekorian05Upsala IF 27.00
P17 200 m Försök 3 Vind:-0.9 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Isak Gamst05IFK Lund 22.15Q
2Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 22.29Q
3Melvin Vala Tefre05Malmö AI 22.61q
4Elias Bouloussaa05Bromma IF 23.82
5Jonas Gustén05Ullevi FK 24.02
6Edvin Unger05Bromma IF 24.23
7Viktor Zimmerman05Boo IF 24.49
8Victor Johnson05Bromma IF 24.94
P17 200 m Final Vind:-1.4 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jeroen Persson05IFK Lund 21.86 PB
2Isak Gamst05IFK Lund 22.06
3Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 22.24 PB
4William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 22.50
5Melvin Vala Tefre05Malmö AI 22.79
6Max Holmberg05Linköpings GIF 22.87
7Tim Jansson05Alingsås IF 22.98
Lucas Törnström05Danderyds SK DNF
P17 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lucas Törnström05Danderyds SK 50.93Q
2William Lindqvist05Åhus FIK 51.70Q
3Konrad Sundbom Kopparberg05Spårvägens FK 53.20q
4Linus Fondin05Hanvikens SK 53.34q PB
5Max Myrin05Hellas FK 53.99
6Vilgot Westling05Sundsvalls FI 55.19 PB
7Felix Österberg05Boo IF 57.62
P17 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jeroen Persson05IFK Lund 52.11Q
2Oliver Fehrlund Persson05Ystads IF 52.77Q
3Isak Stieberth Siljedahl05IF Triangeln 52.82q
4Joar Franck05Ystads IF 53.85q
5Victor Johnson05Bromma IF 54.77 PB
6Robin Göransson05Turebergs FK 55.90
P17 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lucas Törnström05Danderyds SK 48.48
2Jeroen Persson05IFK Lund 48.50 PB
3Oliver Fehrlund Persson05Ystads IF 49.75 PB
4William Lindqvist05Åhus FIK 51.51
5Isak Stieberth Siljedahl05IF Triangeln 52.71 PB
6Konrad Sundbom Kopparberg05Spårvägens FK 53.41
7Linus Fondin05Hanvikens SK 53.62
8Joar Franck05Ystads IF 54.62
P17 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Oliver Fehrlund Persson05Ystads IF 1:59.72
2Albert Söderqvist05Tullinge FI 2:00.28
3Elias Ramhult05IK Ymer 2:00.89
4Benjamin Cefo05Västerås FK 2:03.31
5Kalle Öhlund05IK Hakarpspojkarna 2:05.25
6Nils Erixsson05IF Göta Karlstad 2:07.61
7Tor Malmgren05Eksjö Södra IK 2:07.94 PB
8Liam Jakobsson05Kalix FI 2:09.55
9Joar Franck05Ystads IF 2:09.58
10Nicklas Östlund05IFK Lidingö 2:10.82
11Isak Holmgård05IF Göta Karlstad 2:11.91 PB
P17 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Adam Sörqvist05Mölndals AIK 4:00.13 PB
2Samuel Berhane05Hässelby SK 4:02.78
3Marcus Asker05Malmö AI 4:03.76
4Abdirahman Ali05Högby IF 4:05.82 PB
5Kalle Öhlund05IK Hakarpspojkarna 4:07.31 PB
6Olle Ackebjer05IFK Göteborg 4:16.64 SB
7Simon Bratt05IF Triangeln 4:16.74 PB
8David Rehn05Eksjö Södra IK 4:22.45 PB
9Leonardo Garavini05IFK Lidingö 4:22.58 PB
10Linus Alinder05Mölndals AIK 4:24.38 PB
P17 3000 m Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Samuel Berhane05Hässelby SK 8:51.97
2Abdirahman Ali05Högby IF 8:54.20 PB
3Algot Wedberg05Hälle IF 8:55.16 PB
4Felix Persson05Västerås FK 9:01.95
5Sander Petri Bere05Malmö AI 9:03.29 PB
6Kalle Öhlund05IK Hakarpspojkarna 9:20.17
7Henok Ande05Hälle IF 9:24.72
8Ludvig Hasler05Västerås FK 9:32.59
9Milian Hentschke05Tullinge FI 9:36.23
10Linus Alinder05Mölndals AIK 9:39.02 PB
11Michael Posluk05IK Akele 11:28.61
Adam Sörqvist05Mölndals AIK DNF
P17 2000 m hinder Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Marcus Asker05Malmö AI 6:15.60
2Simon Bratt05IF Triangeln 6:16.02 PB
3Sander Petri Bere05Malmö AI 6:19.36
4Leonardo Garavini05IFK Lidingö 6:32.79
5Henok Ande05Hälle IF 6:34.73
6Simon Persson05Höörs IS 7:07.24
7Nicklas Östlund05IFK Lidingö 7:23.10
Benjamin Grahm05Bromma IF DNF
P17 110 m häck Försök 1 Vind:1.4 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 15.00Q PB
2Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 16.04Q
3Leo Strandh05Höörs IS 16.26q PB
4Leo Wickert05Hässelby SK 16.27q PB
5James Mostert05KA 2 IF 16.30
P17 110 m häck Försök 2 Vind:1.0 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Theodor Johner05IK Lerum FI 14.74Q
2Henning Ehn05Sundsvalls FI 14.95Q
3Albin Edgert05Täby IS 15.14q SB
4Oscar Idehall05IK Ymer 15.67q PB
P17 110 m häck Final Vind:0.4 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Theodor Johner05IK Lerum FI 14.37 PB
2Henning Ehn05Sundsvalls FI 14.74 PB
3Albin Edgert05Täby IS 14.78 SB
4Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 14.91 PB
5Oscar Idehall05IK Ymer 15.95
6Leo Strandh05Höörs IS 16.20 PB
7Leo Wickert05Hässelby SK 16.58
Erik Larripa Taxell05Hässelby SK DNF
P17 300 m häck Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 40.17Q
2Lucas Törnström05Danderyds SK 40.86Q
3Theodor Johner05IK Lerum FI 41.94q
4Linus Wahl05IK Lerum FI 42.84q
5Ludvig Palmkvist05IFK Halmstad 43.28
6Edvin Håkansson05IFK Halmstad 43.35
7Konrad Sundbom Kopparberg05Spårvägens FK 43.94
P17 300 m häck Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Babu Badjie05Bromma IF 40.08Q
2Henning Ehn05Sundsvalls FI 40.90Q
3Leo Strandh05Höörs IS 42.66q
4Elias Mulot05Malmö AI 42.77q
5Morgan Lindstedt05Malmö AI 43.36
6Leo Wickert05Hässelby SK 43.77
P17 300 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 37.68 PB
2Babu Badjie05Bromma IF 38.23 PB
3Henning Ehn05Sundsvalls FI 38.35 PB
4Leo Strandh05Höörs IS 41.79
5Linus Wahl05IK Lerum FI 42.11
6Elias Mulot05Malmö AI 43.96
Lucas Törnström05Danderyds SK DNF
Theodor Johner05IK Lerum FI DNS
P17 Höjd Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Leo Göransson05Klippans FK 1.93 =PB
2Isak Gamst05IFK Lund 1.91 PB
3Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 1.83
4Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 1.79
5Edvin Håkansson05IFK Halmstad 1.79 PB
6Melvin Vala Tefre05Malmö AI 1.75
7Filip Ekström05Bromma IF 1.70
8Seth Svensson05Varbergs GIF 1.65
1.651.701.751.79 1.831.861.891.91 1.931.95
Leo Göransson --o- oxxooxo oxxx
Anton Hellstrand Helleberg -ooo xxx
Erik Larripa Taxell --o- oxxx
Filip Ekström ooxxx
Isak Gamst --oo xooxxoxo xxx
Seth Svensson xoxxx
Edvin Håkansson ooxoxo xxx
Melvin Vala Tefre -oxoxxx
P17 Stav Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Linus Jönsson05Tjalve FIF 5.21 PB
2Viktor Rahm05Västerås FK 5.11 PB
3Alexander Heaton05Huddinge AIS 4.51 PB
4Alfons Elmgren Hallinger05KFUM Örebro 4.21
5Gabriel Torgersson05IF Kville 3.81
6Elliot Lindbom05IK Lerum FI 3.81
7Lukas Elfström05Sundsvalls FI 3.81 PB
8Oscar Heaton05Huddinge AIS 3.61
9Mikola Ahlgren05Västerås FK 3.21 PB
3.013.213.413.61 3.814.014.214.36 4.514.614.714.81 4.914.965.015.06
5.115.165.215.30
Oscar Heaton --oxxo xxx
Gabriel Torgersson ---xo oxxx
Alfons Elmgren Hallinger ---- -oxoxxx
Elliot Lindbom ---- xxoxxx
Lukas Elfström --oxo xxoxxx
Alexander Heaton ---- -ooxxo xxoxxx
Viktor Rahm ---- ---- -o-o -oxo-
o-xxx
Linus Jönsson ---- ---- ---o --o-
xo-xoxxx
Mikola Ahlgren -xoxxx
P17 Längd Kval 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 6.81(1.1Q
2Leo Göransson05Klippans FK 6.71(-0.1Q
3William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 6.65(-0.5Q
4Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 6.60(0.5Q
5Axel Eenfeldt05Örgryte IS 6.55(0.6Q PB
6Måns Bergström05Malmö AI 6.46(0.0Q
7Gabriel Darin05IF Udd 6.44(0.0Q
8Marcus Johansson05Ullevi FK 6.39(0.8Q
9Sebastian Håårdh05Södra Vi IF 6.36(0.3Q PB
10Linus Wahl05IK Lerum FI 6.32(0.8Q
11Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 6.32(1.0Q
12Elis Gemzell05Tierps IF 6.26(0.8q
13Rasmus Berg05Gefle IF 6.25(-0.2
14Mindor Bergler05Hässelby SK 6.22(0.0
15Thirachai Schröder05Spårvägens FK 6.15(0.7 SB
16James Mostert05KA 2 IF 6.09(-0.2 SB
17Melker Svanberg05IF Kville 6.05(0.7
18Leo Ericson05Upsala IF 6.02(0.7 PB
19Viktor Zimmerman05Boo IF 5.90(0.9 PB
20Viggo Nielsen05IK Lerum FI 5.64(-0.1
William Lindgren05Rånäs 4H NM(0.9
Lukas Björklund05Eksjö Södra IK NM(0.6
Mikola Ahlgren05Västerås FK -(
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
V Nielsen 5.43(0.5)X(0.4) 5.64(-0.1)() ()() 5.64(-0.1)
E Larripa Taxell 6.32(1.0)() ()() ()() 6.32(1.0)
M Ahlgren -()-() -()() ()() -
S Håårdh X(0.6)6.16(0.3) 6.36(0.3)() ()() 6.36(0.3)
T Schröder X(0.9)6.15(0.7) X(-0.2)() ()() 6.15(0.7)
L Wahl 6.24(0.2)6.21(0.8) 6.32(0.8)() ()() 6.32(0.8)
L Ericson 5.72(0.3)6.02(0.7) 5.80(0.5)() ()() 6.02(0.7)
V Törnström 6.81(1.1)() ()() ()() 6.81(1.1)
E Gemzell 5.82(0.5)6.26(0.8) 6.23(0.3)() ()() 6.26(0.8)
A Eenfeldt 6.55(0.6)() ()() ()() 6.55(0.6)
L Göransson 6.71(-0.1)() ()() ()() 6.71(-0.1)
A Gyhlenius X(0.7)6.18(0.2) 6.60(0.5)() ()() 6.60(0.5)
J Mostert 6.06(0.6)6.09(-0.2) -(0.9)() ()() 6.09(-0.2)
M Bergler X(0.7)6.16(0.0) 6.22(0.0)() ()() 6.22(0.0)
G Darin 6.44(0.0)() ()() ()() 6.44(0.0)
W Lindgren X(0.9)X(1.0) X(0.0)() ()() NM(0.9)
M Svanberg 6.05(0.7)6.04(0.5) 4.15(-0.1)() ()() 6.05(0.7)
L Björklund X(0.6)X(0.0) X(-0.5)() ()() NM(0.6)
M Bergström 6.46(0.0)() ()() ()() 6.46(0.0)
R Berg 5.87(-0.9)6.14(0.6) 6.25(-0.2)() ()() 6.25(-0.2)
W Brändeborn 6.65(-0.5)() ()() ()() 6.65(-0.5)
V Zimmerman 5.90(0.9)5.41(0.4) 5.64(0.0)() ()() 5.90(0.9)
M Johansson 6.39(0.8)() ()() ()() 6.39(0.8)
P17 Längd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Leo Göransson05Klippans FK 7.18(3.6
2Victor Törnström05Danderyds SK 7.15(3.3
3William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 6.75(2.6
4Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 6.64(3.8 PB (6.46)
5Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 6.61(4.5
6Marcus Johansson05Ullevi FK 6.46(1.1
7Axel Eenfeldt05Örgryte IS 6.44(2.9
8Måns Bergström05Malmö AI 6.35(4.8
9Sebastian Håårdh05Södra Vi IF 6.22(2.8
10Gabriel Darin05IF Udd 6.15(4.6
11Elis Gemzell05Tierps IF 6.09(2.7
12Linus Wahl05IK Lerum FI 5.70(1.1
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
E Gemzell 6.09(2.7)6.06(3.3) X(2.6)() ()() 6.09(2.7)
M Johansson 6.32(1.8)X(3.0) 6.26(0.9)6.06(2.0) 6.46(1.1)X(3.0) 6.46(1.1)
A Eenfeldt 4.29(3.5)6.30(3.6) 6.34(3.9)6.44(2.9) 6.12(1.8)X(3.5) 6.44(2.9)
M Bergström 6.35(4.8)6.02(4.1) 6.34(2.6)5.89(4.2) X(3.4)5.50(1.8) 6.35(4.8)
G Darin 6.15(4.6)X(2.2) -()() ()() 6.15(4.6)
V Törnström 6.97(1.2)6.71(3.6) 7.15(3.3)-() 7.06(3.6)6.94(2.2) 7.15(3.3)
L Wahl X(0.8)5.70(1.1) 5.13(2.2)() ()() 5.70(1.1)
W Brändeborn 6.21(3.1)6.46(3.1) 6.75(2.6)4.53(2.6) 6.73(1.7)X(6.1) 6.75(2.6)
L Göransson 6.59(2.0)6.87(1.4) 6.95(1.8)6.70(3.3) X(3.0)7.18(3.6) 7.18(3.6)
A Gyhlenius X(3.8)6.57(0.5) X(3.0)3.07(1.1) X(4.2)6.61(4.5) 6.61(4.5)
S Håårdh 6.22(2.8)6.11(0.4) 6.09(3.4)() ()() 6.22(2.8)
E Larripa Taxell 6.52(3.3)6.59(2.8) 6.46(2.0)6.45(3.5) 6.47(3.7)6.64(3.8) 6.64(3.8)
P17 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Jonas Gustén05Ullevi FK 13.89(0.8 PB
2Rasmus Berg05Gefle IF 13.83(0.6
3Marcus Eklund05Täby IS 13.54(0.8 PB
4Linus Wahl05IK Lerum FI 13.41(0.4
5Thirachai Schröder05Spårvägens FK 13.35(1.2
6Melker Svanberg05IF Kville 13.34(0.9 PB
7Teodor Nyman05Hanvikens SK 12.94(0.8
8Elis Gemzell05Tierps IF 12.62(0.3
9James Mostert05KA 2 IF 12.33(0.9
10Albin Pilheden05Tyresö FK 11.65(1.0 PB
11Viggo Nielsen05IK Lerum FI 11.56(1.1 PB
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
E Gemzell 12.43(2.2)12.34(0.6) 12.62(0.3)12.38(0.1) 12.42(1.0)10.70(-0.4) 12.62(0.3)
R Berg 13.39(1.9)13.27(1.0) 13.83(0.6)13.79(0.7) 13.58(-0.7)X(0.5) 13.83(0.6)
T Schröder 13.08(1.3)13.35(1.2) 11.50(1.1)X(-0.5) X(0.1)X(0.3) 13.35(1.2)
L Wahl 13.41(0.4)X(1.6) X(1.3)X(-1.0) 13.12(-0.5)X(0.4) 13.41(0.4)
V Nielsen X(0.3)X(0.9) 11.56(1.1)() ()() 11.56(1.1)
J Gustén 12.89(1.0)13.85(2.2) 13.58(1.0)13.57(-0.9) 13.37(-0.3)13.89(0.8) 13.89(0.8)
M Eklund X(0.7)13.54(0.8) 13.42(0.2)X(-3.5) X(-1.4)X(0.5) 13.54(0.8)
J Mostert 12.32(1.1)12.33(0.9) 12.22(-1.0)() ()() 12.33(0.9)
T Nyman 12.66(1.1)12.94(0.8) 12.83(0.5)12.66(0.3) X(1.8)12.71(1.5) 12.94(0.8)
M Svanberg 12.72(-0.5)X(2.5) 12.97(0.0)13.01(-1.6) X(0.7)13.34(0.9) 13.34(0.9)
A Pilheden 11.35(0.2)11.65(1.0) 11.28(1.2)() ()() 11.65(1.0)
P17 Kula Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gustav Rydåker05Upsala IF 18.14
2Jesper Lindqvist05Boden FI 17.75 PB
3Viktor Lögdahl05Råby-Rekarne FI 16.85
4Jakob Romberg05Hässleholms AIS 13.51
5Jacob Nilsson05Spårvägens FK 12.57
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J NilssonXXX X12.57X12.57
J RombergX12.29X 13.51XX13.51
V Lögdahl16.5616.85X XXX16.85
J Lindqvist17.28X16.95 17.75X17.1417.75
G Rydåker17.2417.9718.04 XX18.1418.14
P17 Diskus Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gustav Rydåker05Upsala IF 53.10
2Jesper Lindqvist05Boden FI 51.59 PB
3Viktor Lögdahl05Råby-Rekarne FI 50.10 PB
4Jacob Nilsson05Spårvägens FK 44.75 PB
5Jakob Romberg05Hässleholms AIS 42.20
6Gustav Jonsson05SK Bore 40.73
7Mikola Ahlgren05Västerås FK 38.92 PB
8Adam Torbjörnsson05Hammarby IF 38.63 PB
9Adam Söder05Gefle IF 35.04
10Leo Göransson05Klippans FK 34.23
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J Romberg38.6338.43X XX42.2042.20
A Torbjörnsson37.38XX X38.63X38.63
V Lögdahl49.12X46.33 X50.10X50.10
J Lindqvist47.8551.30X 51.5948.50X51.59
G Jonsson40.73X- XXX40.73
G Rydåker53.1051.49X XX52.4253.10
M Ahlgren38.5135.5238.92 X38.19X38.92
A Söder32.3734.2435.04 35.04
L GöranssonXX34.23 34.23
J Nilsson44.7543.32X XXX44.75
P17 Slägga Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gustav Rydåker05Upsala IF 65.20
2Niklas Lundahl05Väsby IK 57.85 SB
3Daniel Kindvall05Fjugesta IF 55.44
4Adam Rydén05Bohus IF 43.86 PB
Albin Östman05IK Lerum FI NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
N LundahlX53.8453.95 X54.0257.8557.85
D Kindvall51.3042.67X 53.6952.4955.4455.44
A Rydén43.1843.86X XXX43.86
A ÖstmanXXX XXXNM
G Rydåker65.09XX 64.41X65.2065.20
P17 Spjut Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Leon Bodén05KFUM Örebro 67.97 PB
2Viktor Lögdahl05Råby-Rekarne FI 66.81
3Leo Göransson05Klippans FK 64.23 PB
4Måns Bergström05Malmö AI 55.84
5Leo Ericson05Upsala IF 41.43
6Gabriel Thede05IFK Helsingborg 40.83
7Lukas Elfström05Sundsvalls FI 39.70 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
L GöranssonXX55.78 49.6852.4264.2364.23
M Bergström41.82X49.77 44.1654.9855.8455.84
V Lögdahl61.9458.01X 66.81X66.7166.81
L Bodén60.0463.6459.67 64.1557.1367.9767.97
L Ericson39.3541.43X 40.0237.14X41.43
G ThedeX35.6540.83 X--40.83
L Elfström39.70X39.28 X39.08X39.70
K22 100 m Försök 1 Vind:-0.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 11.73Q
2Julia Björkman00IF Kville 12.19Q
3Cajsa Augustsson02Örgryte IS 12.38q
4Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 12.48q
5Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 12.72
6Marie Ebbestad00Upsala IF 12.74
7Erika Gustafsson02Boden FI 13.31 PB
K22 100 m Försök 2 Vind:1.4 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Filippa Sivnert01Malmö AI 11.73Q
2Wilma Rosenquist01Malmö AI 11.94Q
3Madeleine Winberg00Mölndals AIK 12.12q PB
4Virva Rylander00Västerås FK 12.27q SB
5Mathilda Gustafsson00Örgryte IS 12.67 SB
6Victoria Davidsson02Tyresö FK 12.73
K22 100 m Final Vind:-0.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 11.54
2Filippa Sivnert01Malmö AI 11.67
3Wilma Rosenquist01Malmö AI 11.98
4Julia Björkman00IF Kville 12.26
5Madeleine Winberg00Mölndals AIK 12.30
6Cajsa Augustsson02Örgryte IS 12.39
7Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 12.47
8Virva Rylander00Västerås FK 12.49
K22 200 m Försök 1 Vind:-1.0 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lovisa Karlsson00Högby IF 25.01Q
2Jonna Claesson00Spårvägens FK 25.21Q
3Amanda Isaksson01Boden FI 25.67q PB
4Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 25.80q
5Clara Augustsson00Göteborgs KIK 26.48
6Marie Ebbestad00Upsala IF 26.72 SB
K22 200 m Försök 2 Vind:-0.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 24.00Q
2Virva Rylander00Västerås FK 25.45Q
3Mathilda Gustafsson00Örgryte IS 26.16q
4Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 26.37q
5Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 26.62
6Filippa Dedorsson02IF Göta Karlstad 29.63
K22 200 m Final Vind:-2.1 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 24.11
2Lovisa Karlsson00Högby IF 25.32
3Virva Rylander00Västerås FK 25.69
4Jonna Claesson00Spårvägens FK 26.01
5Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 26.12
6Amanda Isaksson01Boden FI 26.22
7Mathilda Gustafsson00Örgryte IS 26.26
8Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 27.06
K22 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 55.67 PB
2Tyra Landin02Västerås FK 56.09 PB
3Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad 56.16
4Wilma Nielsen01Örgryte IS 57.03 PB
5Maja Sund01Täby IS 58.35
6Elwira Ripsweden02Huddinge AIS 59.84 PB
7Ebba Jernmark Burrows00Täby IS 61.44
8Filippa Dedorsson02IF Göta Karlstad 66.19
K22 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Nielsen01Örgryte IS 2:13.19
2Julia Nielsen01Örgryte IS 2:15.51
3Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad 2:17.00
4Nadja Rugland01Åtvidabergs IF 2:17.96
5Ebba Wahlberg02Malmö AI 2:18.99
K22 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Nielsen01Örgryte IS 4:38.48
2Julia Nielsen01Örgryte IS 4:39.97
3Nadja Rugland01Åtvidabergs IF 4:41.57 PB
4Ebba Wahlberg02Malmö AI 4:42.93 PB
5Smilla Szalkai01Spårvägens FK 4:47.80 PB
Alina Vuokila02IFK Lidingö DNF
K22 5000 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Linnéa Sennström00Hässelby SK 16:56.68
2Ida Esperi00Haparanda SKT 17:34.13 PB
3Greta Halldén02Mölndals AIK 18:34.07
4Johanna Granhällen02IF Rinkeby Run 20:38.61
K22 2000 m hinder Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Nielsen01Örgryte IS 7:31.73
2Wilma Nielsen01Örgryte IS 7:31.92
3Greta Halldén02Mölndals AIK 7:50.79
4Alina Vuokila02IFK Lidingö 8:09.10 PB
5Johanna Granhällen02IF Rinkeby Run 8:31.76
K22 100 m häck Final Vind:-1.8 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lovisa Karlsson00Högby IF 14.03
2Alva Von Gerber00Huddinge AIS 14.44
3Sophie Reid02IK Ymer 14.67
4Ebba Magnusson01Ullevi FK 14.69
5Kajsa Engblom01Huddinge AIS 15.45
K22 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Tyra Landin02Västerås FK 62.79
2Maja Sund01Täby IS 63.20
3Elwira Ripsweden02Huddinge AIS 64.17 PB
4Ebba Jernmark Burrows00Täby IS 66.02
K22 Höjd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 1.66
2Klara Rådbo01Hässelby SK 1.60
2Kajsa Engblom01Huddinge AIS 1.60
4Lisa Holmberg02Lidköpings IS 1.60
1.541.601.661.70
Kajsa Engblom -oxxx
Klara Rådbo -oxxx
Tuvalisa Rosenquist -ooxxx
Lisa Holmberg xooxxx
K22 Stav Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Gabriella Jönsson01IFK Helsingborg 4.08
2Sandra Alvero01IFK Växjö 3.91
3Ebba Blomstrand00KFUM Örebro 3.74
4Emelie Forsberg02Huddinge AIS 3.36
3.223.363.503.64 3.743.843.913.98 4.034.084.31
Ebba Blomstrand --oo xxoxxx
Emelie Forsberg ooxxx
Sandra Alvero ---o -xxooxxx
Gabriella Jönsson ---- ooo- -xxoxxx
K22 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Maja Åskag02Råby-Rekarne FI 6.32(-0.1
2Tilde Johansson01Falkenbergs IK 6.31(-0.1
3Klara Rådbo01Hässelby SK 5.90(0.5
4Cajsa Augustsson02Örgryte IS 5.82(0.6
5Emelie Eklund00Täby IS 5.76(-0.3
6Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 5.73(-0.6
7Kajsa Lindqvist00Upsala IF 5.71(1.4 PB
8Emma Andreasson00Göteborgs KIK 5.53(0.3 PB
9Cornelia Nilsson01Skellefteå AIK 5.45(-0.2
10Amanda Isaksson01Boden FI 5.35(-0.9 PB
11Victoria Davidsson02Tyresö FK 5.15(0.2
12Amanda Möller00Hässelby SK 4.97(-0.1
13Bilge Kaya02Hellas FK 4.95(0.1
14Maja Pettersson02IFK Växjö 4.90(-0.5
15Lovisa Karlsson00Högby IF 3.56(-1.1
Lisa Weyhenmeyer00Upsala IF NM(-1.0
Clara Augustsson00Göteborgs KIK NM(0.0
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
C Nilsson 5.45(-0.2)5.36(-0.3) X(0.4)() ()() 5.45(-0.2)
C Augustsson X(0.5)5.50(0.6) 5.68(-1.4)5.55(0.0) 5.82(0.6)X(0.7) 5.82(0.6)
M Pettersson 4.90(-0.5)3.68(-0.1) 4.85(0.4)() ()() 4.90(-0.5)
K Rådbo 5.83(0.7)5.90(0.5) X(-0.4)5.60(0.5) X(0.2)X(0.6) 5.90(0.5)
E Andreasson X(-0.6)X(-0.9) 5.53(0.3)5.35(-0.2) X(0.8)X(-0.6) 5.53(0.3)
T Johansson 6.10(-0.2)6.15(-0.6) X(-0.4)6.22(0.2) 6.31(-0.1)X(-0.1) 6.31(-0.1)
M Åskag 6.32(-0.1)6.24(0.5) 6.29(0.2)6.17(-0.2) 6.04(0.7)6.22(0.7) 6.32(-0.1)
B Kaya X(-0.3)4.95(0.1) 4.82(-1.4)() ()() 4.95(0.1)
A Möller 4.97(-0.1)4.95(0.0) 4.79(-0.4)() ()() 4.97(-0.1)
L Karlsson 3.56(-1.1)X(-0.7) X(-0.8)() ()() 3.56(-1.1)
E Eklund 5.61(0.0)4.74(-0.4) 5.41(-0.2)5.76(-0.3) 4.22(0.6)4.29(0.5) 5.76(-0.3)
C Augustsson X(0.0)X(0.0) X(-0.6)() ()() NM(0.0)
A Isaksson 5.32(0.1)5.22(-0.5) 5.35(-0.9)() ()() 5.35(-0.9)
T Rosenquist X(0.5)5.61(-0.3) X(0.4)5.73(-0.6) X(0.7)X(0.9) 5.73(-0.6)
K Lindqvist 4.03(-0.3)5.65(-0.5) 5.61(0.3)5.71(1.4) 5.61(0.2)5.63(0.6) 5.71(1.4)
V Davidsson 4.78(-0.4)5.15(0.2) 4.90(0.2)() ()() 5.15(0.2)
L Weyhenmeyer X(-1.0)X(0.5) X(0.0)() ()() NM(-1.0)
K22 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Maja Åskag02Råby-Rekarne FI 13.40(1.4
2Klara Rådbo01Hässelby SK 12.24(-0.4
3Cornelia Nilsson01Skellefteå AIK 12.03(1.4 =SB
4Kajsa Lindqvist00Upsala IF 12.02(1.3
5Lisa Weyhenmeyer00Upsala IF 11.39(-0.3
6Maja Pettersson02IFK Växjö 11.35(0.0
7Sofia Andersson01Ullevi FK 10.54(-0.9
8Sofia Ensberg02Örgryte IS 10.21(1.0
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
K Rådbo 12.06(2.1)X(2.3) 11.75(-0.3)12.24(-0.4) 12.20(0.2)-() 12.24(-0.4)
M Pettersson 11.35(0.0)X(1.8) X(0.4)X(-0.5) X(1.2)X(1.6) 11.35(0.0)
M Åskag X(1.4)X(1.4) 13.00(0.6)12.75(-1.4) 13.40(1.4)13.15(2.3) 13.40(1.4)
L Weyhenmeyer X(1.4)X(2.0) X(0.5)11.39(-0.3) 11.27(0.1)X(1.8) 11.39(-0.3)
C Nilsson X(0.7)X(1.9) 12.03(1.4)X(0.2) X(0.1)X(2.3) 12.03(1.4)
K Lindqvist 12.02(1.3)-() -()-() -()-() 12.02(1.3)
S Ensberg X(1.3)X(0.8) X(1.2)X(0.3) X(0.3)10.21(1.0) 10.21(1.0)
S Andersson X(2.1)X(-0.7) X(0.8)X(-0.8) 10.54(-0.9)X(1.2) 10.54(-0.9)
K22 Kula Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emilia Malmehed01IF Göta Karlstad 14.38
2Victoria Quainoo02Malmö AI 14.14
3Sophie Reid02IK Ymer 12.96 SB
4Klara Rådbo01Hässelby SK 12.79
5Natalie Nilssen Zappalà00Ullevi FK 12.16
6Alva Sundström02Ljungby FIK 11.49
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
A Sundström11.11X11.49 11.30X11.3811.49
Nilssen ZappalàXX12.16 12.16XX12.16
K RådboX12.7212.79 XXX12.79
S Reid12.0712.7812.96 XXX12.96
V QuainooX12.9213.23 X14.14X14.14
E MalmehedX14.1014.38 X13.9214.0314.38
K22 Diskus Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Daniella Persson00Spårvägens FK 52.26
2Molly Broback01Upsala IF 48.54
3Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad 37.73
4Ebba Molinder00Mölndals AIK 24.63 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
D PerssonXX43.65 52.2650.0049.0852.26
E MolinderX24.6323.39 23.36X20.0724.63
M BrobackX47.5944.01 48.54XX48.54
A FridbergXX35.88 33.53X37.7337.73
K22 Slägga Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Sara Forssell00Motala AIF 64.88
2Emma Palmgren01IF Göta Karlstad 59.24 PB
3Emma Holmgren Löf02Upsala IF 53.98
4Alexandra Nilsson02IF Göta Karlstad 53.70
5Sofia Boman02Hässelby SK 52.89
6Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad 52.63
7Jonna Geiryd00Spårvägens FK 52.47 PB
8Tilde Jönsson02Tjalve FIF 48.50
9Elin Granlöf02Timrå AIF 48.37
10Wilja Wickert02Hässelby SK 46.03
Ebba Molinder00Mölndals AIK NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
E Palmgren59.2457.56X 56.2057.0557.7359.24
E MolinderXXX NM
E Holmgren Löf53.2253.9253.98 50.9553.59X53.98
S Forssell62.8662.45X 63.5363.2964.8864.88
E GranlöfX45.9448.37 48.37
S Boman50.4452.8951.52 XXX52.89
A FridbergXX49.72 X51.8352.6352.63
J Geiryd48.5652.4750.71 47.81XX52.47
A Nilsson50.6453.7053.69 52.20X53.2753.70
W Wickert46.03XX 46.03
T Jönsson46.3546.8348.50 X47.62X48.50
K22 Spjut Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Sophie Reid02IK Ymer 44.32 PB
2Amanda Rask02IFK Umeå 43.33
3Stina Jacobson00Örgryte IS 42.11
4Klara Rådbo01Hässelby SK 40.47
5Amanda Isaksson01Boden FI 33.36
6Linnea Westerberg01Bålsta IK 31.69
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
K Rådbo40.47XX XX36.4440.47
L Westerberg29.2530.6531.69 29.6830.8231.4231.69
A Rask38.3840.02X 39.2240.6543.3343.33
A Isaksson32.32XX X33.36X33.36
S ReidX42.3441.95 39.8541.7144.3244.32
S Jacobson40.1642.1140.39 39.8441.5440.0042.11
F19 100 m Försök 1 Vind:-0.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Nora Lindahl04Hässelby SK 11.91Q
2Ida Staafgård03Malmö AI 12.19Q
3Nova Fogelkvist04Motala AIF 12.80
4Elin Molinder04Mölndals AIK 12.84
5Ida Kühnel Pappila04IFK Göteborg 12.87 SB
6Tilda Wahlén04Mölndals AIK 12.95
F19 100 m Försök 2 Vind:0.5 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elvira Tanderud04Ullevi FK 11.70Q
2Emilia Franzén04Klippans FK 12.11Q
3Sofia Björkman03IF Kville 12.21q
4Sissel Eliasson04Alingsås IF 12.81
5Tilda Lilja03IFK Helsingborg 12.82
6Fia Viklund03Skellefteå AIK 12.90 =PB
7Emma Nilsson03Gefle IF 13.34
F19 100 m Försök 3 Vind:1.5 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Svenson03Oskarshamns SK 11.94Q
2Katharina Gråman03Spårvägens FK 12.09Q
3Hilma Wide04Upsala IF 12.36q SB
4Alma Uhlin03Falu IK 12.45 PB
5Milla Svanberg03Malmö AI 12.59 SB
6Karin Bengtsson04Hanvikens SK 12.62 PB
7Clara Spangenberg04Upsala IF 14.03
F19 100 m Final Vind:0.3 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Nora Lindahl04Hässelby SK 11.78
2Wilma Svenson03Oskarshamns SK 11.82
3Elvira Tanderud04Ullevi FK 11.83
4Emilia Franzén04Klippans FK 12.20
5Sofia Björkman03IF Kville 12.35
6Hilma Wide04Upsala IF 12.48
Katharina Gråman03Spårvägens FK DNF
Ida Staafgård03Malmö AI DNS
F19 200 m Försök 1 Vind:0.8 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Nora Lindahl04Hässelby SK 24.51Q
2Hilma Wide04Upsala IF 24.78Q
3Alma Uhlin03Falu IK 25.35q
4Milla Svanberg03Malmö AI 25.76q SB
5Ida Kühnel Pappila04IFK Göteborg 25.89 PB
F19 200 m Försök 2 Vind:1.2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elvira Tanderud04Ullevi FK 24.22Q
2Tilda Wahlén04Mölndals AIK 26.11Q
3Felicia Johansson04Hanvikens SK 26.37
4Sissel Eliasson04Alingsås IF 26.57 SB
5Anelia Danielsson04Hanvikens SK 27.84
F19 200 m Försök 3 Vind:0.7 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Svenson03Oskarshamns SK 24.63Q
2Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 25.21Q
3Lisen Rignell03Bromma IF 27.14
4Stella Sällström04IFK Umeå 27.34
F19 200 m Final Vind:-1.8 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elvira Tanderud04Ullevi FK 24.02
2Wilma Svenson03Oskarshamns SK 24.66
3Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 24.87
4Hilma Wide04Upsala IF 25.00
5Tilda Wahlén04Mölndals AIK 26.33
6Milla Svanberg03Malmö AI 26.36
Alma Uhlin03Falu IK DNS
Nora Lindahl04Hässelby SK DNS
F19 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lova Perman03IF Göta Karlstad 56.64Q
2Elin Joabsson04IFK Växjö 58.33Q
3Hilda Lindell04KA 2 IF 58.82q
4Julia Meijer04Turebergs FK 60.20q
5Una Ademovic04Malmö AI 60.85q PB
6Elsa Lennartsson03Täby IS 62.93
F19 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 57.16Q
2Felicia Johansson04Hanvikens SK 59.47Q
3Lisen Rignell03Bromma IF 60.33q
4Magda Karlsson04IFK Lund 61.39
5Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK 61.73
F19 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 54.86 PB
2Lova Perman03IF Göta Karlstad 55.90 SB
3Elin Joabsson04IFK Växjö 57.25
4Hilda Lindell04KA 2 IF 59.08
5Felicia Johansson04Hanvikens SK 59.95
6Lisen Rignell03Bromma IF 60.34
7Una Ademovic04Malmö AI 61.23
8Julia Meijer04Turebergs FK 62.75
F19 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lova Perman03IF Göta Karlstad 2:11.94
2Julia Svennblad03Hälle IF 2:14.73
3Emilia Mandl04Malmö AI 2:16.33
4Alma Svantesson04Mölndals AIK 2:18.14
5Lykke Iacobaeus04Bromma IF 2:21.22
6Liv Dinis04IK Ymer 2:21.63 PB
Tilda Knauer03Hälle IF DNF
Julia Meijer04Turebergs FK DNS
F19 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Saga Provci04IFK Göteborg 4:25.67
2Lova Perman03IF Göta Karlstad 4:29.16 PB
3Julia Svennblad03Hälle IF 4:35.55
4Ida Knutsson04Upsala IF 4:43.33
5Liv Dinis04IK Ymer 4:48.02 PB
6My Rundgren03Luleå FI 4:48.25
7Tilda Knauer03Hälle IF 4:55.57
F19 3000 m Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Saga Provci04IFK Göteborg 9:48.46 PB
2Alva Malmsten Nilsson03Upsala IF 9:55.54
3Ida Knutsson04Upsala IF 10:03.18
4Alma Svantesson04Mölndals AIK 10:22.62
5My Rundgren03Luleå FI 10:26.40
6Filippa Hägglund03Upsala IF 10:32.61
7Tilda Knauer03Hälle IF 10:43.52
F19 2000 m hinder Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Saga Provci04IFK Göteborg 6:46.44
2Alva Malmsten Nilsson03Upsala IF 6:54.14
3Filippa Hägglund03Upsala IF 7:10.98
4Elina Hellgren04Vallentuna FK 7:17.36
5Tilda Knauer03Hälle IF 7:34.74
6Maja Malm04Höörs IS 8:02.13
7Emma Nordenberg04Linköpings GIF 8:30.66 PB
F19 100 m häck Försök 1 Vind:-2.9 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Moa Granat04Vallentuna FK 14.55Q
2Annie Berntsson03Brattås CK 15.73Q
3Filippa Rydensjö04Eskilstuna FI 15.89q
4Elin Molinder04Mölndals AIK 16.74
Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF DNF
F19 100 m häck Försök 2 Vind:-0.7 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 14.99Q
2Karin Bengtsson04Hanvikens SK 15.17Q
3Julia Håkansson03Hässelby SK 16.30q
4Stella Sällström04IFK Umeå 16.37q
5Hedda Folkhage03Turebergs FK 16.43q
6Tilda Lilja03IFK Helsingborg 17.24
F19 100 m häck Final Vind:-2.2 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Moa Granat04Vallentuna FK 14.27
2Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 14.95
3Karin Bengtsson04Hanvikens SK 15.13
4Julia Håkansson03Hässelby SK 15.53
5Annie Berntsson03Brattås CK 15.81
6Stella Sällström04IFK Umeå 16.01
7Hedda Folkhage03Turebergs FK 16.23 PB
Filippa Rydensjö04Eskilstuna FI DNF
F19 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Moa Granat04Vallentuna FK 57.91
2Elin Joabsson04IFK Växjö 64.81
3Hanna Joabsson04IFK Växjö 65.52
4Thea Katsoulaki04Hanvikens SK 72.92
F19 Höjd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Klara Frykholm03Glanshammars IF 1.74
2Ally Robertsson Holmberg03Skellefteå AIK 1.68 PB
3Ingrid Ronge04IF Rigor 1.68
4Kim Rodén03IK Orient 1.64 =PB
5Stina Larsson04IK Wilske 1.60
5Emma Häggblom04Upsala IF 1.60
7Emma Walfridsson04Hanvikens SK 1.60 PB
8Tindra Redenfors03IFK Halmstad 1.54
8Matilda Åkerman04IFK Halmstad 1.54 PB
10Elsa Wållgren04IK Lerum FI 1.54
11Johanna Persson03Åhus FIK 1.48
11Kharma Sarenbrant04Bromma IF 1.48
13Hanna Dahlin04IFK Halmstad 1.42
1.421.481.541.60 1.641.681.711.74 1.761.781.80
Ally Robertsson Holmberg -ooo ooxxx
Tindra Redenfors oooxxx
Stina Larsson --oo xxx
Emma Walfridsson -ooxxo xxx
Emma Häggblom --oo xxx
Kharma Sarenbrant -oxxx
Kim Rodén -ooxo xxoxxx
Klara Frykholm ---o oooo --xx-
Ingrid Ronge ---o oxoxxx
Johanna Persson ooxxx
Elsa Wållgren -xooxxx
Matilda Åkerman oooxxx
Hanna Dahlin oxxx
F19 Stav Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Sara Winberg04Täby IS 415 PB
2Ida Jexe Ek04IFK Halmstad 368 PB
3Hilda Wallgren04Skellefteå AIK 358
4Elvira Collvin04Malmö AI 346 SB
5Ellinor Hannerfors03Haparanda SKT 339 PB
6Sofia Olsson04IF Rigor 328 PB
7Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF 317
8Isabell Lundholm04KFUM Örebro 302
9Amina Fältmars03IK Sisu 302
10Alva Nilsson04KFUM Örebro 287
11Ellen Lundberg Hedman04Djurmo Sifferbo IF 272
Klara Hillman04IF Rigor NH
Tuva Weiland04Piteå IF NH
Alannah Hellstadius04Hammarby IF NH
252272287302 317328339346 353358363368 373385400415
421
Klara Hillman -xxx
Ellen Lundberg Hedman ooxxx
Isabell Lundholm ---o xxx
Ellinor Hannerfors --oo ooxoxxx
Ida Jexe Ek ---- -ooo xoooxo xx-r
Elvira Collvin ---o xoxoxoxo xxx
Alannah Hellstadius ---xxx
Hilda Wallgren ---- -oxoxxo -xox-xx
Amina Fältmars ---xo xxx
Lovisa Blomqvist -oxoo xoxxx
Sara Winberg ---- ---- -o-- xooxoxxo
xxx
Sofia Olsson --xoo oxoxxx
Tuva Weiland --xxx
Alva Nilsson -xxooxxx
F19 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Katharina Gråman03Spårvägens FK 6.04(1.2
2Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF 5.76(0.3
3Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 5.63(0.0
4Ida Jexe Ek04IFK Halmstad 5.55(0.7
5Nora Jolbäck04Ullevi FK 5.55(0.4
6Ellen Hansson04Örgryte IS 5.37(0.0
7Matilda Åkerman04IFK Halmstad 5.13(-0.4
8Nova Fogelkvist04Motala AIF 5.06(0.1
9Sophie Säwe04Kils AIK 4.88(0.7
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
E Hansson 5.30(0.2)X(0.4) 5.03(0.6)5.24(0.3) 5.30(-0.2)5.37(0.0) 5.37(0.0)
E Hedberg X(0.4)X(0.3) 4.98(0.3)5.76(0.3) X(0.0)5.74(0.8) 5.76(0.3)
N Fogelkvist 5.06(0.1)4.84(0.4) 4.74(0.7)4.85(0.3) 4.79(-0.2)4.93(1.0) 5.06(0.1)
M Söderqvist 5.54(0.4)5.61(0.7) 5.50(0.7)X(-0.2) 3.93(0.4)5.63(0.0) 5.63(0.0)
S Säwe X(0.4)4.87(0.7) 4.88(0.7)() ()() 4.88(0.7)
N Jolbäck 5.55(0.4)5.49(0.4) 5.47(0.3)5.48(-0.1) 5.41(-0.4)5.35(-0.3) 5.55(0.4)
K Gråman 5.83(0.5)6.04(1.2) 5.90(0.5)5.84(-0.1) 5.85(0.3)5.98(-0.4) 6.04(1.2)
I Jexe Ek X(0.5)5.54(0.6) 5.55(0.7)X(0.1) X(0.1)X(-0.2) 5.55(0.7)
M Åkerman 4.96(0.4)X(0.8) 5.08(0.6)X() 5.13(-0.4)5.01(1.1) 5.13(-0.4)
F19 Tresteg Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Katharina Gråman03Spårvägens FK 12.28(1.0
2Nora Jolbäck04Ullevi FK 11.98(0.1 SB
3Klara Frykholm03Glanshammars IF 11.52(2.8
4Elin Joabsson04IFK Växjö 11.33(0.4
5Ida Jexe Ek04IFK Halmstad 11.24(1.5 PB
6Sophie Säwe04Kils AIK 11.19(2.6
7Fia Viklund03Skellefteå AIK 11.02(2.9
8Tindra Frykholm03Glanshammars IF 10.87(-0.2
9Moa Gustafsson04Göteborgs KIK 10.84(1.2
10Maja Björk04Huddinge AIS 10.71(2.2
11Emma Nilsson03Gefle IF 10.25(0.8
12Ida Palmqvist03Västerås FK 10.10(1.8
Matilda Åkerman04IFK Halmstad NM(1.1
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
M Åkerman X(1.1)X(0.4) X(2.2)() ()() NM(1.1)
M Gustafsson X(1.2)10.68(0.5) 10.84(1.2)() ()() 10.84(1.2)
I Jexe Ek 10.65(0.8)10.98(2.2) 10.97(1.0)10.81(-0.3) 11.24(1.5)11.13(1.0) 11.24(1.5)
E Nilsson 10.14(2.7)10.25(0.8) 9.90(0.1)() ()() 10.25(0.8)
I Palmqvist 9.53(0.8)10.10(1.8) 10.01(-0.2)() ()() 10.10(1.8)
M Björk 10.71(2.2)10.28(2.3) 10.37(0.1)() ()() 10.71(2.2)
F Viklund 10.91(2.4)10.59(1.7) 10.37(1.1)11.02(2.9) 11.00(0.3)10.89(1.3) 11.02(2.9)
T Frykholm X(2.4)X(1.5) 10.87(-0.2)10.32(0.0) 10.75(0.6)10.63(0.6) 10.87(-0.2)
S Säwe 10.92(0.8)10.97(1.2) X(1.5)X(1.1) 10.86(0.4)11.19(2.6) 11.19(2.6)
N Jolbäck X(1.1)11.74(1.0) 11.43(0.8)11.98(0.1) 11.23(0.3)11.78(1.3) 11.98(0.1)
K Gråman 12.14(3.1)12.08(0.8) 12.19(3.1)11.96(0.3) 12.28(1.0)12.24(1.6) 12.28(1.0)
E Joabsson 11.03(0.9)X(1.2) 10.66(0.4)X(0.3) 11.33(0.4)11.27(1.2) 11.33(0.4)
K Frykholm 11.18(1.1)11.52(2.8) -()11.05(0.5) 11.34(0.3)11.29(-0.6) 11.52(2.8)
F19 Kula FInal 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FI 14.09
2Victoria Wickman03Upsala IF 13.45
3Ebba Salomonsson Lind04Hanvikens SK 13.31
4Justina Esangbedo03Kvarnsvedens GoIF 13.01
5Julia Scharnell03Eslövs AI 12.73
6Tilda Bernhult04KFUM Örebro 12.69 PB
7Jonna Lundgren04Skruvs IF 12.40
8Bea Vold Johannesson04IFK Sunne 12.06
9Elsa Wållgren04IK Lerum FI 11.42
10Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF 11.14
11Ebba Toorell03Ullevi FK 10.59
Frida Krantz04Hammarby IF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
Gabrielli Gustaf13.1914.0913.59 13.7913.7113.6114.09
E Wållgren11.3511.2511.42 11.42
T Bernhult11.50X11.92 12.69XX12.69
E ToorellX10.3310.59 10.59
Vold Johannesson11.2311.6811.20 X12.06X12.06
V Wickman12.7513.45X 12.20X13.3213.45
J Lundgren12.0312.3112.18 XX12.4012.40
Salomonsson Lind13.31X13.05 XXX13.31
J Scharnell12.5712.73X X12.52X12.73
J Esangbedo13.0112.85X 12.5412.4912.8613.01
F KrantzXXX NM
E HedbergX10.4111.14 11.14
F19 Diskus Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Frida Krantz04Hammarby IF 45.28
2Victoria Wickman03Upsala IF 42.46
3Johanna Emanuelsson03Villstad GIF 42.40 SB
4Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FI 42.36 SB
5Tilda Bernhult04KFUM Örebro 41.03 SB
6Levina Ringdahl04Marieby GoIF 40.02
7Ebba Salomonsson Lind04Hanvikens SK 38.37
8Nora Jolbäck04Ullevi FK 36.88 PB
9Jennie Gregestam04Huddinge AIS 34.45
10Natalie Persson03Katrineholms SK 33.75
11Emelie Malmborg03Hässelby SK 33.22 PB
12Amelie Götesson04Varbergs GIF 33.13
13Tilde Grönwall04IK Finish 32.60
14Matilda Åkerman04IFK Halmstad 29.82
15Emma Hallencreutz04Hammarby IF 29.50
16Liv Norberg04IK Stål 27.28
Bea Vold Johannesson04IFK Sunne NM
Ebba Toorell03Ullevi FK NM
Justina Esangbedo03Kvarnsvedens GoIF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J Gregestam34.0734.4534.40 34.45
A Götesson29.1627.6933.13 33.13
N Persson33.75X31.90 33.75
T GrönwallX32.60X 32.60
Salomonsson Lind35.58X38.37 XXX38.37
Gabrielli Gustaf40.5636.7639.31 X39.2242.3642.36
E Hallencreutz26.9926.1229.50 29.50
E Malmborg29.3233.22X 33.22
M Åkerman25.3529.8229.52 29.82
F Krantz42.2144.2243.79 45.2844.0544.2345.28
J EmanuelssonXX41.27 41.6042.40X42.40
E ToorellXXX NM
Vold JohannessonXXX NM
N Jolbäck34.2636.88X XXX36.88
T BernhultX36.6337.39 41.0340.07X41.03
L Ringdahl36.2232.19X 38.0535.6940.0240.02
V WickmanX35.7839.38 42.4641.2541.4142.46
L NorbergXX27.28 27.28
J EsangbedoXXX NM
F19 Slägga Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Thea Löfman03Malmö AI 61.57 PB
2Saga Berg04Upsala IF 55.85
3Isabella Wiklund03Västerås FK 52.14
4Molly Skugge03Turebergs FK 51.37
5Vilma Damberg03Turebergs FK 49.38
6Caitlin Wennberg04Upsala IF 48.92
7Linn Harryson03Hammarby IF 48.85
8Elin Rydqvist04IFK Halmstad 45.43 PB
9Amanda Jönsson04Linköpings GIF 44.31
10Linnéa Claeson Fransson03Mölndals AIK 43.86
11Jennie Gregestam04Huddinge AIS 43.12 PB
12Linda Hedlund04Boden FI 41.82
13Sofie Moroni04Råby-Rekarne FI 40.41
14Ella Nilsson03Hanvikens SK 40.36 SB
15Simone Adolfsson04Huddinge AIS 39.33
16Liv Norberg04IK Stål 39.33
17Amelie Götesson04Varbergs GIF 39.13
18Rebecka Essman03Råby-Rekarne FI 38.83
19Emelie Malmborg03Hässelby SK 33.90
Tilde Grönwall04IK Finish NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
Claeson Fransson43.62X43.86 43.86
C Wennberg47.3243.0348.92 47.1545.62X48.92
S MoroniX40.4139.90 40.41
L Hedlund40.7341.82X 41.82
V Damberg43.8149.38X 47.9048.59X49.38
T GrönwallXXX NM
E Rydqvist42.4444.67X 41.2140.1845.4345.43
A Jönsson43.4743.2744.31 44.31
A Götesson38.5938.4039.13 39.13
E Nilsson36.9935.5940.36 40.36
S BergX55.85X XXX55.85
S Adolfsson37.0439.3039.33 39.33
E MalmborgX33.9033.07 33.90
R EssmanX38.83X 38.83
I WiklundX47.3852.14 X47.3849.4552.14
L NorbergX38.0539.33 39.33
T Löfman57.8559.9861.57 XXX61.57
M Skugge50.9150.8749.09 X51.37X51.37
L Harryson48.5148.85X X46.2945.2748.85
J Gregestam41.6443.1240.80 43.12
F19 Spjut Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Amanda Olsson03Säffle FIK 44.87
2Tilda Bernhult04KFUM Örebro 42.42
3Malin Lundgren03Eksjö Södra IK 41.85 PB
4Ida Elmén03IF Kville 41.22 SB
5Matilda Eriksson04Västerås FK 37.40
6Matilda Åkerman04IFK Halmstad 35.17
7Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF 34.93
8Evelina Wikell03Mölndals AIK 34.50
9Alma Olsson04IF Rigor 29.32
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
A Olsson25.3929.1429.32 29.32
M Åkerman28.3429.37X 28.3232.0335.1735.17
E Wikell34.5034.37X X33.27X34.50
L Blomqvist34.7133.6434.93 32.3632.9732.9234.93
M Eriksson33.78X37.40 XX36.9537.40
I Elmén38.6741.2237.01 36.7136.5739.4741.22
M Lundgren35.0840.7341.85 39.7141.1840.3241.85
T Bernhult35.9442.42X 39.14X39.5942.42
A Olsson43.0244.8742.49 37.3943.4243.9244.87
F17 100 m Försök 1 Vind:0.9 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emma Carlsson05Turebergs FK 12.32Q PB
2Ebba Eklund05IF Hagen 12.44Q
3Nellie Wartanian05IFK Umeå 12.55q PB
4Ane Torine Iversen05Mölndals AIK 12.77
5Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 12.86
6Vilma Söderlund05Västerås FK 13.25
F17 100 m Försök 2 Vind:0.7 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ella Uddenäs05Malmö AI 12.36Q
2Izabella Olofsson05KA 2 IF 12.44Q PB
3Tova Gustafsson05Istrums SK 12.57q PB
4Anna Bergdén05IF Udd 12.68
5Chekube Roseangela Anichukwu05KFUM Örebro 13.06
6Klara Håkansson05IK Orient 13.33
F17 100 m Försök 3 Vind:0.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 12.29Q
2Lina Ånstad05Motala AIF 12.48Q PB
3Amanda Lennartsson05IFK Växjö 12.60
4Maya Bergström-Weekes05Upsala IF 12.65
5Kellie Tran05IK Ymer 13.10
6Cèline Stjernfelt05IFK Helsingborg 13.10
F17 100 m Final Vind:1.4 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emma Carlsson05Turebergs FK 12.31 PB
2Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 12.31
3Ella Uddenäs05Malmö AI 12.38
4Lina Ånstad05Motala AIF 12.49
5Ebba Eklund05IF Hagen 12.57
6Izabella Olofsson05KA 2 IF 12.60
7Tova Gustafsson05Istrums SK 12.63
8Nellie Wartanian05IFK Umeå 12.66
F17 200 m Försök 1 Vind:0.5 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lina Ånstad05Motala AIF 25.80Q
2Chanel Moularé05IF Hagen 26.19Q
3Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 26.27
4Ane Torine Iversen05Mölndals AIK 26.59
5Chekube Roseangela Anichukwu05KFUM Örebro 26.79 PB
6Klara Håkansson05IK Orient 27.91
Anna Bergdén05IF Udd DNF
F17 200 m Försök 2 Vind:0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elna Wester05Örgryte IS 25.25Q PB
2Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 25.47Q
3Ella Uddenäs05Malmö AI 25.53q SB
4Amanda Lennartsson05IFK Växjö 26.11 PB
5Nellie Wartanian05IFK Umeå 26.52 PB
6Cèline Stjernfelt05IFK Helsingborg 27.28
F17 200 m Försök 3 Vind:-0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 25.40Q
2Emma Carlsson05Turebergs FK 25.76Q
3Evelina Hamos05Täby IS 25.87q PB
4Tova Gustafsson05Istrums SK 26.05 SB
5Ophelia Viirman05Bromma IF 27.33
6Ella Wolff05Malmö AI 27.70
F17 200 m Final Vind:-2.8 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 25.31
2Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 25.59
3Elna Wester05Örgryte IS 25.62
4Ella Uddenäs05Malmö AI 25.94
5Lina Ånstad05Motala AIF 26.08
6Emma Carlsson05Turebergs FK 26.15
7Evelina Hamos05Täby IS 26.17
8Chanel Moularé05IF Hagen 26.49
F17 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elna Wester05Örgryte IS 56.19
2Elenie Carlsson05IFK Växjö 56.81 PB
3Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 57.20
4Evelina Hamos05Täby IS 58.48 PB
5Chanel Moularé05IF Hagen 62.11
6Ella Wolff05Malmö AI 62.66
Emma Löfkvist05Heleneholms IF DNS
Maya Domanowsky05Tullinge FI DNS
F17 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 2:13.07
2Ella Holmqvist05IF Göta Karlstad 2:14.70
3Frida Berglin05Mölndals AIK 2:17.71
4Elin Hagelin05Mölndals AIK 2:20.14 SB
5Felicia Jansson05Upsala IF 2:22.51
6Tilde Adolfsson05Motala AIF 2:27.21
F17 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 4:52.84
2Astrid Baunge05Mölndals AIK 4:54.34
3Meija Peterson05IF Göta Karlstad 4:55.63
4Ida Kraft05Hälle IF 4:56.10
5Frida Berglin05Mölndals AIK 4:56.68
6Felicia Jansson05Upsala IF 4:58.14
7Ebba Broms05Brevens IF 4:59.85
8Julia Rosén05Alingsås IF 5:01.78
9Beatrice Ask05Malmö AI 5:01.97
10Tilde Adolfsson05Motala AIF 5:02.08
11Ida Grimheden05Tullinge FI 5:16.63
12Tyra Hedin05IFK Lidingö 5:17.71 PB
13Amanda Banke05Åhus FIK 5:38.06
F17 3000 m Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 9:59.80
2Elsa Sundqvist05Upsala IF 10:03.94
3Ida Kraft05Hälle IF 10:10.12 PB
4Meija Peterson05IF Göta Karlstad 10:14.26
5Julia Rosén05Alingsås IF 10:17.89
6Melissa Bentayeb05Täby IS 10:32.37
7Lowa Branth05Upsala IF 10:35.82
8Ella Ohlsson05IFK Umeå 10:38.54
9Anna Ferletta05Karlskoga Friidrott 10:43.95 PB
Elin Hagelin05Mölndals AIK DNF
F17 1500 m hinder Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 5:01.09
2Lowa Branth05Upsala IF 5:05.22 SB
3Astrid Baunge05Mölndals AIK 5:06.52 SB
4Meija Peterson05IF Göta Karlstad 5:12.01
5Anna Ferletta05Karlskoga Friidrott 5:16.46
6Svea Eklundh05Motala AIF 5:37.29
7Tyra Hedin05IFK Lidingö 5:46.05
8Ida Grimheden05Tullinge FI 6:03.66
Amanda Banke05Åhus FIK DNF
F17 100 m häck Försök 1 Vind:1.4 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Izabella Olofsson05KA 2 IF 14.56
2Doris Theander05Varbergs GIF 14.97
3Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad 15.10
4Olivia Sipos05Linköpings GIF 15.30
F17 100 m häck Försök 2 Vind:0.9 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Eklund05IF Hagen 14.66
2Maya Bergström-Weekes05Upsala IF 15.01
3Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 15.09
4Ebba Sjöström05Täby IS 15.77
5Isabella Petrusic05IFK Göteborg 16.56
F17 100 m häck Final Vind:0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Eklund05IF Hagen 14.16
2Izabella Olofsson05KA 2 IF 14.51
3Maya Bergström-Weekes05Upsala IF 14.88
4Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 14.94
5Olivia Sipos05Linköpings GIF 15.41
6Ebba Sjöström05Täby IS 15.88
7Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad 16.03
Doris Theander05Varbergs GIF DQ
F17 300 m häck Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ellen Schoug05Hälle IF 44.85Q PB
2Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 45.05Q
3Emma Löfkvist05Heleneholms IF 47.57q
4Ida Malmborg05Hässelby SK 49.91q
5Rebecka Sjöberg05Täby IS 50.91
F17 300 m häck Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elenie Carlsson05IFK Växjö 44.61Q PB
2Emelie Melin05Tierps IF 45.23Q
3Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 45.45q
4Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF 46.29q
Lia Dahlqvist05Åhus FIK DNF
F17 300 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 42.93 PB
2Ellen Schoug05Hälle IF 43.76 PB
3Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 44.52
4Elenie Carlsson05IFK Växjö 44.54 PB
5Emelie Melin05Tierps IF 46.13
6Emma Löfkvist05Heleneholms IF 48.79
7Ida Malmborg05Hässelby SK 51.25
Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF DNS
F17 Höjd Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Lina Bjerkestam05Huddinge AIS 1.69
2Doris Theander05Varbergs GIF 1.67 PB
3Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 1.67 =PB
4Alvah Lind05Turebergs FK 1.64
5Engla Nilsson05Örgryte IS 1.61
6Elsa Arnesson05Trångsvikens IF 1.57
7Lisa Norlander05Brännans FF 1.57
8Ida Kindbom05Motala AIF 1.57
9Sara Larsson05Kils AIK 1.53
9Ebba Elfström05Lidköpings IS 1.53 =SB
11Suzanne Lesage05Bromma IF 1.53 PB
12Emma Östklint05Hovslätts IK 1.47
12Emma Hjelm05IF Göta Karlstad 1.47
1.411.471.531.57 1.611.641.671.69 1.71
Lina Bjerkestam ---o ooxoo xxx
Ida Kindbom -ooxxo xxx
Emma Hjelm -xoxxx
Sara Larsson -ooxxx
Lisa Mårtensson --oxo xooxxoxxx
Doris Theander --oo oxoxoxxx
Engla Nilsson ---- oxxx
Ebba Elfström oooxxx
Suzanne Lesage oxooxxx
Lisa Norlander --oxo xxx
Elsa Arnesson --oo xxx
Alvah Lind ---- xooxxx
Emma Östklint oxoxxx
F17 Stav Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Ella Uddenäs05Malmö AI 3.70
2Alvah Lind05Turebergs FK 3.48
3Ellida Stengård05KA 2 IF 3.26
4Agnes Friberg05IF Göta Karlstad 3.10
5Elin Jansson05IK Lerum FI 3.10 PB
6Lisa Appelquist05Bromma IF 2.94
2.782.943.103.26 3.373.483.563.64 3.703.80
Ellida Stengård --oxo xxx
Ella Uddenäs ---- xoxoo- oxxx
Elin Jansson oxooxxx
Agnes Friberg oooxxx
Alvah Lind ---- xoxoxxx
Lisa Appelquist oxxoxxx
F17 Längd Kval 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 5.45(0.3Q
2Linnéa Säfström05Klippans FK 5.35(0.9Q
3Kellie Tran05IK Ymer 5.33(0.9Q SB
4Agnes Jansson05Hammarby IF 5.32(0.1Q =SB
5Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 5.30(0.3Q PB
6Lina Ånstad05Motala AIF 5.30(0.3Q
7Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 5.29(0.8Q
8Matilda Halfwordson05Bromma IF 5.28(-0.8Q
9Doris Theander05Varbergs GIF 5.26(1.1Q
10Isabelle Malmborg05Hässelby SK 5.25(-0.1Q PB
11Anna Bergdén05IF Udd 5.22(0.5q
12Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF 5.12(-0.1q
13Wilma Nilsson05Klippans FK 5.09(0.5
14Linnea Villskog05Gefle IF 5.08(0.8 PB
15Ivana Pekic05IFK Göteborg 5.01(0.8
16Edith Hillman05Gefle IF 4.99(0.7
17Olivia Sipos05Linköpings GIF 4.98(0.2
18Tuva Wennergren05Hässelby SK 4.89(0.2
19Ophelia Viirman05Bromma IF 4.88(0.5
20Hjördis Bäckman05IFK Lidingö 4.83(0.6
21Leia Holm05IK Lerum FI 4.80(0.4 PB
22Emma Hjelm05IF Göta Karlstad 4.79(-0.1
23Emma Sjöblom05Rånäs 4H 4.79(0.7
24Alma Hansson05Bollnäs FIK 4.77(1.3
25Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 4.77(1.0 SB
26Tilda Eriksson05IK Sisu 4.76(0.7
27Rebecka Sjöberg05Täby IS 4.76(0.3
28Lia Dahlqvist05Åhus FIK 4.63(0.6
29Edith Viklund05Hulåns IF 4.52(0.0
30Malva Axén05Motala AIF 4.30(-0.4
31Josefine Holmesson05IK Lerum FI 4.26(1.3
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
I Pekic 4.90(0.3)X() 5.01(0.8)() ()() 5.01(0.8)
D Theander 5.26(1.1)() ()() ()() 5.26(1.1)
E Hillman 4.41(0.6)4.85(-0.4) 4.99(0.7)() ()() 4.99(0.7)
O Viirman 4.55(0.1)4.88(0.5) X(0.7)() ()() 4.88(0.5)
E Hjelm 4.79(-0.1)X(0.3) 4.74(0.4)() ()() 4.79(-0.1)
Lindgren Engelbl 5.45(0.3)() ()() ()() 5.45(0.3)
L Ånstad 5.30(0.3)() ()() ()() 5.30(0.3)
T Eriksson 4.60(0.1)4.76(0.7) 4.56(0.4)() ()() 4.76(0.7)
L Holm 4.80(0.4)4.75(0.3) X(0.4)() ()() 4.80(0.4)
L Säfström 5.00(0.1)5.17(0.1) 5.35(0.9)() ()() 5.35(0.9)
E Sjöblom 4.79(0.7)2.98(0.7) 4.56(0.4)() ()() 4.79(0.7)
L Mårtensson 5.29(0.8)() ()() ()() 5.29(0.8)
L Dahlqvist X(0.2)X(0.4) 4.63(0.6)() ()() 4.63(0.6)
A Jansson 5.32(0.1)() ()() ()() 5.32(0.1)
H Bäckman 4.83(0.6)4.81(0.3) X(0.0)() ()() 4.83(0.6)
A Bergdén 4.99(-0.6)4.87(0.3) 5.22(0.5)() ()() 5.22(0.5)
E Viklund 4.50(-0.6)X(0.4) 4.52(0.0)() ()() 4.52(0.0)
M Halfwordson 5.28(-0.8)() ()() ()() 5.28(-0.8)
M Axén 4.30(-0.4)4.13(0.3) X(-0.2)() ()() 4.30(-0.4)
R Sjöberg 4.57(-0.5)4.41(-0.2) 4.76(0.3)() ()() 4.76(0.3)
L Villskog 5.00(0.3)5.08(0.8) 4.89(0.3)() ()() 5.08(0.8)
T Wennergren 4.89(0.2)4.69(1.2) 4.43(0.2)() ()() 4.89(0.2)
I Jonhed 5.12(-0.8)5.30(0.3) ()() ()() 5.30(0.3)
J Holmesson X(-0.7)4.26(1.3) X(-0.1)() ()() 4.26(1.3)
O Sipos 4.82(-0.3)4.88(1.1) 4.98(0.2)() ()() 4.98(0.2)
W Nilsson X(-0.5)5.09(0.5) 4.80(-0.4)() ()() 5.09(0.5)
K Tran 5.33(0.9)() ()() ()() 5.33(0.9)
I Malmborg 5.13(-0.1)4.98(0.4) 5.25(-0.1)() ()() 5.25(-0.1)
A Hansson 4.77(1.3)4.72(0.6) 4.44(-0.6)() ()() 4.77(1.3)
A Hedlund X(0.6)4.77(1.0) 4.55(-0.1)() ()() 4.77(1.0)
Neudinger Nellme 5.12(-0.1)5.12(0.2) 4.51(-0.1)() ()() 5.12(-0.1)
F17 Längd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Lina Ånstad05Motala AIF 5.76(3.7 PB (5.73)
2Doris Theander05Varbergs GIF 5.65(1.8
3Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 5.62(2.0 PB
4Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 5.62(5.5
5Matilda Halfwordson05Bromma IF 5.40(2.1
6Anna Bergdén05IF Udd 5.36(1.5 =PB
7Linnéa Säfström05Klippans FK 5.31(1.5
8Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 5.29(3.5
9Isabelle Malmborg05Hässelby SK 5.28(1.6 PB
10Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF 5.27(0.8
11Kellie Tran05IK Ymer 5.17(0.6
12Agnes Jansson05Hammarby IF 5.08(2.1
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
L Ånstad 5.75(2.8)5.72(2.2) 5.76(3.7)5.73(0.3) 5.61(1.8)5.60(2.4) 5.76(3.7)
L Säfström 5.19(2.6)X(2.9) 5.29(3.8)5.02(-0.1) X(2.2)5.31(1.5) 5.31(1.5)
Neudinger Nellme 5.27(0.8)5.15(1.5) 5.20(1.2)() ()() 5.27(0.8)
D Theander 5.65(1.8)5.50(2.4) X(1.5)5.46(-0.6) 5.41(4.2)5.43(1.3) 5.65(1.8)
M Halfwordson X(3.2)5.10(2.3) 5.40(2.1)4.91(2.0) 5.25(3.1)X(1.6) 5.40(2.1)
I Jonhed 5.30(2.1)X(3.3) 5.26(4.2)5.15(-0.3) X(3.9)5.62(5.5) 5.62(5.5)
A Jansson 5.08(2.1)4.09(1.1) X(-0.2)() ()() 5.08(2.1)
Lindgren Engelbl X(0.6)5.47(2.0) 5.62(2.0)5.52(-0.5) 5.51(1.1)5.34(2.1) 5.62(2.0)
K Tran X(2.5)5.17(0.6) 2.89(0.1)() ()() 5.17(0.6)
L Mårtensson 5.29(3.5)X(1.2) 5.22(1.4)X(-0.4) 5.26(1.6)-() 5.29(3.5)
I Malmborg 5.28(1.6)X(1.4) 5.10(-0.1)() ()() 5.28(1.6)
A Bergdén 4.67(3.7)5.19(2.9) 5.36(1.5)X(1.2) 5.08(1.1)5.15(1.3) 5.36(1.5)
F17 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 12.30(1.6 PB
2Matilda Halfwordson05Bromma IF 12.11(1.7 PB
3Melina Lidberg05Bromma IF 12.07(0.0
4Anna Bergdén05IF Udd 11.45(0.4 PB
5Linnea Villskog05Gefle IF 11.20(0.1 SB
6Isabelle Malmborg05Hässelby SK 11.13(0.0 PB
7Celia Parmatow05Malmö AI 11.09(0.7
8Olivia Sipos05Linköpings GIF 10.96(1.6
9Edith Viklund05Hulåns IF 10.32(1.5
10Alma Hansson05Bollnäs FIK 10.31(1.1
11Emma Sjöblom05Rånäs 4H 10.18(1.1
12Tuva Wennergren05Hässelby SK 10.01(0.1
Ronja Rickardsson05IFK Växjö NM(1.2
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
A Hansson 10.31(1.1)10.23(0.7) X(2.4)() ()() 10.31(1.1)
L Villskog 10.98(0.8)10.98(0.4) 11.12(1.0)11.01(1.3) 11.20(0.1)11.02(-0.2) 11.20(0.1)
E Viklund 10.32(1.5)X(1.2) X(1.3)() ()() 10.32(1.5)
I Malmborg 10.94(1.2)11.05(1.9) 11.00(0.4)10.82(1.4) 11.12(1.7)11.13(0.0) 11.13(0.0)
T Wennergren 9.76(-0.2)10.01(0.1) 9.87(0.8)() ()() 10.01(0.1)
A Bergdén X(0.6)11.18(2.2) 10.95(2.2)11.15(2.2) 11.00(1.5)11.45(0.4) 11.45(0.4)
R Rickardsson X(1.2)X(1.1) X(1.0)() ()() NM(1.2)
O Sipos 10.80(0.8)10.51(1.3) 10.96(1.6)X(1.0) 10.84(0.9)10.76(0.9) 10.96(1.6)
C Parmatow X(1.4)10.94(2.0) 11.09(0.7)11.00(1.4) X(1.0)10.66(1.3) 11.09(0.7)
E Sjöblom X(1.2)X(0.2) 10.18(1.1)() ()() 10.18(1.1)
M Halfwordson X(1.3)11.75(1.2) 11.79(0.7)11.62(1.1) 12.09(1.7)12.11(1.7) 12.11(1.7)
M Lidberg 11.69(0.9)11.24(1.4) 11.71(1.0)11.79(1.1) 12.07(0.0)12.07(1.0) 12.07(0.0)
Lindgren Engelbl 10.21(1.1)11.99(1.6) 11.93(1.5)11.96(2.0) 12.30(1.6)12.05(2.8) 12.30(1.6)
F17 Kula Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Beatrice Pettersson05Mölndals AIK 14.60 PB
2Wilma Nilsson05Klippans FK 13.45
3Linnéa Säfström05Klippans FK 13.36 PB
4Norah Lind05Turebergs FK 13.35
5Doris Theander05Varbergs GIF 13.32 PB
6Edvina Norberg05Ransäters AIS 13.01
7Ronja Rickardsson05IFK Växjö 12.77
8Anna Strunke05Turebergs FK 12.52 SB
9Tindra Dahlberg05Upsala IF 12.25
10Malva Axén05Motala AIF 12.19
11Sofia Eskilsson05Hammarby IF 11.45
12Isabella Petrusic05IFK Göteborg 11.29
13Norah Birgen05Huddinge AIS 11.15 PB
14Hanna Andersson05Falu IK 11.15
15Edith Hillman05Gefle IF 11.02
16Mira Johansson05Malmö AI 10.46
17Josefine Holmesson05IK Lerum FI 10.45
18Tilde Schack05Åhus FIK 10.15
19Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad 9.40
20Alice Hultberg05Malmö AI 9.38
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS -
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T Schack9.6710.15X 10.15
T Dahlberg12.25X12.01 12.25
L Mårtensson--- -
H Andersson11.15XX 11.15
N Birgen11.1510.8510.82 11.15
E Norberg11.9611.5713.01 12.4212.13X13.01
M Johansson9.4610.46X 10.46
E Hillman11.0210.4710.43 11.02
R Rickardsson11.59X12.77 XXX12.77
J Holmesson10.45XX 10.45
D Theander12.6313.3212.27 X12.84X13.32
S EskilssonX10.3911.45 11.45
I Petrusic11.2910.9411.25 11.29
A Strunke11.4112.5212.05 11.2811.78X12.52
L Säfström11.8511.9812.47 12.4312.8513.3613.36
N Lind12.4113.35X XXX13.35
A Hultberg9.38X9.28 9.38
M Axén12.1912.0411.51 12.19
W Nilsson12.4412.8012.90 X13.45X13.45
B Pettersson14.0314.26X 13.6014.0914.6014.60
A-K BergenhemXX9.40 9.40
F17 Diskus Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Edvina Norberg05Ransäters AIS 42.93
2Beatrice Pettersson05Mölndals AIK 40.50
3Nova Renåker05Tjalve FIF 39.60
4Tindra Dahlberg05Upsala IF 37.72
5Alba Hansson05Malmö AI 36.63 PB
6Norah Lind05Turebergs FK 35.55
7Alice Hultberg05Malmö AI 33.21
8Amanda Cederlöf05IFK Växjö 31.77
9Julia Samuelsson05Hässelby SK 30.69
10Ronja Rickardsson05IFK Växjö 29.63
11Edith Hillman05Gefle IF 28.94
12Emilia Johansson05Upsala IF 28.40
13Hanna Andersson05Falu IK 28.04
14Tilde Schack05Åhus FIK 26.48 PB
15Sofie Andersson05IFK Lund 25.26
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
N LindX35.55X XXX35.55
T Schack25.29X26.48 26.48
E Norberg36.3642.9342.39 41.8139.72X42.93
A Hultberg33.2133.12X 32.14X31.3733.21
R Rickardsson28.42X29.63 29.63
E JohanssonX28.40X 28.40
T Dahlberg36.3536.33X X37.7236.3337.72
A Cederlöf29.1031.7729.90 XX30.4131.77
B Pettersson40.50XX 36.9435.37X40.50
H Andersson28.04XX 28.04
N Renåker38.0637.4536.63 37.0739.6038.7139.60
A HanssonX34.57X 35.7231.6536.6336.63
E Hillman28.9427.5028.22 28.94
S AnderssonX25.2625.15 25.26
J Samuelsson29.9930.69X 30.69
F17 Slägga Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Malin Garbell05Upsala IF 65.25
2Ruth Eklöf05Upsala IF 56.79
3Norah Lind05Turebergs FK 56.22
4Emma Krantz05Ullevi FK 52.16
5Alvah Lind05Turebergs FK 50.12
6Ilva Gunnarsson05Glanshammars IF 49.95
7Edvina Norberg05Ransäters AIS 49.93
8Linnéa Lindefalk05Hammarby IF 46.29
9Alice Bengtsson05IK Lerum FI 46.27
10Johanna Schlyter05Huddinge AIS 44.04
11Ella Green05Östersunds GIF 41.91
12Tilde Schack05Åhus FIK 40.25
13Joanna Ek05IFK Helsingborg 38.51
14Amanda Rönn05Malmö AI 36.81
Emma Larsson05Kils AIK NM
Emilia Johansson05Upsala IF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
I GunnarssonX43.2448.53 49.95XX49.95
N Lind56.22XX 55.03XX56.22
E GreenX39.5041.91 41.91
E Norberg46.3248.21X X47.1049.9349.93
J Schlyter44.0433.79X 44.04
R EklöfX51.7156.79 55.97XX56.79
E Krantz52.16XX XXX52.16
A LindX50.12X XXX50.12
E JohanssonXXX NM
J EkX38.3838.51 38.51
M Garbell65.25X65.12 25.5458.1362.5265.25
A Bengtsson46.2246.27X 46.27
E LarssonXXX NM
A Rönn36.8133.7329.54 36.81
T Schack39.31X40.25 40.25
L LindefalkXX46.29 XXX46.29
F17 Spjut Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emelie Olsson05Säffle FIK 47.29
2Linn Svedberg Jarlhage05Falkenbergs IK 43.19
3Alvah Lind05Turebergs FK 39.59
4Ida Kindbom05Motala AIF 38.85 PB
5Annie Sturesson05Falkenbergs IK 38.28 PB
6Doris Theander05Varbergs GIF 38.17
7Nova Renåker05Tjalve FIF 37.74 SB
8Norah Lind05Turebergs FK 37.50
9Wilma Nilsson05Klippans FK 36.50
10Julia Samuelsson05Hässelby SK 36.16 PB
11Ebba Zachrisson05Lidköpings IS 35.93
12Mira Johansson05Malmö AI 33.25
13Hanna Andersson05IFK Lund 32.96
14Norah Birgen05Huddinge AIS 32.82 PB
15Suzanne Lesage05Bromma IF 31.60
16Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 31.18
17Amanda Rönn05Malmö AI 29.33
18Isabella Petäjistö05IF Triangeln 26.24 PB
Sofie Andersson05IFK Lund NM
Emilia Johansson05Upsala IF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J Samuelsson36.16XX 36.16
A SturessonX38.2837.96 X34.3934.8238.28
A LindX39.0636.71 -34.6039.5939.59
H Andersson31.4132.9632.19 32.96
S Lesage31.6028.2129.38 31.60
D Theander35.6738.1737.69 36.6738.07X38.17
N Lind37.50XX 35.92X-37.50
E Zachrisson35.9335.0235.11 35.93
W Nilsson36.5035.02X 36.50
S AnderssonXXX NM
Svedberg JarlhagXX42.78 39.5442.5943.1943.19
A Hedlund26.9831.1829.11 31.18
N BirgenXX32.82 32.82
E JohanssonXXX NM
I Petäjistö26.24XX 26.24
A RönnX29.3329.23 29.33
I Kindbom37.0537.7138.85 33.6938.49X38.85
E Olsson47.29X45.67 X44.48X47.29
M Johansson31.8030.8933.25 33.25
N Renåker31.7037.74X 33.2433.0936.5937.74