[Live] Resultat
[Alla] [Dag 1] [Dag 2] [Dag 3]

Resultat dag 3

M22 200 m Final Vind:-2.5 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 21.87
2Emil Johansson02Turebergs FK 21.92
3Viktor Thor00Strands IF 22.07
4Gustav Gahne01Hässelby SK 22.30
5André Jackson02Ullevi FK 22.47
6Omar Chaaban00IFK Helsingborg 22.57
7Edvard Hansson02Örgryte IS 22.70
Zion Eriksson02Falu IK DNF
M22 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Wahlgren02Mölndals AIK 1:54.10
2Jimmy Öhman01Gefle IF 1:54.51
3Tobias Eknor00Spårvägens FK 1:55.47
4Jakob Zäll01Örgryte IS 1:57.28
5Simon Sandkvist01Spårvägens FK 1:57.82
6Eric Källman00IK Ymer 1:58.45
7Noah Johansson02KA 2 IF 1:59.74
8Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 2:03.85
M22 5000 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emil Millán De La Oliva01Eskilstuna FI 14:24.20
2Yohannes Kiflay02Hässelby SK 14:51.92
3Benjamin Claesson02IKHP Huskvarna 14:58.26 PB
4Erik Linnér00IFK Umeå 15:03.37
5Benjamin Näslund01LK Gränslöst 15:07.70
6Arvid Backteman02Sävedalens AIK 15:21.09
7Hugo Setthagen01Spårvägens FK 15:30.62
8Melker Tillenius01Sävedalens AIK 15:44.73
9Salem Al-Murisi02Ullevi FK 16:02.01 PB
10Ivan Magnusson02Sävedalens AIK 16:14.81 PB
11Axel Hagerud02Bromma IF 17:03.97
M22 110 m häck Final Vind:-2.0 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Sidrak Afework01Spårvägens FK 14.90
2Max Rosquist-Larsson01Malmö AI 15.31
3Gustaf Vennerholm01Spårvägens FK 16.14
4Marcus Blixt02Mölndals AIK 16.59
5Theodor Duvert01Turebergs FK 16.73
Ludvig All02Täby IS DNF
M22 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Johan Claeson01IFK Växjö 53.48
2Gustav Karlsson00Örgryte IS 54.94
3Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 56.59
4Viktor Hedlund02Falu IK 58.95 SB
5Jesper Dreifaldt02Åhus FIK 64.67
Karl Wållgren01Örgryte IS DNS
M22 Höjd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1Oliver Ericsson-Sotterman01Upsala IF 2.07
2Emil Uhlin00Falu IK 2.03
3Joakim Wadstein00Tjalve FIF 2.01 SB
4Lukas Edqvist02Örgryte IS 1.98 SB
5Emil Petersson02Turebergs FK 1.91
6Erik Dahlberg02Turebergs FK 1.91
7Sören Simonson Pauli01Ullevi FK 1.87
8Olle Hammarberg01Huddinge AIS 1.87 =SB
9Hugo Schoug02Wärnamo SK 1.82
10Gustaw Wisniewski02KFUM Örebro 1.70
10Samuel Carlsson01IFK Halmstad 1.70
1.701.771.821.87 1.911.951.982.01 2.032.052.072.12
Oliver Ericsson-Sotterman ---- ooxoo oooxxx
Samuel Carlsson oxxx
Erik Dahlberg ---o xxoxxx
Emil Uhlin ---- o-xoo ox--xx
Joakim Wadstein --oo xxooxoo xxx
Lukas Edqvist ---o ooox-- xx
Olle Hammarberg -oxxoo xxx
Hugo Schoug -xooxxx
Emil Petersson --oo oxxx
Sören Simonson Pauli oooo xxx
Gustaw Wisniewski oxxx
M22 Stav Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1Emil Uhlin00Falu IK 4.85
2Peter Svensson02IF Rigor 4.47
3Theodor Duvert01Turebergs FK 4.02 PB
3.723.874.024.17 4.324.474.574.85 5.00
Emil Uhlin ---- o-xxoxo xxx
Peter Svensson --xo- xxooxxx
Theodor Duvert xooxxoxxx
M22 Diskus Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lukas Björninger00Turebergs FK 51.71 PB
2Leo Janén02Kalmar SK 50.50 PB
3Johannes Lilius01Huddinge AIS 48.67
4Karl Ludvik02Turebergs FK 48.58 PB
5Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK 45.81 PB
6Emil Holm01Turebergs FK 44.74 SB
7Alfons Haals02Västerås FK 43.91 PB
8Arvid Mägi Theorin01Malmö AI 43.69 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
L Frid Göransson45.81XX 38.1236.0244.7145.81
L Björninger51.7149.9050.86 XXX51.71
J Lilius46.4546.5148.06 48.6747.6248.2248.67
K Ludvik47.26XX 47.6648.58X48.58
L JanénXXX 48.7249.1350.5050.50
A Haals39.9340.37X 39.4943.91X43.91
E Holm41.3044.7442.87 37.50XX44.74
A Mägi Theorin38.42XX 37.1443.69X43.69
P19 200 m Final Vind:-3.1 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 21.41
2Alvin Reinebo04KFUM Örebro 22.01
3Alexander Pilgrim03Hammarby IF 22.10
4Alex Apelgrim04Örgryte IS 22.25
5David Axelsson04Upsala IF 22.48
6Linus Pihl03IK Lerum FI 22.65
7Markus Moberg03Hammarby IF 22.68
8Lucas Ulegård03Västerås FK 24.41
P19 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonathan Grahn04Mölndals AIK 1:52.83
2Valter Kjellberg04Turebergs FK 1:53.32 PB
3Viktor Skoglund04Danderyds SK 1:54.49 PB
4Markus Brodin04Danderyds SK 1:55.34
5Erik Skoglund04Danderyds SK 1:55.75
6Albin Wallenius03Västerås FK 2:00.84
7Arvid Jiwestam04Åhus FIK 2:01.04
8Jonas Magnusson04Hälle IF 2:02.15
P19 5000 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gabriel Claesson04IKHP Huskvarna 15:53.20 PB
2Hugo Unosson03Högby IF 16:06.34
3Louis Schmitz04Ullevi FK 16:07.80
4Linus Jansson04Hässelby SK 16:08.39
5Hampus Björck03IFK Umeå 16:23.71
6Axel Johansson03Hälle IF 16:26.22
7Jona Lindman04KA 2 IF 16:28.16
8Olle Staaf04Linköpings GIF 16:34.82 PB
9Nils Holm04Hammarby IF 16:35.40
10Tage Häggmark04Ärla IF 16:36.86
11Benjamin Edman04IFK Umeå 16:38.88
Lukas Jakobsson03Mölndals AIK DNF
P19 110 m häck Final Vind:-3.7 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Markus Moberg03Hammarby IF 14.47
2Nils Thorin03Örgryte IS 14.76
3Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 14.88
4Edvin Assarsson04Eslövs AI 15.21
5Isac Svensson04IFK Halmstad 15.40
6Noel Rudberg04Linköpings GIF 16.34
7Abdihamiid Nur04HaparandaTornio TFC 17.04 PB
8Måns Sjödell04IKHP Huskvarna 18.43
P19 Stav Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1William Asker04Örgryte IS 5.03
2Felix Steene04Ullevi FK 4.98 PB
3Teodor Borgius03Hammarby IF 4.93
4Viktor Rydåker03Upsala IF 4.52
5William Nestor03Linköpings GIF 4.37
6Linus Jonsson04Hässelby SK 4.37 PB
7Linus Öhman04Strands IF 3.92 PB
8Eric Mathier04Huddinge AIS 3.72 PB
9Jesper Unander04Sundsvalls FI 3.72
10Christof Neib04Sundsvalls FI 3.52
Gustav Thyrman04IF Rigor NH
Felix Nyberg03Bromma IF NH
3.523.723.924.07 4.224.374.524.63 4.744.814.884.93 4.985.035.085.23
Felix Steene ---- ---o -xxo-x- oxx-x
Gustav Thyrman -xxx
Eric Mathier ooxxx
William Asker ---- ---o -o-o -xo-xx-
Teodor Borgius ---- ---o -o-o -xxx
Felix Nyberg ---- -xxx
Linus Jonsson ---xo xxoxoxxx
William Nestor ---- -xo-xxx
Viktor Rydåker ---- -ooxxx
Jesper Unander oxxoxxx
Christof Neib xoxxx
Linus Öhman xoooxxx
P19 Tresteg Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Melwin Lycke Holm04Kils AIK 14.81(3.1
2Aron Swartz04Östersunds GIF 14.65(4.0
3Agustin Hilmersson03IK Orient 14.34(1.8 PB
4Oden Grahm-Goles04IFK Göteborg 13.96(3.5
5Nils Thorin03Örgryte IS 13.95(0.7
6Niklas Wall03Hammarby IF 13.53(4.4
7Josef Malsher04Upsala IF 13.46(5.0
Johannes Lundqvist04Ullevi FK NM(5.1
Christof Neib04Sundsvalls FI NM(3.8
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
A Hilmersson 14.08(1.7)14.34(1.8) X(3.9)14.03(4.9) 14.10(4.3)14.04(2.1) 14.34(1.8)
J Malsher 13.15(3.2)13.46(5.0) 13.00(1.6)13.03(1.5) 13.09(4.1)12.71(3.5) 13.46(5.0)
N Thorin 13.89(2.3)X(3.3) X(2.3)13.61(1.7) 13.68(3.7)13.95(0.7) 13.95(0.7)
J Lundqvist X(5.1)X(1.8) X(6.1)() ()() NM(5.1)
C Neib X(3.8)X(3.0) X(2.4)() ()() NM(3.8)
N Wall 13.53(4.4)11.83(2.1) 13.39(2.4)11.87(5.2) 12.66(5.1)11.97(9.1) 13.53(4.4)
O Grahm-Goles X(3.4)X(3.8) 12.00(1.6)13.96(3.5) 11.16(5.9)13.66(3.5) 13.96(3.5)
M Lycke Holm 14.38(2.4)14.81(3.1) 14.69(3.6)13.42(3.2) -()-() 14.81(3.1)
A Swartz 14.45(2.1)-() 14.52(2.6)14.65(4.0) -()14.49(4.5) 14.65(4.0)
P19 Kula Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jesper Ahlin03Turebergs FK 18.34
2Leo Zikovic04Örgryte IS 17.40
3Elias Lind03Hässelby SK 15.59
4Teo Paganus03Turebergs FK 14.43
5Martin Sundberg03Hammarby IF 14.22
6Adam Hellbom04Falu IK 14.05 PB
7Noel Rudberg04Linköpings GIF 13.61 PB
8Hugo Karsamo04Skruvs IF 13.31
9Oscar Niklasson04Hanvikens SK 12.85
Joseph Lindvall04Malmö AI NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
A Hellbom13.55X13.38 X14.0513.9714.05
O NiklassonX12.85X 12.85
N Rudberg13.3512.7213.61 XXX13.61
J LindvallXXX NM
H Karsamo13.0213.31X XXX13.31
T Paganus13.9313.9114.43 X13.8313.9814.43
M Sundberg13.8213.39X 13.7113.5714.2214.22
J Ahlin18.0918.34X XX17.8518.34
L ZikovicX17.40X X16.7716.5017.40
E Lind15.38XX 15.3115.5915.4715.59
P19 Spjut Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Olle Hübert03IK Heros 63.47
2Hugo Karsamo04Skruvs IF 59.30 PB
3Filip Sundin04IF Göta Karlstad 57.77 PB
4Jacob Thelander03Ljungby FIK 56.24
5Max Fors04Upsala IF 53.25 PB
6Christof Neib04Sundsvalls FI 48.27
7André Fällström04Tyresö FK 44.74
8Linus Öhman04Strands IF 37.08
9Ted Lennartsson04Kalmar SK 32.56
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T Lennartsson27.6832.5631.68 32.56
L ÖhmanX30.1837.08 36.4636.5635.5637.08
A FällströmX41.4643.32 44.7442.8743.3544.74
C Neib45.6743.4947.51 XX48.2748.27
M Fors49.0848.7553.25 X49.94X53.25
O HübertXX54.82 63.47X60.6763.47
J Thelander55.3756.2452.78 XX53.6056.24
H Karsamo56.2755.37X 54.4858.0059.3059.30
F Sundin57.7755.9255.88 53.5455.2457.4457.77
P17 200 m Final Vind:-1.4 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jeroen Persson05IFK Lund 21.86 PB
2Isak Gamst05IFK Lund 22.06
3Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 22.24 PB
4William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 22.50
5Melvin Vala Tefre05Malmö AI 22.79
6Max Holmberg05Linköpings GIF 22.87
7Tim Jansson05Alingsås IF 22.98
Lucas Törnström05Danderyds SK DNF
P17 2000 m hinder Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Marcus Asker05Malmö AI 6:15.60
2Simon Bratt05IF Triangeln 6:16.02 PB
3Sander Petri Bere05Malmö AI 6:19.36
4Leonardo Garavini05IFK Lidingö 6:32.79
5Henok Ande05Hälle IF 6:34.73
6Simon Persson05Höörs IS 7:07.24
7Nicklas Östlund05IFK Lidingö 7:23.10
Benjamin Grahm05Bromma IF DNF
P17 300 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 37.68 PB
2Babu Badjie05Bromma IF 38.23 PB
3Henning Ehn05Sundsvalls FI 38.35 PB
4Leo Strandh05Höörs IS 41.79
5Linus Wahl05IK Lerum FI 42.11
6Elias Mulot05Malmö AI 43.96
Lucas Törnström05Danderyds SK DNF
Theodor Johner05IK Lerum FI DNS
P17 Längd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Leo Göransson05Klippans FK 7.18(3.6
2Victor Törnström05Danderyds SK 7.15(3.3
3William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 6.75(2.6
4Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 6.64(3.8 PB (6.46)
5Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 6.61(4.5
6Marcus Johansson05Ullevi FK 6.46(1.1
7Axel Eenfeldt05Örgryte IS 6.44(2.9
8Måns Bergström05Malmö AI 6.35(4.8
9Sebastian Håårdh05Södra Vi IF 6.22(2.8
10Gabriel Darin05IF Udd 6.15(4.6
11Elis Gemzell05Tierps IF 6.09(2.7
12Linus Wahl05IK Lerum FI 5.70(1.1
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
E Gemzell 6.09(2.7)6.06(3.3) X(2.6)() ()() 6.09(2.7)
M Johansson 6.32(1.8)X(3.0) 6.26(0.9)6.06(2.0) 6.46(1.1)X(3.0) 6.46(1.1)
A Eenfeldt 4.29(3.5)6.30(3.6) 6.34(3.9)6.44(2.9) 6.12(1.8)X(3.5) 6.44(2.9)
M Bergström 6.35(4.8)6.02(4.1) 6.34(2.6)5.89(4.2) X(3.4)5.50(1.8) 6.35(4.8)
G Darin 6.15(4.6)X(2.2) -()() ()() 6.15(4.6)
V Törnström 6.97(1.2)6.71(3.6) 7.15(3.3)-() 7.06(3.6)6.94(2.2) 7.15(3.3)
L Wahl X(0.8)5.70(1.1) 5.13(2.2)() ()() 5.70(1.1)
W Brändeborn 6.21(3.1)6.46(3.1) 6.75(2.6)4.53(2.6) 6.73(1.7)X(6.1) 6.75(2.6)
L Göransson 6.59(2.0)6.87(1.4) 6.95(1.8)6.70(3.3) X(3.0)7.18(3.6) 7.18(3.6)
A Gyhlenius X(3.8)6.57(0.5) X(3.0)3.07(1.1) X(4.2)6.61(4.5) 6.61(4.5)
S Håårdh 6.22(2.8)6.11(0.4) 6.09(3.4)() ()() 6.22(2.8)
E Larripa Taxell 6.52(3.3)6.59(2.8) 6.46(2.0)6.45(3.5) 6.47(3.7)6.64(3.8) 6.64(3.8)
P17 Kula Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gustav Rydåker05Upsala IF 18.14
2Jesper Lindqvist05Boden FI 17.75 PB
3Viktor Lögdahl05Råby-Rekarne FI 16.85
4Jakob Romberg05Hässleholms AIS 13.51
5Jacob Nilsson05Spårvägens FK 12.57
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J NilssonXXX X12.57X12.57
J RombergX12.29X 13.51XX13.51
V Lögdahl16.5616.85X XXX16.85
J Lindqvist17.28X16.95 17.75X17.1417.75
G Rydåker17.2417.9718.04 XX18.1418.14
P17 Slägga Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gustav Rydåker05Upsala IF 65.20
2Niklas Lundahl05Väsby IK 57.85 SB
3Daniel Kindvall05Fjugesta IF 55.44
4Adam Rydén05Bohus IF 43.86 PB
Albin Östman05IK Lerum FI NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
N LundahlX53.8453.95 X54.0257.8557.85
D Kindvall51.3042.67X 53.6952.4955.4455.44
A Rydén43.1843.86X XXX43.86
A ÖstmanXXX XXXNM
G Rydåker65.09XX 64.41X65.2065.20
K22 200 m Final Vind:-2.1 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 24.11
2Lovisa Karlsson00Högby IF 25.32
3Virva Rylander00Västerås FK 25.69
4Jonna Claesson00Spårvägens FK 26.01
5Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 26.12
6Amanda Isaksson01Boden FI 26.22
7Mathilda Gustafsson00Örgryte IS 26.26
8Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 27.06
K22 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Nielsen01Örgryte IS 2:13.19
2Julia Nielsen01Örgryte IS 2:15.51
3Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad 2:17.00
4Nadja Rugland01Åtvidabergs IF 2:17.96
5Ebba Wahlberg02Malmö AI 2:18.99
K22 5000 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Linnéa Sennström00Hässelby SK 16:56.68
2Ida Esperi00Haparanda SKT 17:34.13 PB
3Greta Halldén02Mölndals AIK 18:34.07
4Johanna Granhällen02IF Rinkeby Run 20:38.61
K22 100 m häck Final Vind:-1.8 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lovisa Karlsson00Högby IF 14.03
2Alva Von Gerber00Huddinge AIS 14.44
3Sophie Reid02IK Ymer 14.67
4Ebba Magnusson01Ullevi FK 14.69
5Kajsa Engblom01Huddinge AIS 15.45
K22 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Tyra Landin02Västerås FK 62.79
2Maja Sund01Täby IS 63.20
3Elwira Ripsweden02Huddinge AIS 64.17 PB
4Ebba Jernmark Burrows00Täby IS 66.02
K22 Höjd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q Code
1Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 1.66
2Klara Rådbo01Hässelby SK 1.60
2Kajsa Engblom01Huddinge AIS 1.60
4Lisa Holmberg02Lidköpings IS 1.60
1.541.601.661.70
Kajsa Engblom -oxxx
Klara Rådbo -oxxx
Tuvalisa Rosenquist -ooxxx
Lisa Holmberg xooxxx
K22 Diskus Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Daniella Persson00Spårvägens FK 52.26
2Molly Broback01Upsala IF 48.54
3Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad 37.73
4Ebba Molinder00Mölndals AIK 24.63 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
D PerssonXX43.65 52.2650.0049.0852.26
E MolinderX24.6323.39 23.36X20.0724.63
M BrobackX47.5944.01 48.54XX48.54
A FridbergXX35.88 33.53X37.7337.73
F19 200 m Final Vind:-1.8 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elvira Tanderud04Ullevi FK 24.02
2Wilma Svenson03Oskarshamns SK 24.66
3Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 24.87
4Hilma Wide04Upsala IF 25.00
5Tilda Wahlén04Mölndals AIK 26.33
6Milla Svanberg03Malmö AI 26.36
Alma Uhlin03Falu IK DNS
Nora Lindahl04Hässelby SK DNS
F19 2000 m hinder Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Saga Provci04IFK Göteborg 6:46.44
2Alva Malmsten Nilsson03Upsala IF 6:54.14
3Filippa Hägglund03Upsala IF 7:10.98
4Elina Hellgren04Vallentuna FK 7:17.36
5Tilda Knauer03Hälle IF 7:34.74
6Maja Malm04Höörs IS 8:02.13
7Emma Nordenberg04Linköpings GIF 8:30.66 PB
F19 100 m häck Försök 1 Vind:-2.9 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Moa Granat04Vallentuna FK 14.55Q
2Annie Berntsson03Brattås CK 15.73Q
3Filippa Rydensjö04Eskilstuna FI 15.89q
4Elin Molinder04Mölndals AIK 16.74
Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF DNF
F19 100 m häck Försök 2 Vind:-0.7 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 14.99Q
2Karin Bengtsson04Hanvikens SK 15.17Q
3Julia Håkansson03Hässelby SK 16.30q
4Stella Sällström04IFK Umeå 16.37q
5Hedda Folkhage03Turebergs FK 16.43q
6Tilda Lilja03IFK Helsingborg 17.24
F19 100 m häck Final Vind:-2.2 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Moa Granat04Vallentuna FK 14.27
2Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 14.95
3Karin Bengtsson04Hanvikens SK 15.13
4Julia Håkansson03Hässelby SK 15.53
5Annie Berntsson03Brattås CK 15.81
6Stella Sällström04IFK Umeå 16.01
7Hedda Folkhage03Turebergs FK 16.23 PB
Filippa Rydensjö04Eskilstuna FI DNF
F19 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Moa Granat04Vallentuna FK 57.91
2Elin Joabsson04IFK Växjö 64.81
3Hanna Joabsson04IFK Växjö 65.52
4Thea Katsoulaki04Hanvikens SK 72.92
F19 Tresteg Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Katharina Gråman03Spårvägens FK 12.28(1.0
2Nora Jolbäck04Ullevi FK 11.98(0.1 SB
3Klara Frykholm03Glanshammars IF 11.52(2.8
4Elin Joabsson04IFK Växjö 11.33(0.4
5Ida Jexe Ek04IFK Halmstad 11.24(1.5 PB
6Sophie Säwe04Kils AIK 11.19(2.6
7Fia Viklund03Skellefteå AIK 11.02(2.9
8Tindra Frykholm03Glanshammars IF 10.87(-0.2
9Moa Gustafsson04Göteborgs KIK 10.84(1.2
10Maja Björk04Huddinge AIS 10.71(2.2
11Emma Nilsson03Gefle IF 10.25(0.8
12Ida Palmqvist03Västerås FK 10.10(1.8
Matilda Åkerman04IFK Halmstad NM(1.1
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
M Åkerman X(1.1)X(0.4) X(2.2)() ()() NM(1.1)
M Gustafsson X(1.2)10.68(0.5) 10.84(1.2)() ()() 10.84(1.2)
I Jexe Ek 10.65(0.8)10.98(2.2) 10.97(1.0)10.81(-0.3) 11.24(1.5)11.13(1.0) 11.24(1.5)
E Nilsson 10.14(2.7)10.25(0.8) 9.90(0.1)() ()() 10.25(0.8)
I Palmqvist 9.53(0.8)10.10(1.8) 10.01(-0.2)() ()() 10.10(1.8)
M Björk 10.71(2.2)10.28(2.3) 10.37(0.1)() ()() 10.71(2.2)
F Viklund 10.91(2.4)10.59(1.7) 10.37(1.1)11.02(2.9) 11.00(0.3)10.89(1.3) 11.02(2.9)
T Frykholm X(2.4)X(1.5) 10.87(-0.2)10.32(0.0) 10.75(0.6)10.63(0.6) 10.87(-0.2)
S Säwe 10.92(0.8)10.97(1.2) X(1.5)X(1.1) 10.86(0.4)11.19(2.6) 11.19(2.6)
N Jolbäck X(1.1)11.74(1.0) 11.43(0.8)11.98(0.1) 11.23(0.3)11.78(1.3) 11.98(0.1)
K Gråman 12.14(3.1)12.08(0.8) 12.19(3.1)11.96(0.3) 12.28(1.0)12.24(1.6) 12.28(1.0)
E Joabsson 11.03(0.9)X(1.2) 10.66(0.4)X(0.3) 11.33(0.4)11.27(1.2) 11.33(0.4)
K Frykholm 11.18(1.1)11.52(2.8) -()11.05(0.5) 11.34(0.3)11.29(-0.6) 11.52(2.8)
F19 Kula FInal 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FI 14.09
2Victoria Wickman03Upsala IF 13.45
3Ebba Salomonsson Lind04Hanvikens SK 13.31
4Justina Esangbedo03Kvarnsvedens GoIF 13.01
5Julia Scharnell03Eslövs AI 12.73
6Tilda Bernhult04KFUM Örebro 12.69 PB
7Jonna Lundgren04Skruvs IF 12.40
8Bea Vold Johannesson04IFK Sunne 12.06
9Elsa Wållgren04IK Lerum FI 11.42
10Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF 11.14
11Ebba Toorell03Ullevi FK 10.59
Frida Krantz04Hammarby IF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
Gabrielli Gustaf13.1914.0913.59 13.7913.7113.6114.09
E Wållgren11.3511.2511.42 11.42
T Bernhult11.50X11.92 12.69XX12.69
E ToorellX10.3310.59 10.59
Vold Johannesson11.2311.6811.20 X12.06X12.06
V Wickman12.7513.45X 12.20X13.3213.45
J Lundgren12.0312.3112.18 XX12.4012.40
Salomonsson Lind13.31X13.05 XXX13.31
J Scharnell12.5712.73X X12.52X12.73
J Esangbedo13.0112.85X 12.5412.4912.8613.01
F KrantzXXX NM
E HedbergX10.4111.14 11.14
F19 Spjut Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Amanda Olsson03Säffle FIK 44.87
2Tilda Bernhult04KFUM Örebro 42.42
3Malin Lundgren03Eksjö Södra IK 41.85 PB
4Ida Elmén03IF Kville 41.22 SB
5Matilda Eriksson04Västerås FK 37.40
6Matilda Åkerman04IFK Halmstad 35.17
7Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF 34.93
8Evelina Wikell03Mölndals AIK 34.50
9Alma Olsson04IF Rigor 29.32
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
A Olsson25.3929.1429.32 29.32
M Åkerman28.3429.37X 28.3232.0335.1735.17
E Wikell34.5034.37X X33.27X34.50
L Blomqvist34.7133.6434.93 32.3632.9732.9234.93
M Eriksson33.78X37.40 XX36.9537.40
I Elmén38.6741.2237.01 36.7136.5739.4741.22
M Lundgren35.0840.7341.85 39.7141.1840.3241.85
T Bernhult35.9442.42X 39.14X39.5942.42
A Olsson43.0244.8742.49 37.3943.4243.9244.87
F17 200 m Final Vind:-2.8 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 25.31
2Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 25.59
3Elna Wester05Örgryte IS 25.62
4Ella Uddenäs05Malmö AI 25.94
5Lina Ånstad05Motala AIF 26.08
6Emma Carlsson05Turebergs FK 26.15
7Evelina Hamos05Täby IS 26.17
8Chanel Moularé05IF Hagen 26.49
F17 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 2:13.07
2Ella Holmqvist05IF Göta Karlstad 2:14.70
3Frida Berglin05Mölndals AIK 2:17.71
4Elin Hagelin05Mölndals AIK 2:20.14 SB
5Felicia Jansson05Upsala IF 2:22.51
6Tilde Adolfsson05Motala AIF 2:27.21
F17 1500 m hinder Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 5:01.09
2Lowa Branth05Upsala IF 5:05.22 SB
3Astrid Baunge05Mölndals AIK 5:06.52 SB
4Meija Peterson05IF Göta Karlstad 5:12.01
5Anna Ferletta05Karlskoga Friidrott 5:16.46
6Svea Eklundh05Motala AIF 5:37.29
7Tyra Hedin05IFK Lidingö 5:46.05
8Ida Grimheden05Tullinge FI 6:03.66
Amanda Banke05Åhus FIK DNF
F17 300 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 42.93 PB
2Ellen Schoug05Hälle IF 43.76 PB
3Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 44.52
4Elenie Carlsson05IFK Växjö 44.54 PB
5Emelie Melin05Tierps IF 46.13
6Emma Löfkvist05Heleneholms IF 48.79
7Ida Malmborg05Hässelby SK 51.25
Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF DNS
F17 Längd Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Lina Ånstad05Motala AIF 5.76(3.7 PB (5.73)
2Doris Theander05Varbergs GIF 5.65(1.8
3Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 5.62(2.0 PB
4Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 5.62(5.5
5Matilda Halfwordson05Bromma IF 5.40(2.1
6Anna Bergdén05IF Udd 5.36(1.5 =PB
7Linnéa Säfström05Klippans FK 5.31(1.5
8Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 5.29(3.5
9Isabelle Malmborg05Hässelby SK 5.28(1.6 PB
10Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF 5.27(0.8
11Kellie Tran05IK Ymer 5.17(0.6
12Agnes Jansson05Hammarby IF 5.08(2.1
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
L Ånstad 5.75(2.8)5.72(2.2) 5.76(3.7)5.73(0.3) 5.61(1.8)5.60(2.4) 5.76(3.7)
L Säfström 5.19(2.6)X(2.9) 5.29(3.8)5.02(-0.1) X(2.2)5.31(1.5) 5.31(1.5)
Neudinger Nellme 5.27(0.8)5.15(1.5) 5.20(1.2)() ()() 5.27(0.8)
D Theander 5.65(1.8)5.50(2.4) X(1.5)5.46(-0.6) 5.41(4.2)5.43(1.3) 5.65(1.8)
M Halfwordson X(3.2)5.10(2.3) 5.40(2.1)4.91(2.0) 5.25(3.1)X(1.6) 5.40(2.1)
I Jonhed 5.30(2.1)X(3.3) 5.26(4.2)5.15(-0.3) X(3.9)5.62(5.5) 5.62(5.5)
A Jansson 5.08(2.1)4.09(1.1) X(-0.2)() ()() 5.08(2.1)
Lindgren Engelbl X(0.6)5.47(2.0) 5.62(2.0)5.52(-0.5) 5.51(1.1)5.34(2.1) 5.62(2.0)
K Tran X(2.5)5.17(0.6) 2.89(0.1)() ()() 5.17(0.6)
L Mårtensson 5.29(3.5)X(1.2) 5.22(1.4)X(-0.4) 5.26(1.6)-() 5.29(3.5)
I Malmborg 5.28(1.6)X(1.4) 5.10(-0.1)() ()() 5.28(1.6)
A Bergdén 4.67(3.7)5.19(2.9) 5.36(1.5)X(1.2) 5.08(1.1)5.15(1.3) 5.36(1.5)
F17 Kula Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Beatrice Pettersson05Mölndals AIK 14.60 PB
2Wilma Nilsson05Klippans FK 13.45
3Linnéa Säfström05Klippans FK 13.36 PB
4Norah Lind05Turebergs FK 13.35
5Doris Theander05Varbergs GIF 13.32 PB
6Edvina Norberg05Ransäters AIS 13.01
7Ronja Rickardsson05IFK Växjö 12.77
8Anna Strunke05Turebergs FK 12.52 SB
9Tindra Dahlberg05Upsala IF 12.25
10Malva Axén05Motala AIF 12.19
11Sofia Eskilsson05Hammarby IF 11.45
12Isabella Petrusic05IFK Göteborg 11.29
13Norah Birgen05Huddinge AIS 11.15 PB
14Hanna Andersson05Falu IK 11.15
15Edith Hillman05Gefle IF 11.02
16Mira Johansson05Malmö AI 10.46
17Josefine Holmesson05IK Lerum FI 10.45
18Tilde Schack05Åhus FIK 10.15
19Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad 9.40
20Alice Hultberg05Malmö AI 9.38
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS -
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T Schack9.6710.15X 10.15
T Dahlberg12.25X12.01 12.25
L Mårtensson--- -
H Andersson11.15XX 11.15
N Birgen11.1510.8510.82 11.15
E Norberg11.9611.5713.01 12.4212.13X13.01
M Johansson9.4610.46X 10.46
E Hillman11.0210.4710.43 11.02
R Rickardsson11.59X12.77 XXX12.77
J Holmesson10.45XX 10.45
D Theander12.6313.3212.27 X12.84X13.32
S EskilssonX10.3911.45 11.45
I Petrusic11.2910.9411.25 11.29
A Strunke11.4112.5212.05 11.2811.78X12.52
L Säfström11.8511.9812.47 12.4312.8513.3613.36
N Lind12.4113.35X XXX13.35
A Hultberg9.38X9.28 9.38
M Axén12.1912.0411.51 12.19
W Nilsson12.4412.8012.90 X13.45X13.45
B Pettersson14.0314.26X 13.6014.0914.6014.60
A-K BergenhemXX9.40 9.40
F17 Slägga Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Malin Garbell05Upsala IF 65.25
2Ruth Eklöf05Upsala IF 56.79
3Norah Lind05Turebergs FK 56.22
4Emma Krantz05Ullevi FK 52.16
5Alvah Lind05Turebergs FK 50.12
6Ilva Gunnarsson05Glanshammars IF 49.95
7Edvina Norberg05Ransäters AIS 49.93
8Linnéa Lindefalk05Hammarby IF 46.29
9Alice Bengtsson05IK Lerum FI 46.27
10Johanna Schlyter05Huddinge AIS 44.04
11Ella Green05Östersunds GIF 41.91
12Tilde Schack05Åhus FIK 40.25
13Joanna Ek05IFK Helsingborg 38.51
14Amanda Rönn05Malmö AI 36.81
Emma Larsson05Kils AIK NM
Emilia Johansson05Upsala IF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
I GunnarssonX43.2448.53 49.95XX49.95
N Lind56.22XX 55.03XX56.22
E GreenX39.5041.91 41.91
E Norberg46.3248.21X X47.1049.9349.93
J Schlyter44.0433.79X 44.04
R EklöfX51.7156.79 55.97XX56.79
E Krantz52.16XX XXX52.16
A LindX50.12X XXX50.12
E JohanssonXXX NM
J EkX38.3838.51 38.51
M Garbell65.25X65.12 25.5458.1362.5265.25
A Bengtsson46.2246.27X 46.27
E LarssonXXX NM
A Rönn36.8133.7329.54 36.81
T Schack39.31X40.25 40.25
L LindefalkXX46.29 XXX46.29