[Live] Resultat
[Alla] [Dag 1] [Dag 2] [Dag 3]

Resultat dag 2

M22 200 m Försök 1 Vind:0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Zion Eriksson02Falu IK 21.70Q
2Viktor Thor00Strands IF 21.95Q
3Edvard Hansson02Örgryte IS 22.31q PB
4André Jackson02Ullevi FK 22.38q
5Linus Strand01KFUM Örebro 23.23 PB
6Robin Isaksson02Turebergs FK 23.32 SB
M22 200 m Försök 2 Vind:1.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emil Johansson02Turebergs FK 21.86Q
2Omar Chaaban00IFK Helsingborg 22.05Q
3Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 22.07q
4Gustav Gahne01Hässelby SK 22.09q
5Murteza Ghoraishi02Oskarshamns SK 22.92 SB
6Jonathan Johansson00Sävedalens AIK 23.36
M22 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Karl Wållgren01Örgryte IS 47.02 PB
2Mattias Waernulf02Västerås FK 47.16
3Gustav Gahne01Hässelby SK 48.29 SB
4Gustav Karlsson00Örgryte IS 49.69 PB
5Robin Isaksson02Turebergs FK 49.83 SB
6August Kallin02Västerås FK 51.07
7Viktor Hedlund02Falu IK 52.15 SB
Jacob Helsing00IK Orient DNS
M22 800 m Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Wahlgren02Mölndals AIK 1:58.08Q
2Tobias Eknor00Spårvägens FK 1:58.41Q
3Jakob Zäll01Örgryte IS 1:58.74Q
4Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 1:58.88q
5Noah Johansson02KA 2 IF 1:59.67q
6Theodor Broms02Löparnas Vänner IF 2:00.95 PB
M22 800 m Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jimmy Öhman01Gefle IF 1:59.36Q
2Simon Sandkvist01Spårvägens FK 2:01.47Q
3Eric Källman00IK Ymer 2:03.00Q
4Jacob Klinth01IFK Lidingö 2:05.18
5Oscar Eliasson01Hässelby SK 2:06.39
6Alexander Björklund00Hässelby SK 2:07.58
M22 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Yohannes Kiflay02Hässelby SK 3:51.29
2Eric Källman00IK Ymer 3:52.09
3Tobias Eknor00Spårvägens FK 3:52.76 PB
4Victor Wahlgren02Mölndals AIK 3:54.15 PB
5Benjamin Claesson02IKHP Huskvarna 3:54.17
6Melker Tillenius01Sävedalens AIK 4:05.67
7Salem Al-Murisi02Ullevi FK 4:06.15 PB
8Oscar Eliasson01Hässelby SK 4:11.87
9Ivan Magnusson02Sävedalens AIK 4:21.89
M22 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Erik Johansson01Ullevi FK 7.22(0.6 SB
2Tobias Carlryd00Örgryte IS 7.09(0.6
3Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 7.07(0.4 PB
4Josh Routh02Huddinge AIS 7.03(0.8 PB
5Alexander Nyman00Hässelby SK 6.89(1.1
6Gustav Tartu02Ullevi FK 6.83(-0.5
7Ludvig All02Täby IS 6.72(1.3 PB
8Emil Uhlin00Falu IK 6.67(0.5
9Melker Gustavsson00IF Göta Karlstad 6.57(0.9
10Rasmus Hugosson01Hässelby SK 6.45(-0.4
11Hugo Schoug02Wärnamo SK 6.12(-0.6
12Gustaf Vennerholm01Spårvägens FK 6.12(-0.2
Ludvig Jönsson00IFK Växjö NM(0.8
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
O Weidenholm X(0.1)6.73(-0.6) 6.82(0.1)X(0.6) X(1.6)7.07(0.4) 7.07(0.4)
G Vennerholm 6.02(-0.6)6.12(-0.2) X(-0.2)() ()() 6.12(-0.2)
M Gustavsson 6.57(0.9)6.48(0.0) 6.40(0.0)() ()() 6.57(0.9)
L Jönsson X(0.8)X(-0.2) X(0.1)() ()() NM(0.8)
G Tartu 6.53(0.6)6.69(-0.5) 6.83(-0.5)6.59(0.4) 6.62(0.8)6.80(0.2) 6.83(-0.5)
H Schoug 6.04(-0.4)6.12(-0.6) 6.01(-0.3)() ()() 6.12(-0.6)
T Carlryd 6.75(-0.3)X(-0.6) 6.91(-0.5)X(0.6) 7.08(1.2)7.09(0.6) 7.09(0.6)
E Johansson 2.64(-0.4)6.82(-0.6) X(-0.1)7.06(0.2) 7.11(0.7)7.22(0.6) 7.22(0.6)
A Nyman 6.45(-0.3)6.13(-0.1) 6.61(0.3)X(-0.1) 6.73(0.4)6.89(1.1) 6.89(1.1)
L All 6.65(-0.4)6.65(0.0) 6.42(0.5)6.37(0.3) 6.53(0.0)6.72(1.3) 6.72(1.3)
J Routh 6.62(-0.6)2.72(0.3) 6.99(0.4)6.96(0.5) 7.03(0.8)X(1.0) 7.03(0.8)
E Uhlin 6.42(-0.1)6.51(0.4) 6.65(0.6)X(0.1) 6.67(0.5)X(1.0) 6.67(0.5)
R Hugosson 6.41(-0.2)6.45(-0.4) X(0.6)() ()() 6.45(-0.4)
M22 Kula Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lukas Björninger00Turebergs FK 16.82 PB
2Ragnar Carlsson00Hässelby SK 15.67
3Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK 15.09 PB
4Arvid Mägi Theorin01Malmö AI 14.64
5Karl Ludvik02Turebergs FK 13.98
6Emil Holm01Turebergs FK 10.71
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
R CarlssonXXX X15.67X15.67
L Frid Göransson13.2314.8614.48 X15.0914.8215.09
E HolmXXX XX10.7110.71
A Mägi TheorinXXX XX14.6414.64
K LudvikXX13.98 XXX13.98
L Björninger16.2216.5916.82 16.3216.75X16.82
M22 Slägga Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ragnar Carlsson00Hässelby SK 76.02
2Hugo Sörby01Upsala IF 63.72
3Alfons Haals02Västerås FK 62.35
4Karl Ludvik02Turebergs FK 62.19 PB
5Hampus Wallin02Hovslätts IK 57.13
6Johannes Lilius01Huddinge AIS 52.36 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J LiliusXX49.70 49.9052.3651.0052.36
H Wallin53.6357.1355.51 56.5356.2255.7157.13
A Haals59.63X60.28 62.3561.27X62.35
K LudvikX60.3362.19 X57.3260.7562.19
H Sörby62.91X63.35 63.7263.0862.2663.72
R Carlsson74.9176.02X 71.45XX76.02
P19 200 m Försök 1 Vind:0.6 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 22.17Q
2Markus Moberg03Hammarby IF 22.65Q
3Elias Wennolf03IFK Lund 22.86
4Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 22.89
5Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg 23.60
P19 200 m Försök 2 Vind:1.2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lucas Ulegård03Västerås FK 22.12Q PB
2Alexander Pilgrim03Hammarby IF 22.14Q
3Alex Apelgrim04Örgryte IS 22.30q
4Linus Pihl03IK Lerum FI 22.36q
5Kenan Kuru04Tullinge FI 23.68
6Måns Sjödell04IKHP Huskvarna 26.49 PB
P19 200 m Försök 3 Vind:0.6 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alvin Reinebo04KFUM Örebro 22.27Q
2David Axelsson04Upsala IF 22.46Q
3Isak Holgersson04IFK Lund 22.88
4Simon Vikström04Sundsvalls FI 23.07
5Jonathan Appel04Linköpings GIF 23.31
6Emil Westermark04Turebergs FK 24.11
P19 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Nyström03Rehns BK 47.34
2Alexander Pilgrim03Hammarby IF 48.28 PB
3Markus Brodin04Danderyds SK 48.86 PB
4Felix Ridderstråle04Piteå IF 49.15 PB
5Viktor Skoglund04Danderyds SK 49.26 =PB
6Simon Vikström04Sundsvalls FI 49.66
7Erik Skoglund04Danderyds SK 50.23
8Albin Hagstedt04Örgryte IS 51.29
P19 800 m Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonathan Grahn04Mölndals AIK 1:56.81Q
2Albin Wallenius03Västerås FK 1:57.19Q SB
3Viktor Skoglund04Danderyds SK 1:57.25Q
4Markus Brodin04Danderyds SK 1:57.31q
5Arvid Jiwestam04Åhus FIK 1:59.07q PB
6Simon Rosenquist03KA 2 IF 2:00.37
7Simon Öberg03Västerås FK 2:02.79
8Vilmer Andersson04Hälle IF 2:03.96
P19 800 m Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Skoglund04Danderyds SK 1:59.18Q
2Valter Kjellberg04Turebergs FK 1:59.61Q
3Jonas Magnusson04Hälle IF 1:59.65Q
4Theo Hellberg04Malmö AI 1:59.93
5David Rindetoft03Västerås FK 2:00.97
6Alfons Råwall04Sävedalens AIK 2:03.26
7Alexander Davidsson Eriksson04Danderyds SK 2:04.47
8Nils Gähler04Bromma IF 2:08.38 SB
P19 400 m häck Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1David Thid03Spårvägens FK 55.37
2Olle Billgren04Hellas FK 55.72
3Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 56.05
4Noah Bucht Wesslén03Hammarby IF 57.92
5Albin Hagstedt04Örgryte IS 60.88
6Casper Elliot03Huddinge AIS 61.11
Emil Sörqvist03Huddinge AIS DNS
Felix Ridderstråle04Piteå IF DNS
P19 Höjd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Melwin Lycke Holm04Kils AIK 2.11
2Elliot Duvert03Turebergs FK 2.07 =PB
3Adam Svensson03Malmö AI 2.05 PB
4Vincent Arousell03Hässelby SK 1.99 SB
5Philip Bayer03Mölndals AIK 1.99
6Albin Eriksson03Tyresö FK 1.99
7Agustin Hilmersson03IK Orient 1.95
8Linus Öhman04Strands IF 1.85
9Viktor Lundqvist04Upsala IF 1.85 SB
10Jesper Unander04Sundsvalls FI 1.79
Jacob Thelander03Ljungby FIK DNS
1.731.791.851.91 1.951.992.022.05 2.072.092.112.19
Adam Svensson ---o oooo xxx
Philip Bayer --oo oxoxxx
Jesper Unander xooxxx
Jacob Thelander ---- ---- ---- -
Melwin Lycke Holm ---- oooxo oooxxx
Elliot Duvert ---o oxooo xxox--xx
Agustin Hilmersson ---o oxxx
Albin Eriksson ---o oxxo-xxx
Linus Öhman oooxxx
Vincent Arousell --oxo xooxxx
Viktor Lundqvist ooxoxxx
P19 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Jacob Thelander03Ljungby FIK 7.52(1.1
2Melwin Lycke Holm04Kils AIK 7.34(0.5
3Samuel Ekelund03Eslövs AI 7.18(1.0
4Noa Skomorowski03Kvarnsvedens GoIF 7.11(1.3
5Linus Jonsson04Hässelby SK 7.02(0.7
6Oscar Niklasson04Hanvikens SK 6.88(0.6
7Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 6.88(0.1
8Henrik Silva Skoog04Västerås FK 6.88(0.7 PB
9Jacob Vestman04Huddinge AIS 6.58(0.7
10Oden Grahm-Goles04IFK Göteborg 6.57(1.3
11David Axelsson04Upsala IF 6.31(0.6
12Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 5.73(0.1
David Thid03Spårvägens FK NM(1.0
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
L Jonsson 6.70(0.5)6.67(0.3) 6.87(0.0)7.02(0.7) X(0.6)X(1.0) 7.02(0.7)
J Vestman 6.42()X(0.6) 6.58(0.7)() ()() 6.58(0.7)
O Niklasson 6.81(0.5)X(0.4) 6.88(0.6)6.59(0.8) X(0.5)6.84(0.7) 6.88(0.6)
D Axelsson 6.19(0.9)6.19(0.6) 6.31(0.6)() ()() 6.31(0.6)
D Thid X(1.0)X(0.7) X(1.1)() ()() NM(1.0)
J Thelander 4.17(0.8)7.39(0.7) 7.35(0.3)-() X(0.9)7.52(1.1) 7.52(1.1)
J Hellbratt X(0.6)X(0.5) 5.73(0.1)() ()() 5.73(0.1)
M Lycke Holm 6.90(0.4)7.01(0.2) 6.82(0.6)7.26(0.7) 7.34(0.5)7.21(0.4) 7.34(0.5)
N Skomorowski 7.03(0.6)6.88(0.7) X(0.6)6.78(0.6) X(0.9)7.11(1.3) 7.11(1.3)
O Ellström 5.16(1.1)5.12(0.7) 6.88(0.1)6.71(1.0) X(0.9)X(0.9) 6.88(0.1)
O Grahm-Goles 6.49(0.7)X(0.2) 6.57(1.3)() ()() 6.57(1.3)
S Ekelund 5.47(0.8)7.14(1.1) 7.18(1.0)7.17(1.1) X(0.6)6.93(1.0) 7.18(1.0)
H Silva Skoog 6.35(0.8)6.66(0.4) 6.70(0.8)6.70(0.6) 6.63(1.6)6.88(0.7) 6.88(0.7)
P19 Diskus Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jesper Ahlin03Turebergs FK 52.91
2Rikard Throgen-Hedin03SK Bore 52.35 PB
3Adam Hellbom04Falu IK 49.15
4Teo Paganus03Turebergs FK 46.79
5Melker Albertsson03Brännans FF 46.19
6Elias Lind03Hässelby SK 46.01 PB
7Martin Sundberg03Hammarby IF 44.69
8Albin Silén03Strands IF 41.59
9Alexander Karlsson04Skruvs IF 38.27
10Ted Lennartsson04Kalmar SK 34.83
Noel Rudberg04Linköpings GIF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
T PaganusXX42.27 46.71X46.7946.79
T Lennartsson34.8333.0234.44 34.83
A Hellbom47.2946.7346.81 49.1542.84X49.15
A Silén38.58X39.76 40.29X41.5941.59
A KarlssonX38.27X 38.27
E Lind42.93X46.01 XX39.5146.01
M AlbertssonXX46.19 X45.47X46.19
R Throgen-Hedin45.4950.3549.10 50.1449.0252.3552.35
M Sundberg44.36X43.98 44.2838.5944.6944.69
N RudbergXXX NM
J Ahlin44.1948.4051.41 49.8652.91X52.91
P17 200 m Försök 1 Vind:0.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jeroen Persson05IFK Lund 22.30Q
2Max Holmberg05Linköpings GIF 22.68Q PB
3Tim Jansson05Alingsås IF 22.72q
4Noah Karlberg05Malmö AI 22.91
5Shakeem Reid05Ullevi FK 23.14 PB
6Marcus Eklund05Täby IS 23.19
7Oscar Idehall05IK Ymer 24.65 PB
8Vilgot Westling05Sundsvalls FI 24.85
P17 200 m Försök 2 Vind:0.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 22.22Q PB
2Lucas Törnström05Danderyds SK 22.69Q
3Oscar Björkman Schölin05Mölndals AIK 23.19
4William Lindqvist05Åhus FIK 23.30
5Noel Krantz05Sävedalens AIK 24.15
6Isak Stieberth Siljedahl05IF Triangeln 24.39
7Felix Österberg05Boo IF 25.55
8Christ Rafi Krekorian05Upsala IF 27.00
P17 200 m Försök 3 Vind:-0.9 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Isak Gamst05IFK Lund 22.15Q
2Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 22.29Q
3Melvin Vala Tefre05Malmö AI 22.61q
4Elias Bouloussaa05Bromma IF 23.82
5Jonas Gustén05Ullevi FK 24.02
6Edvin Unger05Bromma IF 24.23
7Viktor Zimmerman05Boo IF 24.49
8Victor Johnson05Bromma IF 24.94
P17 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lucas Törnström05Danderyds SK 48.48
2Jeroen Persson05IFK Lund 48.50 PB
3Oliver Fehrlund Persson05Ystads IF 49.75 PB
4William Lindqvist05Åhus FIK 51.51
5Isak Stieberth Siljedahl05IF Triangeln 52.71 PB
6Konrad Sundbom Kopparberg05Spårvägens FK 53.41
7Linus Fondin05Hanvikens SK 53.62
8Joar Franck05Ystads IF 54.62
P17 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Oliver Fehrlund Persson05Ystads IF 1:59.72
2Albert Söderqvist05Tullinge FI 2:00.28
3Elias Ramhult05IK Ymer 2:00.89
4Benjamin Cefo05Västerås FK 2:03.31
5Kalle Öhlund05IK Hakarpspojkarna 2:05.25
6Nils Erixsson05IF Göta Karlstad 2:07.61
7Tor Malmgren05Eksjö Södra IK 2:07.94 PB
8Liam Jakobsson05Kalix FI 2:09.55
9Joar Franck05Ystads IF 2:09.58
10Nicklas Östlund05IFK Lidingö 2:10.82
11Isak Holmgård05IF Göta Karlstad 2:11.91 PB
P17 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Adam Sörqvist05Mölndals AIK 4:00.13 PB
2Samuel Berhane05Hässelby SK 4:02.78
3Marcus Asker05Malmö AI 4:03.76
4Abdirahman Ali05Högby IF 4:05.82 PB
5Kalle Öhlund05IK Hakarpspojkarna 4:07.31 PB
6Olle Ackebjer05IFK Göteborg 4:16.64 SB
7Simon Bratt05IF Triangeln 4:16.74 PB
8David Rehn05Eksjö Södra IK 4:22.45 PB
9Leonardo Garavini05IFK Lidingö 4:22.58 PB
10Linus Alinder05Mölndals AIK 4:24.38 PB
P17 110 m häck Försök 1 Vind:1.4 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 15.00Q PB
2Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 16.04Q
3Leo Strandh05Höörs IS 16.26q PB
4Leo Wickert05Hässelby SK 16.27q PB
5James Mostert05KA 2 IF 16.30
P17 110 m häck Försök 2 Vind:1.0 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Theodor Johner05IK Lerum FI 14.74Q
2Henning Ehn05Sundsvalls FI 14.95Q
3Albin Edgert05Täby IS 15.14q SB
4Oscar Idehall05IK Ymer 15.67q PB
P17 110 m häck Final Vind:0.4 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Theodor Johner05IK Lerum FI 14.37 PB
2Henning Ehn05Sundsvalls FI 14.74 PB
3Albin Edgert05Täby IS 14.78 SB
4Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 14.91 PB
5Oscar Idehall05IK Ymer 15.95
6Leo Strandh05Höörs IS 16.20 PB
7Leo Wickert05Hässelby SK 16.58
Erik Larripa Taxell05Hässelby SK DNF
P17 300 m häck Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 40.17Q
2Lucas Törnström05Danderyds SK 40.86Q
3Theodor Johner05IK Lerum FI 41.94q
4Linus Wahl05IK Lerum FI 42.84q
5Ludvig Palmkvist05IFK Halmstad 43.28
6Edvin Håkansson05IFK Halmstad 43.35
7Konrad Sundbom Kopparberg05Spårvägens FK 43.94
P17 300 m häck Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Babu Badjie05Bromma IF 40.08Q
2Henning Ehn05Sundsvalls FI 40.90Q
3Leo Strandh05Höörs IS 42.66q
4Elias Mulot05Malmö AI 42.77q
5Morgan Lindstedt05Malmö AI 43.36
6Leo Wickert05Hässelby SK 43.77
P17 Stav Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Linus Jönsson05Tjalve FIF 5.21 PB
2Viktor Rahm05Västerås FK 5.11 PB
3Alexander Heaton05Huddinge AIS 4.51 PB
4Alfons Elmgren Hallinger05KFUM Örebro 4.21
5Gabriel Torgersson05IF Kville 3.81
6Elliot Lindbom05IK Lerum FI 3.81
7Lukas Elfström05Sundsvalls FI 3.81 PB
8Oscar Heaton05Huddinge AIS 3.61
9Mikola Ahlgren05Västerås FK 3.21 PB
3.013.213.413.61 3.814.014.214.36 4.514.614.714.81 4.914.965.015.06
5.115.165.215.30
Oscar Heaton --oxxo xxx
Gabriel Torgersson ---xo oxxx
Alfons Elmgren Hallinger ---- -oxoxxx
Elliot Lindbom ---- xxoxxx
Lukas Elfström --oxo xxoxxx
Alexander Heaton ---- -ooxxo xxoxxx
Viktor Rahm ---- ---- -o-o -oxo-
o-xxx
Linus Jönsson ---- ---- ---o --o-
xo-xoxxx
Mikola Ahlgren -xoxxx
P17 Längd Kval 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 6.81(1.1Q
2Leo Göransson05Klippans FK 6.71(-0.1Q
3William Brändeborn05Råby-Rekarne FI 6.65(-0.5Q
4Albin Gyhlenius05KFUM Örebro 6.60(0.5Q
5Axel Eenfeldt05Örgryte IS 6.55(0.6Q PB
6Måns Bergström05Malmö AI 6.46(0.0Q
7Gabriel Darin05IF Udd 6.44(0.0Q
8Marcus Johansson05Ullevi FK 6.39(0.8Q
9Sebastian Håårdh05Södra Vi IF 6.36(0.3Q PB
10Linus Wahl05IK Lerum FI 6.32(0.8Q
11Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 6.32(1.0Q
12Elis Gemzell05Tierps IF 6.26(0.8q
13Rasmus Berg05Gefle IF 6.25(-0.2
14Mindor Bergler05Hässelby SK 6.22(0.0
15Thirachai Schröder05Spårvägens FK 6.15(0.7 SB
16James Mostert05KA 2 IF 6.09(-0.2 SB
17Melker Svanberg05IF Kville 6.05(0.7
18Leo Ericson05Upsala IF 6.02(0.7 PB
19Viktor Zimmerman05Boo IF 5.90(0.9 PB
20Viggo Nielsen05IK Lerum FI 5.64(-0.1
William Lindgren05Rånäs 4H NM(0.9
Lukas Björklund05Eksjö Södra IK NM(0.6
Mikola Ahlgren05Västerås FK -(
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
V Nielsen 5.43(0.5)X(0.4) 5.64(-0.1)() ()() 5.64(-0.1)
E Larripa Taxell 6.32(1.0)() ()() ()() 6.32(1.0)
M Ahlgren -()-() -()() ()() -
S Håårdh X(0.6)6.16(0.3) 6.36(0.3)() ()() 6.36(0.3)
T Schröder X(0.9)6.15(0.7) X(-0.2)() ()() 6.15(0.7)
L Wahl 6.24(0.2)6.21(0.8) 6.32(0.8)() ()() 6.32(0.8)
L Ericson 5.72(0.3)6.02(0.7) 5.80(0.5)() ()() 6.02(0.7)
V Törnström 6.81(1.1)() ()() ()() 6.81(1.1)
E Gemzell 5.82(0.5)6.26(0.8) 6.23(0.3)() ()() 6.26(0.8)
A Eenfeldt 6.55(0.6)() ()() ()() 6.55(0.6)
L Göransson 6.71(-0.1)() ()() ()() 6.71(-0.1)
A Gyhlenius X(0.7)6.18(0.2) 6.60(0.5)() ()() 6.60(0.5)
J Mostert 6.06(0.6)6.09(-0.2) -(0.9)() ()() 6.09(-0.2)
M Bergler X(0.7)6.16(0.0) 6.22(0.0)() ()() 6.22(0.0)
G Darin 6.44(0.0)() ()() ()() 6.44(0.0)
W Lindgren X(0.9)X(1.0) X(0.0)() ()() NM(0.9)
M Svanberg 6.05(0.7)6.04(0.5) 4.15(-0.1)() ()() 6.05(0.7)
L Björklund X(0.6)X(0.0) X(-0.5)() ()() NM(0.6)
M Bergström 6.46(0.0)() ()() ()() 6.46(0.0)
R Berg 5.87(-0.9)6.14(0.6) 6.25(-0.2)() ()() 6.25(-0.2)
W Brändeborn 6.65(-0.5)() ()() ()() 6.65(-0.5)
V Zimmerman 5.90(0.9)5.41(0.4) 5.64(0.0)() ()() 5.90(0.9)
M Johansson 6.39(0.8)() ()() ()() 6.39(0.8)
P17 Spjut Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Leon Bodén05KFUM Örebro 67.97 PB
2Viktor Lögdahl05Råby-Rekarne FI 66.81
3Leo Göransson05Klippans FK 64.23 PB
4Måns Bergström05Malmö AI 55.84
5Leo Ericson05Upsala IF 41.43
6Gabriel Thede05IFK Helsingborg 40.83
7Lukas Elfström05Sundsvalls FI 39.70 PB
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
L GöranssonXX55.78 49.6852.4264.2364.23
M Bergström41.82X49.77 44.1654.9855.8455.84
V Lögdahl61.9458.01X 66.81X66.7166.81
L Bodén60.0463.6459.67 64.1557.1367.9767.97
L Ericson39.3541.43X 40.0237.14X41.43
G ThedeX35.6540.83 X--40.83
L Elfström39.70X39.28 X39.08X39.70
K22 200 m Försök 1 Vind:-1.0 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lovisa Karlsson00Högby IF 25.01Q
2Jonna Claesson00Spårvägens FK 25.21Q
3Amanda Isaksson01Boden FI 25.67q PB
4Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 25.80q
5Clara Augustsson00Göteborgs KIK 26.48
6Marie Ebbestad00Upsala IF 26.72 SB
K22 200 m Försök 2 Vind:-0.3 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 24.00Q
2Virva Rylander00Västerås FK 25.45Q
3Mathilda Gustafsson00Örgryte IS 26.16q
4Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 26.37q
5Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 26.62
6Filippa Dedorsson02IF Göta Karlstad 29.63
K22 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Nielsen01Örgryte IS 4:38.48
2Julia Nielsen01Örgryte IS 4:39.97
3Nadja Rugland01Åtvidabergs IF 4:41.57 PB
4Ebba Wahlberg02Malmö AI 4:42.93 PB
5Smilla Szalkai01Spårvägens FK 4:47.80 PB
Alina Vuokila02IFK Lidingö DNF
K22 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Maja Åskag02Råby-Rekarne FI 6.32(-0.1
2Tilde Johansson01Falkenbergs IK 6.31(-0.1
3Klara Rådbo01Hässelby SK 5.90(0.5
4Cajsa Augustsson02Örgryte IS 5.82(0.6
5Emelie Eklund00Täby IS 5.76(-0.3
6Tuvalisa Rosenquist02Tjalve FIF 5.73(-0.6
7Kajsa Lindqvist00Upsala IF 5.71(1.4 PB
8Emma Andreasson00Göteborgs KIK 5.53(0.3 PB
9Cornelia Nilsson01Skellefteå AIK 5.45(-0.2
10Amanda Isaksson01Boden FI 5.35(-0.9 PB
11Victoria Davidsson02Tyresö FK 5.15(0.2
12Amanda Möller00Hässelby SK 4.97(-0.1
13Bilge Kaya02Hellas FK 4.95(0.1
14Maja Pettersson02IFK Växjö 4.90(-0.5
15Lovisa Karlsson00Högby IF 3.56(-1.1
Lisa Weyhenmeyer00Upsala IF NM(-1.0
Clara Augustsson00Göteborgs KIK NM(0.0
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
C Nilsson 5.45(-0.2)5.36(-0.3) X(0.4)() ()() 5.45(-0.2)
C Augustsson X(0.5)5.50(0.6) 5.68(-1.4)5.55(0.0) 5.82(0.6)X(0.7) 5.82(0.6)
M Pettersson 4.90(-0.5)3.68(-0.1) 4.85(0.4)() ()() 4.90(-0.5)
K Rådbo 5.83(0.7)5.90(0.5) X(-0.4)5.60(0.5) X(0.2)X(0.6) 5.90(0.5)
E Andreasson X(-0.6)X(-0.9) 5.53(0.3)5.35(-0.2) X(0.8)X(-0.6) 5.53(0.3)
T Johansson 6.10(-0.2)6.15(-0.6) X(-0.4)6.22(0.2) 6.31(-0.1)X(-0.1) 6.31(-0.1)
M Åskag 6.32(-0.1)6.24(0.5) 6.29(0.2)6.17(-0.2) 6.04(0.7)6.22(0.7) 6.32(-0.1)
B Kaya X(-0.3)4.95(0.1) 4.82(-1.4)() ()() 4.95(0.1)
A Möller 4.97(-0.1)4.95(0.0) 4.79(-0.4)() ()() 4.97(-0.1)
L Karlsson 3.56(-1.1)X(-0.7) X(-0.8)() ()() 3.56(-1.1)
E Eklund 5.61(0.0)4.74(-0.4) 5.41(-0.2)5.76(-0.3) 4.22(0.6)4.29(0.5) 5.76(-0.3)
C Augustsson X(0.0)X(0.0) X(-0.6)() ()() NM(0.0)
A Isaksson 5.32(0.1)5.22(-0.5) 5.35(-0.9)() ()() 5.35(-0.9)
T Rosenquist X(0.5)5.61(-0.3) X(0.4)5.73(-0.6) X(0.7)X(0.9) 5.73(-0.6)
K Lindqvist 4.03(-0.3)5.65(-0.5) 5.61(0.3)5.71(1.4) 5.61(0.2)5.63(0.6) 5.71(1.4)
V Davidsson 4.78(-0.4)5.15(0.2) 4.90(0.2)() ()() 5.15(0.2)
L Weyhenmeyer X(-1.0)X(0.5) X(0.0)() ()() NM(-1.0)
K22 Kula Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emilia Malmehed01IF Göta Karlstad 14.38
2Victoria Quainoo02Malmö AI 14.14
3Sophie Reid02IK Ymer 12.96 SB
4Klara Rådbo01Hässelby SK 12.79
5Natalie Nilssen Zappalà00Ullevi FK 12.16
6Alva Sundström02Ljungby FIK 11.49
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
A Sundström11.11X11.49 11.30X11.3811.49
Nilssen ZappalàXX12.16 12.16XX12.16
K RådboX12.7212.79 XXX12.79
S Reid12.0712.7812.96 XXX12.96
V QuainooX12.9213.23 X14.14X14.14
E MalmehedX14.1014.38 X13.9214.0314.38
K22 Slägga Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Sara Forssell00Motala AIF 64.88
2Emma Palmgren01IF Göta Karlstad 59.24 PB
3Emma Holmgren Löf02Upsala IF 53.98
4Alexandra Nilsson02IF Göta Karlstad 53.70
5Sofia Boman02Hässelby SK 52.89
6Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad 52.63
7Jonna Geiryd00Spårvägens FK 52.47 PB
8Tilde Jönsson02Tjalve FIF 48.50
9Elin Granlöf02Timrå AIF 48.37
10Wilja Wickert02Hässelby SK 46.03
Ebba Molinder00Mölndals AIK NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
E Palmgren59.2457.56X 56.2057.0557.7359.24
E MolinderXXX NM
E Holmgren Löf53.2253.9253.98 50.9553.59X53.98
S Forssell62.8662.45X 63.5363.2964.8864.88
E GranlöfX45.9448.37 48.37
S Boman50.4452.8951.52 XXX52.89
A FridbergXX49.72 X51.8352.6352.63
J Geiryd48.5652.4750.71 47.81XX52.47
A Nilsson50.6453.7053.69 52.20X53.2753.70
W Wickert46.03XX 46.03
T Jönsson46.3546.8348.50 X47.62X48.50
F19 200 m Försök 1 Vind:0.8 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Nora Lindahl04Hässelby SK 24.51Q
2Hilma Wide04Upsala IF 24.78Q
3Alma Uhlin03Falu IK 25.35q
4Milla Svanberg03Malmö AI 25.76q SB
5Ida Kühnel Pappila04IFK Göteborg 25.89 PB
F19 200 m Försök 2 Vind:1.2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elvira Tanderud04Ullevi FK 24.22Q
2Tilda Wahlén04Mölndals AIK 26.11Q
3Felicia Johansson04Hanvikens SK 26.37
4Sissel Eliasson04Alingsås IF 26.57 SB
5Anelia Danielsson04Hanvikens SK 27.84
F19 200 m Försök 3 Vind:0.7 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Svenson03Oskarshamns SK 24.63Q
2Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 25.21Q
3Lisen Rignell03Bromma IF 27.14
4Stella Sällström04IFK Umeå 27.34
F19 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 54.86 PB
2Lova Perman03IF Göta Karlstad 55.90 SB
3Elin Joabsson04IFK Växjö 57.25
4Hilda Lindell04KA 2 IF 59.08
5Felicia Johansson04Hanvikens SK 59.95
6Lisen Rignell03Bromma IF 60.34
7Una Ademovic04Malmö AI 61.23
8Julia Meijer04Turebergs FK 62.75
F19 800 m Final 2022-08-28
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lova Perman03IF Göta Karlstad 2:11.94
2Julia Svennblad03Hälle IF 2:14.73
3Emilia Mandl04Malmö AI 2:16.33
4Alma Svantesson04Mölndals AIK 2:18.14
5Lykke Iacobaeus04Bromma IF 2:21.22
6Liv Dinis04IK Ymer 2:21.63 PB
Tilda Knauer03Hälle IF DNF
Julia Meijer04Turebergs FK DNS
F19 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Saga Provci04IFK Göteborg 4:25.67
2Lova Perman03IF Göta Karlstad 4:29.16 PB
3Julia Svennblad03Hälle IF 4:35.55
4Ida Knutsson04Upsala IF 4:43.33
5Liv Dinis04IK Ymer 4:48.02 PB
6My Rundgren03Luleå FI 4:48.25
7Tilda Knauer03Hälle IF 4:55.57
F19 Höjd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Klara Frykholm03Glanshammars IF 1.74
2Ally Robertsson Holmberg03Skellefteå AIK 1.68 PB
3Ingrid Ronge04IF Rigor 1.68
4Kim Rodén03IK Orient 1.64 =PB
5Stina Larsson04IK Wilske 1.60
5Emma Häggblom04Upsala IF 1.60
7Emma Walfridsson04Hanvikens SK 1.60 PB
8Tindra Redenfors03IFK Halmstad 1.54
8Matilda Åkerman04IFK Halmstad 1.54 PB
10Elsa Wållgren04IK Lerum FI 1.54
11Johanna Persson03Åhus FIK 1.48
11Kharma Sarenbrant04Bromma IF 1.48
13Hanna Dahlin04IFK Halmstad 1.42
1.421.481.541.60 1.641.681.711.74 1.761.781.80
Ally Robertsson Holmberg -ooo ooxxx
Tindra Redenfors oooxxx
Stina Larsson --oo xxx
Emma Walfridsson -ooxxo xxx
Emma Häggblom --oo xxx
Kharma Sarenbrant -oxxx
Kim Rodén -ooxo xxoxxx
Klara Frykholm ---o oooo --xx-
Ingrid Ronge ---o oxoxxx
Johanna Persson ooxxx
Elsa Wållgren -xooxxx
Matilda Åkerman oooxxx
Hanna Dahlin oxxx
F19 Längd Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Katharina Gråman03Spårvägens FK 6.04(1.2
2Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF 5.76(0.3
3Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 5.63(0.0
4Ida Jexe Ek04IFK Halmstad 5.55(0.7
5Nora Jolbäck04Ullevi FK 5.55(0.4
6Ellen Hansson04Örgryte IS 5.37(0.0
7Matilda Åkerman04IFK Halmstad 5.13(-0.4
8Nova Fogelkvist04Motala AIF 5.06(0.1
9Sophie Säwe04Kils AIK 4.88(0.7
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
E Hansson 5.30(0.2)X(0.4) 5.03(0.6)5.24(0.3) 5.30(-0.2)5.37(0.0) 5.37(0.0)
E Hedberg X(0.4)X(0.3) 4.98(0.3)5.76(0.3) X(0.0)5.74(0.8) 5.76(0.3)
N Fogelkvist 5.06(0.1)4.84(0.4) 4.74(0.7)4.85(0.3) 4.79(-0.2)4.93(1.0) 5.06(0.1)
M Söderqvist 5.54(0.4)5.61(0.7) 5.50(0.7)X(-0.2) 3.93(0.4)5.63(0.0) 5.63(0.0)
S Säwe X(0.4)4.87(0.7) 4.88(0.7)() ()() 4.88(0.7)
N Jolbäck 5.55(0.4)5.49(0.4) 5.47(0.3)5.48(-0.1) 5.41(-0.4)5.35(-0.3) 5.55(0.4)
K Gråman 5.83(0.5)6.04(1.2) 5.90(0.5)5.84(-0.1) 5.85(0.3)5.98(-0.4) 6.04(1.2)
I Jexe Ek X(0.5)5.54(0.6) 5.55(0.7)X(0.1) X(0.1)X(-0.2) 5.55(0.7)
M Åkerman 4.96(0.4)X(0.8) 5.08(0.6)X() 5.13(-0.4)5.01(1.1) 5.13(-0.4)
F19 Slägga Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Thea Löfman03Malmö AI 61.57 PB
2Saga Berg04Upsala IF 55.85
3Isabella Wiklund03Västerås FK 52.14
4Molly Skugge03Turebergs FK 51.37
5Vilma Damberg03Turebergs FK 49.38
6Caitlin Wennberg04Upsala IF 48.92
7Linn Harryson03Hammarby IF 48.85
8Elin Rydqvist04IFK Halmstad 45.43 PB
9Amanda Jönsson04Linköpings GIF 44.31
10Linnéa Claeson Fransson03Mölndals AIK 43.86
11Jennie Gregestam04Huddinge AIS 43.12 PB
12Linda Hedlund04Boden FI 41.82
13Sofie Moroni04Råby-Rekarne FI 40.41
14Ella Nilsson03Hanvikens SK 40.36 SB
15Simone Adolfsson04Huddinge AIS 39.33
16Liv Norberg04IK Stål 39.33
17Amelie Götesson04Varbergs GIF 39.13
18Rebecka Essman03Råby-Rekarne FI 38.83
19Emelie Malmborg03Hässelby SK 33.90
Tilde Grönwall04IK Finish NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
Claeson Fransson43.62X43.86 43.86
C Wennberg47.3243.0348.92 47.1545.62X48.92
S MoroniX40.4139.90 40.41
L Hedlund40.7341.82X 41.82
V Damberg43.8149.38X 47.9048.59X49.38
T GrönwallXXX NM
E Rydqvist42.4444.67X 41.2140.1845.4345.43
A Jönsson43.4743.2744.31 44.31
A Götesson38.5938.4039.13 39.13
E Nilsson36.9935.5940.36 40.36
S BergX55.85X XXX55.85
S Adolfsson37.0439.3039.33 39.33
E MalmborgX33.9033.07 33.90
R EssmanX38.83X 38.83
I WiklundX47.3852.14 X47.3849.4552.14
L NorbergX38.0539.33 39.33
T Löfman57.8559.9861.57 XXX61.57
M Skugge50.9150.8749.09 X51.37X51.37
L Harryson48.5148.85X X46.2945.2748.85
J Gregestam41.6443.1240.80 43.12
F17 200 m Försök 1 Vind:0.5 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lina Ånstad05Motala AIF 25.80Q
2Chanel Moularé05IF Hagen 26.19Q
3Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 26.27
4Ane Torine Iversen05Mölndals AIK 26.59
5Chekube Roseangela Anichukwu05KFUM Örebro 26.79 PB
6Klara Håkansson05IK Orient 27.91
Anna Bergdén05IF Udd DNF
F17 200 m Försök 2 Vind:0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elna Wester05Örgryte IS 25.25Q PB
2Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 25.47Q
3Ella Uddenäs05Malmö AI 25.53q SB
4Amanda Lennartsson05IFK Växjö 26.11 PB
5Nellie Wartanian05IFK Umeå 26.52 PB
6Cèline Stjernfelt05IFK Helsingborg 27.28
F17 200 m Försök 3 Vind:-0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 25.40Q
2Emma Carlsson05Turebergs FK 25.76Q
3Evelina Hamos05Täby IS 25.87q PB
4Tova Gustafsson05Istrums SK 26.05 SB
5Ophelia Viirman05Bromma IF 27.33
6Ella Wolff05Malmö AI 27.70
F17 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elna Wester05Örgryte IS 56.19
2Elenie Carlsson05IFK Växjö 56.81 PB
3Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 57.20
4Evelina Hamos05Täby IS 58.48 PB
5Chanel Moularé05IF Hagen 62.11
6Ella Wolff05Malmö AI 62.66
Emma Löfkvist05Heleneholms IF DNS
Maya Domanowsky05Tullinge FI DNS
F17 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 4:52.84
2Astrid Baunge05Mölndals AIK 4:54.34
3Meija Peterson05IF Göta Karlstad 4:55.63
4Ida Kraft05Hälle IF 4:56.10
5Frida Berglin05Mölndals AIK 4:56.68
6Felicia Jansson05Upsala IF 4:58.14
7Ebba Broms05Brevens IF 4:59.85
8Julia Rosén05Alingsås IF 5:01.78
9Beatrice Ask05Malmö AI 5:01.97
10Tilde Adolfsson05Motala AIF 5:02.08
11Ida Grimheden05Tullinge FI 5:16.63
12Tyra Hedin05IFK Lidingö 5:17.71 PB
13Amanda Banke05Åhus FIK 5:38.06
F17 100 m häck Försök 1 Vind:1.4 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Izabella Olofsson05KA 2 IF 14.56
2Doris Theander05Varbergs GIF 14.97
3Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad 15.10
4Olivia Sipos05Linköpings GIF 15.30
F17 100 m häck Försök 2 Vind:0.9 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Eklund05IF Hagen 14.66
2Maya Bergström-Weekes05Upsala IF 15.01
3Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 15.09
4Ebba Sjöström05Täby IS 15.77
5Isabella Petrusic05IFK Göteborg 16.56
F17 100 m häck Final Vind:0.1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Eklund05IF Hagen 14.16
2Izabella Olofsson05KA 2 IF 14.51
3Maya Bergström-Weekes05Upsala IF 14.88
4Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 14.94
5Olivia Sipos05Linköpings GIF 15.41
6Ebba Sjöström05Täby IS 15.88
7Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad 16.03
Doris Theander05Varbergs GIF DQ
F17 300 m häck Försök 1 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ellen Schoug05Hälle IF 44.85Q PB
2Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad 45.05Q
3Emma Löfkvist05Heleneholms IF 47.57q
4Ida Malmborg05Hässelby SK 49.91q
5Rebecka Sjöberg05Täby IS 50.91
F17 300 m häck Försök 2 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elenie Carlsson05IFK Växjö 44.61Q PB
2Emelie Melin05Tierps IF 45.23Q
3Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 45.45q
4Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF 46.29q
Lia Dahlqvist05Åhus FIK DNF
F17 Stav Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q Code
1Ella Uddenäs05Malmö AI 3.70
2Alvah Lind05Turebergs FK 3.48
3Ellida Stengård05KA 2 IF 3.26
4Agnes Friberg05IF Göta Karlstad 3.10
5Elin Jansson05IK Lerum FI 3.10 PB
6Lisa Appelquist05Bromma IF 2.94
2.782.943.103.26 3.373.483.563.64 3.703.80
Ellida Stengård --oxo xxx
Ella Uddenäs ---- xoxoo- oxxx
Elin Jansson oxooxxx
Agnes Friberg oooxxx
Alvah Lind ---- xoxoxxx
Lisa Appelquist oxxoxxx
F17 Längd Kval 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 5.45(0.3Q
2Linnéa Säfström05Klippans FK 5.35(0.9Q
3Kellie Tran05IK Ymer 5.33(0.9Q SB
4Agnes Jansson05Hammarby IF 5.32(0.1Q =SB
5Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 5.30(0.3Q PB
6Lina Ånstad05Motala AIF 5.30(0.3Q
7Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 5.29(0.8Q
8Matilda Halfwordson05Bromma IF 5.28(-0.8Q
9Doris Theander05Varbergs GIF 5.26(1.1Q
10Isabelle Malmborg05Hässelby SK 5.25(-0.1Q PB
11Anna Bergdén05IF Udd 5.22(0.5q
12Mellanie Neudinger Nellmer05Bromma IF 5.12(-0.1q
13Wilma Nilsson05Klippans FK 5.09(0.5
14Linnea Villskog05Gefle IF 5.08(0.8 PB
15Ivana Pekic05IFK Göteborg 5.01(0.8
16Edith Hillman05Gefle IF 4.99(0.7
17Olivia Sipos05Linköpings GIF 4.98(0.2
18Tuva Wennergren05Hässelby SK 4.89(0.2
19Ophelia Viirman05Bromma IF 4.88(0.5
20Hjördis Bäckman05IFK Lidingö 4.83(0.6
21Leia Holm05IK Lerum FI 4.80(0.4 PB
22Emma Hjelm05IF Göta Karlstad 4.79(-0.1
23Emma Sjöblom05Rånäs 4H 4.79(0.7
24Alma Hansson05Bollnäs FIK 4.77(1.3
25Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 4.77(1.0 SB
26Tilda Eriksson05IK Sisu 4.76(0.7
27Rebecka Sjöberg05Täby IS 4.76(0.3
28Lia Dahlqvist05Åhus FIK 4.63(0.6
29Edith Viklund05Hulåns IF 4.52(0.0
30Malva Axén05Motala AIF 4.30(-0.4
31Josefine Holmesson05IK Lerum FI 4.26(1.3
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
I Pekic 4.90(0.3)X() 5.01(0.8)() ()() 5.01(0.8)
D Theander 5.26(1.1)() ()() ()() 5.26(1.1)
E Hillman 4.41(0.6)4.85(-0.4) 4.99(0.7)() ()() 4.99(0.7)
O Viirman 4.55(0.1)4.88(0.5) X(0.7)() ()() 4.88(0.5)
E Hjelm 4.79(-0.1)X(0.3) 4.74(0.4)() ()() 4.79(-0.1)
Lindgren Engelbl 5.45(0.3)() ()() ()() 5.45(0.3)
L Ånstad 5.30(0.3)() ()() ()() 5.30(0.3)
T Eriksson 4.60(0.1)4.76(0.7) 4.56(0.4)() ()() 4.76(0.7)
L Holm 4.80(0.4)4.75(0.3) X(0.4)() ()() 4.80(0.4)
L Säfström 5.00(0.1)5.17(0.1) 5.35(0.9)() ()() 5.35(0.9)
E Sjöblom 4.79(0.7)2.98(0.7) 4.56(0.4)() ()() 4.79(0.7)
L Mårtensson 5.29(0.8)() ()() ()() 5.29(0.8)
L Dahlqvist X(0.2)X(0.4) 4.63(0.6)() ()() 4.63(0.6)
A Jansson 5.32(0.1)() ()() ()() 5.32(0.1)
H Bäckman 4.83(0.6)4.81(0.3) X(0.0)() ()() 4.83(0.6)
A Bergdén 4.99(-0.6)4.87(0.3) 5.22(0.5)() ()() 5.22(0.5)
E Viklund 4.50(-0.6)X(0.4) 4.52(0.0)() ()() 4.52(0.0)
M Halfwordson 5.28(-0.8)() ()() ()() 5.28(-0.8)
M Axén 4.30(-0.4)4.13(0.3) X(-0.2)() ()() 4.30(-0.4)
R Sjöberg 4.57(-0.5)4.41(-0.2) 4.76(0.3)() ()() 4.76(0.3)
L Villskog 5.00(0.3)5.08(0.8) 4.89(0.3)() ()() 5.08(0.8)
T Wennergren 4.89(0.2)4.69(1.2) 4.43(0.2)() ()() 4.89(0.2)
I Jonhed 5.12(-0.8)5.30(0.3) ()() ()() 5.30(0.3)
J Holmesson X(-0.7)4.26(1.3) X(-0.1)() ()() 4.26(1.3)
O Sipos 4.82(-0.3)4.88(1.1) 4.98(0.2)() ()() 4.98(0.2)
W Nilsson X(-0.5)5.09(0.5) 4.80(-0.4)() ()() 5.09(0.5)
K Tran 5.33(0.9)() ()() ()() 5.33(0.9)
I Malmborg 5.13(-0.1)4.98(0.4) 5.25(-0.1)() ()() 5.25(-0.1)
A Hansson 4.77(1.3)4.72(0.6) 4.44(-0.6)() ()() 4.77(1.3)
A Hedlund X(0.6)4.77(1.0) 4.55(-0.1)() ()() 4.77(1.0)
Neudinger Nellme 5.12(-0.1)5.12(0.2) 4.51(-0.1)() ()() 5.12(-0.1)
F17 Diskus Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Edvina Norberg05Ransäters AIS 42.93
2Beatrice Pettersson05Mölndals AIK 40.50
3Nova Renåker05Tjalve FIF 39.60
4Tindra Dahlberg05Upsala IF 37.72
5Alba Hansson05Malmö AI 36.63 PB
6Norah Lind05Turebergs FK 35.55
7Alice Hultberg05Malmö AI 33.21
8Amanda Cederlöf05IFK Växjö 31.77
9Julia Samuelsson05Hässelby SK 30.69
10Ronja Rickardsson05IFK Växjö 29.63
11Edith Hillman05Gefle IF 28.94
12Emilia Johansson05Upsala IF 28.40
13Hanna Andersson05Falu IK 28.04
14Tilde Schack05Åhus FIK 26.48 PB
15Sofie Andersson05IFK Lund 25.26
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
N LindX35.55X XXX35.55
T Schack25.29X26.48 26.48
E Norberg36.3642.9342.39 41.8139.72X42.93
A Hultberg33.2133.12X 32.14X31.3733.21
R Rickardsson28.42X29.63 29.63
E JohanssonX28.40X 28.40
T Dahlberg36.3536.33X X37.7236.3337.72
A Cederlöf29.1031.7729.90 XX30.4131.77
B Pettersson40.50XX 36.9435.37X40.50
H Andersson28.04XX 28.04
N Renåker38.0637.4536.63 37.0739.6038.7139.60
A HanssonX34.57X 35.7231.6536.6336.63
E Hillman28.9427.5028.22 28.94
S AnderssonX25.2625.15 25.26
J Samuelsson29.9930.69X 30.69