[Live] Resultat
[Alla] [Dag 1] [Dag 2] [Dag 3]

Resultat dag 1

M22 100 m Försök Vind:1.0 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 10.63Q PB
2Milo Wahlgren02Täby IS 10.75Q
3Omar Chaaban00IFK Helsingborg 10.87q SB
4Simon Plesse02Upsala IF 10.97q
5Murteza Ghoraishi02Oskarshamns SK 11.32 SB
6Jesper Simonsson00IK Orient 11.60 SB
M22 100 m Försök 2 Vind:2.7 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Viktor Thor00Strands IF 10.52Q
2Emil Johansson02Turebergs FK 10.72Q
3André Jackson02Ullevi FK 10.79q
4Martin Hagberg01Hässelby SK 10.87q
5Max Rosquist-Larsson01Malmö AI 11.23
5Edvin Andersson02Varbergs GIF 11.23
7David Mattiasson01Turebergs FK 11.24
M22 100 m Final Vind:-0.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Viktor Thor00Strands IF 10.62
2Tyresse Bobbert01Hovslätts IK 10.70
3Emil Johansson02Turebergs FK 10.80 SB
4Milo Wahlgren02Täby IS 10.85
5André Jackson02Ullevi FK 10.93
6Omar Chaaban00IFK Helsingborg 10.98
7Martin Hagberg01Hässelby SK 11.07
Simon Plesse02Upsala IF DNS
M22 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Karl Wållgren01Örgryte IS 49.37Q
2Gustav Gahne01Hässelby SK 49.47Q
3Robin Isaksson02Turebergs FK 50.67q
4August Kallin02Västerås FK 51.92q
5Viktor Hedlund02Falu IK 52.68q
6Noa Anemyr02Linköpings GIF 54.86
M22 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Mattias Waernulf02Västerås FK 48.95Q
2Jacob Helsing00IK Orient 50.47Q
3Gustav Karlsson00Örgryte IS 50.58q
4Jonathan Johansson00Sävedalens AIK 53.48
Linus Simmerlein02Linköpings GIF DNS
M22 2000 m hinder Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emil Millán De La Oliva01Eskilstuna FI 6:02.61
2Oscar Eliasson01Hässelby SK 6:18.35 PB
3Salem Al-Murisi02Ullevi FK 6:34.79
4Axel Hagerud02Bromma IF 6:46.27
M22 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Lukas Edqvist02Örgryte IS 14.97(-0.9
2Gustav Tartu02Ullevi FK 14.71(0.5
3Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 14.60(-0.3
4Melker Manne01Ullevi FK 14.50(-0.6
5Alexander Nyman00Hässelby SK 13.83(-2.1
6Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK 13.30(-1.9
7Theodor Duvert01Turebergs FK 12.93(1.8
8Gustaw Wisniewski02KFUM Örebro 12.57(-1.4
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
G Wisniewski 12.08(1.1)11.87(-0.8) 12.08(-0.3)11.82(-1.0) 12.57(-1.4)11.86(-2.8) 12.57(-1.4)
T Duvert 12.93(1.8)12.84(0.2) 12.56(0.9)-() 12.60(-2.6)12.40(-1.8) 12.93(1.8)
J Tysén Holmberg 13.18(2.5)13.30(-1.9) X(-1.6)-() -()-() 13.30(-1.9)
A Nyman X(0.7)13.58(-0.9) X(-0.6)X(-0.1) 13.83(-2.1)X(-1.7) 13.83(-2.1)
O Weidenholm X(0.6)X(-1.0) 14.19(-0.8)14.60(-0.3) 14.59(-0.2)14.12(-0.7) 14.60(-0.3)
M Manne X(0.7)14.49(-1.1) X(0.7)14.50(-0.6) 14.07(-1.2)X(-1.6) 14.50(-0.6)
G Tartu 14.53(0.9)X(-1.1) -()14.71(0.5) -()-() 14.71(0.5)
L Edqvist 14.44(-0.2)X(-1.1) 14.97(-0.9)X(-0.6) 14.95(-0.1)14.69(-0.6) 14.97(-0.9)
M22 Spjut Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jakob Rahm02Sävedalens AIK 67.56
2Albert Ottander00IFK Umeå 63.56
3Carl Widenholm00Hellas FK 62.94 SB
4Otto Sundell00Söderhamns IF 58.74
5Jonathan Bengtsson00Ullevi FK 52.04
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
O SundellX52.23X 55.64X58.7458.74
C Widenholm59.6662.9461.91 X59.7862.6162.94
J Bengtsson49.4552.0451.50 48.0849.0649.9252.04
J Rahm65.9064.3666.97 67.5664.5566.6767.56
A OttanderX62.2063.56 63.52X56.8563.56
P19 100 m Försök 1 Vind:1.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Pilgrim03Hammarby IF 11.10Q
2Alex Apelgrim04Örgryte IS 11.11Q
3David Axelsson04Upsala IF 11.23
4Oscar Niklasson04Hanvikens SK 11.50
5Elias Wennolf03IFK Lund 11.51
6William Nestor03Linköpings GIF 11.59
7Esbjörn Eriksson03Turebergs FK 12.07
P19 100 m Försök 2 Vind:0.2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 10.76Q
2Linus Pihl03IK Lerum FI 11.04Q PB
3Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 11.06q SB
4Casper Gustafsson04Hanvikens SK 11.27 SB
5Nils Brakander04IFK Göteborg 11.37 PB
6Arvid Borg04Linköpings GIF 11.37
7Moltas Strömberg03IFK Växjö 11.55
P19 100 m Försök 3 Vind:2.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonatan Borg03Hammarby IF 10.92Q
2Kristoffer Andersson04Falu IK 11.06Q
3Isak Holgersson04IFK Lund 11.14q
4Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg 11.30
5Rikard Throgen-Hedin03SK Bore 11.34
6Kahlil Joshua04Turebergs FK 11.46
7Emil Westermark04Turebergs FK 11.49
8Tristan Heno04IFK Göteborg 11.59
P19 100 m Final Vind:0.2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Erik Erlandsson04IFK Lund 10.51
2Alexander Pilgrim03Hammarby IF 10.79 PB
3Alex Apelgrim04Örgryte IS 10.83
4Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 10.94 SB
5Linus Pihl03IK Lerum FI 11.02 PB
6Jonatan Borg03Hammarby IF 11.11
7Isak Holgersson04IFK Lund 11.18
8Kristoffer Andersson04Falu IK 11.19
P19 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Pilgrim03Hammarby IF 49.02Q
2Viktor Skoglund04Danderyds SK 49.26Q PB
3Felix Ridderstråle04Piteå IF 49.46q PB
4Erik Skoglund04Danderyds SK 49.67q SB
5Kenan Kuru04Tullinge FI 54.58
6Jakob Hallgren04IF Göta Karlstad 56.37 SB
P19 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Alexander Nyström03Rehns BK 49.70Q
2Markus Brodin04Danderyds SK 49.85Q
3Simon Vikström04Sundsvalls FI 50.35q
4Albin Hagstedt04Örgryte IS 51.22q
5Jonathan Appel04Linköpings GIF 52.21 PB
6Simon Rosenquist03KA 2 IF 52.93
P19 1500 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jonathan Grahn04Mölndals AIK 3:59.12
2Jonas Magnusson04Hälle IF 3:59.66 PB
3Valter Kjellberg04Turebergs FK 3:59.87 PB
4Albin Wallenius03Västerås FK 4:02.15 SB
5Linus Jansson04Hässelby SK 4:06.62 SB
6Fabian Haeffler03Mölndals AIK 4:06.78 SB
7Louis Schmitz04Ullevi FK 4:08.32 PB
8Gabriel Claesson04IKHP Huskvarna 4:08.56
9Alfons Råwall04Sävedalens AIK 4:08.58 PB
10Carl Erixon03Mölndals AIK 4:11.67 SB
11Lukas Jakobsson03Mölndals AIK 4:12.11
12Benjamin Edman04IFK Umeå 4:21.46
13Adrian Jergmar03Boo IF 4:45.46
Albin Gezelius03IFK Mora DNS
P19 2000 m hinder Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Albin Gezelius03IFK Mora FIK 6:20.34 PB
2Carl Erixon03Mölndals AIK 6:29.43
3Olle Staaf04Linköpings GIF 6:32.99 PB
4Axel Johansson03Hälle IF 6:33.01 PB
P19 Längd Kval 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1David Thid03Spårvägens FK 7.17(-0.6Q PB
2Jacob Thelander03Ljungby FIK 7.12(1.8Q
3Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 7.05(-1.6Q
4Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 6.92(0.2Q SB
5Oscar Niklasson04Hanvikens SK 6.81(-0.3Q
6Melwin Lycke Holm04Kils AIK 6.80(-1.8Q
7David Axelsson04Upsala IF 6.78(-0.3Q PB
8Noa Skomorowski03Kvarnsvedens GoIF 6.76(-1.5Q
9Linus Jonsson04Hässelby SK 6.71(-1.4Q
10Samuel Ekelund03Eslövs AI 6.63(0.6Q
11Oden Grahm-Goles04IFK Göteborg 6.62(-0.5Q
12Jacob Vestman04Huddinge AIS 6.62(-0.2Q PB
13Henrik Silva Skoog04Västerås FK 6.60(1.0Q SB
14Erik Gustafsson03Linköpings GIF 6.58(0.0
15Nils Brakander04IFK Göteborg 6.37(-1.0 PB
16Isac Svensson04IFK Halmstad 6.31(-1.8
17Rikard Throgen-Hedin03SK Bore 6.08(0.7
18Vidar Kempe04Sundsvalls FI 6.07(-0.7
19Moltas Strömberg03IFK Växjö 6.02(-0.2
20Joel Borrman04Huddinge AIS 5.99(-1.5
21Måns Sjödell04IKHP Huskvarna 5.18(1.4
Niklas Wall03Hammarby IF NM(0.8
Lukas Forss04Upsala IF (
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
J Thelander 6.19(-0.4)7.12(1.8) ()() ()() 7.12(1.8)
V Kempe 2.97(-0.3)6.00(1.1) 6.07(-0.7)() ()() 6.07(-0.7)
M Strömberg 5.75(-0.1)X(-0.3) 6.02(-0.2)() ()() 6.02(-0.2)
J Borrman X(-1.2)X(-0.3) 5.99(-1.5)() ()() 5.99(-1.5)
I Svensson 6.14(-1.8)6.12(-0.1) 6.31(-1.8)() ()() 6.31(-1.8)
O Grahm-Goles 6.59(-1.6)6.62(-0.5) ()() ()() 6.62(-0.5)
N Brakander 6.31(-0.9)6.37(-1.0) 6.26(-0.2)() ()() 6.37(-1.0)
S Ekelund X(-1.7)6.63(0.6) ()() ()() 6.63(0.6)
D Axelsson 5.82(-2.1)6.38(-1.1) 6.78(-0.3)() ()() 6.78(-0.3)
O Niklasson 6.51(-1.3)6.81(-0.3) ()() ()() 6.81(-0.3)
N Skomorowski 6.76(-1.5)() ()() ()() 6.76(-1.5)
M Lycke Holm 6.80(-1.8)() ()() ()() 6.80(-1.8)
H Silva Skoog 6.45(-0.1)6.60(1.0) ()() ()() 6.60(1.0)
N Wall X(0.8)X(0.2) X(0.1)() ()() NM(0.8)
R Throgen-Hedin 5.86(-0.4)6.08(0.7) X(0.5)() ()() 6.08(0.7)
O Ellström X(0.2)6.92(0.2) ()() ()() 6.92(0.2)
L Forss ()() ()() ()()
E Gustafsson 3.28(-1.2)6.58(0.0) 5.21(-1.8)() ()() 6.58(0.0)
J Vestman 6.52(-0.2)6.32(-1.5) 6.62(-0.2)() ()() 6.62(-0.2)
L Jonsson 6.71(-1.4)() ()() ()() 6.71(-1.4)
J Hellbratt X(-1.7)7.05(-1.6) ()() ()() 7.05(-1.6)
M Sjödell 5.10(-1.1)4.91(-0.2) 5.18(1.4)() ()() 5.18(1.4)
D Thid X(1.1)7.17(-0.6) ()() ()() 7.17(-0.6)
P19 Slägga Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Leo Bystedt03Västerås FK 66.20
2Adam Hellbom04Falu IK 61.40
3Albin Silén03Strands IF 61.38
4Elias Lind03Hässelby SK 60.82 PB
5Ludvig Wallén04Bromma IF 55.73
6Jakob Johansson04Varbergs GIF 50.78
7Alexander Karlsson04Skruvs IF 49.85
8Sixten Persson04Sävedalens AIK 49.67 PB
9Alexander Lindefalk03Hammarby IF 44.45
10Mille Edwardsson04Bollnäs FIK 42.42
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
L Wallén49.88X44.99 52.9355.73X55.73
A Lindefalk44.45XX 44.45
L BystedtX62.6764.98 66.2066.04X66.20
A SilénXX56.48 X61.38X61.38
S PerssonX43.5149.67 48.0246.92X49.67
E LindX53.11X X59.1460.8260.82
A KarlssonX47.96X X49.8547.4049.85
A Hellbom55.2558.10X X61.40X61.40
J Johansson47.3148.3150.78 50.2750.74X50.78
M Edwardsson41.1142.4241.93 42.42
P17 100 m Försök 1 Vind:0.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Victor Törnström05Danderyds SK 11.06Q
2Melvin Vala Tefre05Malmö AI 11.15Q
3Max Holmberg05Linköpings GIF 11.44
4Oscar Björkman Schölin05Mölndals AIK 11.53
5Oscar Heaton05Huddinge AIS 11.71
6Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 11.81 PB
7Lukas Björklund05Eksjö Södra IK 11.89
8Christ Rafi Krekorian05Upsala IF 13.48
P17 100 m Försök 2 Vind:0.5 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Isak Hughes05IFK Växjö 10.79Q
2Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 10.98Q SB
3Leo Göransson05Klippans FK 11.07q PB
4Måns Bergström05Malmö AI 11.09q PB
5Shakeem Reid05Ullevi FK 11.34
6Edvin Unger05Bromma IF 11.81
7Alfons Johansson05Eksjö Södra IK 12.08
P17 100 m Försök 3 Vind:2.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Noah Karlberg05Malmö AI 10.93Q
2Tim Jansson05Alingsås IF 11.17Q
3Gabriel Darin05IF Udd 11.20
4Måns Cyrén05Gefle IF 11.41
5Ethan Chalon05Upsala IF 11.69
6Elias Bouloussaa05Bromma IF 11.78
7William Lindgren05Rånäs 4H 11.97
8Elias Mulot05Malmö AI 12.18
P17 100 m Final Vind:-1.2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Isak Hughes05IFK Växjö 10.67
2Alexander Oliver05IF Göta Karlstad 10.86 PB
3Noah Karlberg05Malmö AI 10.97 PB
4Victor Törnström05Danderyds SK 10.99
5Melvin Vala Tefre05Malmö AI 11.12
6Måns Bergström05Malmö AI 11.24
7Tim Jansson05Alingsås IF 11.37
Leo Göransson05Klippans FK DNF
P17 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lucas Törnström05Danderyds SK 50.93Q
2William Lindqvist05Åhus FIK 51.70Q
3Konrad Sundbom Kopparberg05Spårvägens FK 53.20q
4Linus Fondin05Hanvikens SK 53.34q PB
5Max Myrin05Hellas FK 53.99
6Vilgot Westling05Sundsvalls FI 55.19 PB
7Felix Österberg05Boo IF 57.62
P17 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Jeroen Persson05IFK Lund 52.11Q
2Oliver Fehrlund Persson05Ystads IF 52.77Q
3Isak Stieberth Siljedahl05IF Triangeln 52.82q
4Joar Franck05Ystads IF 53.85q
5Victor Johnson05Bromma IF 54.77 PB
6Robin Göransson05Turebergs FK 55.90
P17 3000 m Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Samuel Berhane05Hässelby SK 8:51.97
2Abdirahman Ali05Högby IF 8:54.20 PB
3Algot Wedberg05Hälle IF 8:55.16 PB
4Felix Persson05Västerås FK 9:01.95
5Sander Petri Bere05Malmö AI 9:03.29 PB
6Kalle Öhlund05IK Hakarpspojkarna 9:20.17
7Henok Ande05Hälle IF 9:24.72
8Ludvig Hasler05Västerås FK 9:32.59
9Milian Hentschke05Tullinge FI 9:36.23
10Linus Alinder05Mölndals AIK 9:39.02 PB
11Michael Posluk05IK Akele 11:28.61
Adam Sörqvist05Mölndals AIK DNF
P17 Höjd Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Leo Göransson05Klippans FK 1.93 =PB
2Isak Gamst05IFK Lund 1.91 PB
3Erik Larripa Taxell05Hässelby SK 1.83
4Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 1.79
5Edvin Håkansson05IFK Halmstad 1.79 PB
6Melvin Vala Tefre05Malmö AI 1.75
7Filip Ekström05Bromma IF 1.70
8Seth Svensson05Varbergs GIF 1.65
1.651.701.751.79 1.831.861.891.91 1.931.95
Leo Göransson --o- oxxooxo oxxx
Anton Hellstrand Helleberg -ooo xxx
Erik Larripa Taxell --o- oxxx
Filip Ekström ooxxx
Isak Gamst --oo xooxxoxo xxx
Seth Svensson xoxxx
Edvin Håkansson ooxoxo xxx
Melvin Vala Tefre -oxoxxx
P17 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Jonas Gustén05Ullevi FK 13.89(0.8 PB
2Rasmus Berg05Gefle IF 13.83(0.6
3Marcus Eklund05Täby IS 13.54(0.8 PB
4Linus Wahl05IK Lerum FI 13.41(0.4
5Thirachai Schröder05Spårvägens FK 13.35(1.2
6Melker Svanberg05IF Kville 13.34(0.9 PB
7Teodor Nyman05Hanvikens SK 12.94(0.8
8Elis Gemzell05Tierps IF 12.62(0.3
9James Mostert05KA 2 IF 12.33(0.9
10Albin Pilheden05Tyresö FK 11.65(1.0 PB
11Viggo Nielsen05IK Lerum FI 11.56(1.1 PB
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
E Gemzell 12.43(2.2)12.34(0.6) 12.62(0.3)12.38(0.1) 12.42(1.0)10.70(-0.4) 12.62(0.3)
R Berg 13.39(1.9)13.27(1.0) 13.83(0.6)13.79(0.7) 13.58(-0.7)X(0.5) 13.83(0.6)
T Schröder 13.08(1.3)13.35(1.2) 11.50(1.1)X(-0.5) X(0.1)X(0.3) 13.35(1.2)
L Wahl 13.41(0.4)X(1.6) X(1.3)X(-1.0) 13.12(-0.5)X(0.4) 13.41(0.4)
V Nielsen X(0.3)X(0.9) 11.56(1.1)() ()() 11.56(1.1)
J Gustén 12.89(1.0)13.85(2.2) 13.58(1.0)13.57(-0.9) 13.37(-0.3)13.89(0.8) 13.89(0.8)
M Eklund X(0.7)13.54(0.8) 13.42(0.2)X(-3.5) X(-1.4)X(0.5) 13.54(0.8)
J Mostert 12.32(1.1)12.33(0.9) 12.22(-1.0)() ()() 12.33(0.9)
T Nyman 12.66(1.1)12.94(0.8) 12.83(0.5)12.66(0.3) X(1.8)12.71(1.5) 12.94(0.8)
M Svanberg 12.72(-0.5)X(2.5) 12.97(0.0)13.01(-1.6) X(0.7)13.34(0.9) 13.34(0.9)
A Pilheden 11.35(0.2)11.65(1.0) 11.28(1.2)() ()() 11.65(1.0)
P17 Diskus Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Gustav Rydåker05Upsala IF 53.10
2Jesper Lindqvist05Boden FI 51.59 PB
3Viktor Lögdahl05Råby-Rekarne FI 50.10 PB
4Jacob Nilsson05Spårvägens FK 44.75 PB
5Jakob Romberg05Hässleholms AIS 42.20
6Gustav Jonsson05SK Bore 40.73
7Mikola Ahlgren05Västerås FK 38.92 PB
8Adam Torbjörnsson05Hammarby IF 38.63 PB
9Adam Söder05Gefle IF 35.04
10Leo Göransson05Klippans FK 34.23
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J Romberg38.6338.43X XX42.2042.20
A Torbjörnsson37.38XX X38.63X38.63
V Lögdahl49.12X46.33 X50.10X50.10
J Lindqvist47.8551.30X 51.5948.50X51.59
G Jonsson40.73X- XXX40.73
G Rydåker53.1051.49X XX52.4253.10
M Ahlgren38.5135.5238.92 X38.19X38.92
A Söder32.3734.2435.04 35.04
L GöranssonXX34.23 34.23
J Nilsson44.7543.32X XXX44.75
K22 100 m Försök 1 Vind:-0.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 11.73Q
2Julia Björkman00IF Kville 12.19Q
3Cajsa Augustsson02Örgryte IS 12.38q
4Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 12.48q
5Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 12.72
6Marie Ebbestad00Upsala IF 12.74
7Erika Gustafsson02Boden FI 13.31 PB
K22 100 m Försök 2 Vind:1.4 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Filippa Sivnert01Malmö AI 11.73Q
2Wilma Rosenquist01Malmö AI 11.94Q
3Madeleine Winberg00Mölndals AIK 12.12q PB
4Virva Rylander00Västerås FK 12.27q SB
5Mathilda Gustafsson00Örgryte IS 12.67 SB
6Victoria Davidsson02Tyresö FK 12.73
K22 100 m Final Vind:-0.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Henriksson00IFK Helsingborg 11.54
2Filippa Sivnert01Malmö AI 11.67
3Wilma Rosenquist01Malmö AI 11.98
4Julia Björkman00IF Kville 12.26
5Madeleine Winberg00Mölndals AIK 12.30
6Cajsa Augustsson02Örgryte IS 12.39
7Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 12.47
8Virva Rylander00Västerås FK 12.49
K22 400 m Final 2022-08-27
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 55.67 PB
2Tyra Landin02Västerås FK 56.09 PB
3Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad 56.16
4Wilma Nielsen01Örgryte IS 57.03 PB
5Maja Sund01Täby IS 58.35
6Elwira Ripsweden02Huddinge AIS 59.84 PB
7Ebba Jernmark Burrows00Täby IS 61.44
8Filippa Dedorsson02IF Göta Karlstad 66.19
K22 2000 m hinder Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Julia Nielsen01Örgryte IS 7:31.73
2Wilma Nielsen01Örgryte IS 7:31.92
3Greta Halldén02Mölndals AIK 7:50.79
4Alina Vuokila02IFK Lidingö 8:09.10 PB
5Johanna Granhällen02IF Rinkeby Run 8:31.76
K22 Stav Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Gabriella Jönsson01IFK Helsingborg 4.08
2Sandra Alvero01IFK Växjö 3.91
3Ebba Blomstrand00KFUM Örebro 3.74
4Emelie Forsberg02Huddinge AIS 3.36
3.223.363.503.64 3.743.843.913.98 4.034.084.31
Ebba Blomstrand --oo xxoxxx
Emelie Forsberg ooxxx
Sandra Alvero ---o -xxooxxx
Gabriella Jönsson ---- ooo- -xxoxxx
K22 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Maja Åskag02Råby-Rekarne FI 13.40(1.4
2Klara Rådbo01Hässelby SK 12.24(-0.4
3Cornelia Nilsson01Skellefteå AIK 12.03(1.4 =SB
4Kajsa Lindqvist00Upsala IF 12.02(1.3
5Lisa Weyhenmeyer00Upsala IF 11.39(-0.3
6Maja Pettersson02IFK Växjö 11.35(0.0
7Sofia Andersson01Ullevi FK 10.54(-0.9
8Sofia Ensberg02Örgryte IS 10.21(1.0
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
K Rådbo 12.06(2.1)X(2.3) 11.75(-0.3)12.24(-0.4) 12.20(0.2)-() 12.24(-0.4)
M Pettersson 11.35(0.0)X(1.8) X(0.4)X(-0.5) X(1.2)X(1.6) 11.35(0.0)
M Åskag X(1.4)X(1.4) 13.00(0.6)12.75(-1.4) 13.40(1.4)13.15(2.3) 13.40(1.4)
L Weyhenmeyer X(1.4)X(2.0) X(0.5)11.39(-0.3) 11.27(0.1)X(1.8) 11.39(-0.3)
C Nilsson X(0.7)X(1.9) 12.03(1.4)X(0.2) X(0.1)X(2.3) 12.03(1.4)
K Lindqvist 12.02(1.3)-() -()-() -()-() 12.02(1.3)
S Ensberg X(1.3)X(0.8) X(1.2)X(0.3) X(0.3)10.21(1.0) 10.21(1.0)
S Andersson X(2.1)X(-0.7) X(0.8)X(-0.8) 10.54(-0.9)X(1.2) 10.54(-0.9)
K22 Spjut Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Sophie Reid02IK Ymer 44.32 PB
2Amanda Rask02IFK Umeå 43.33
3Stina Jacobson00Örgryte IS 42.11
4Klara Rådbo01Hässelby SK 40.47
5Amanda Isaksson01Boden FI 33.36
6Linnea Westerberg01Bålsta IK 31.69
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
K Rådbo40.47XX XX36.4440.47
L Westerberg29.2530.6531.69 29.6830.8231.4231.69
A Rask38.3840.02X 39.2240.6543.3343.33
A Isaksson32.32XX X33.36X33.36
S ReidX42.3441.95 39.8541.7144.3244.32
S Jacobson40.1642.1140.39 39.8441.5440.0042.11
F19 100 m Försök 1 Vind:-0.1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Nora Lindahl04Hässelby SK 11.91Q
2Ida Staafgård03Malmö AI 12.19Q
3Nova Fogelkvist04Motala AIF 12.80
4Elin Molinder04Mölndals AIK 12.84
5Ida Kühnel Pappila04IFK Göteborg 12.87 SB
6Tilda Wahlén04Mölndals AIK 12.95
F19 100 m Försök 2 Vind:0.5 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Elvira Tanderud04Ullevi FK 11.70Q
2Emilia Franzén04Klippans FK 12.11Q
3Sofia Björkman03IF Kville 12.21q
4Sissel Eliasson04Alingsås IF 12.81
5Tilda Lilja03IFK Helsingborg 12.82
6Fia Viklund03Skellefteå AIK 12.90 =PB
7Emma Nilsson03Gefle IF 13.34
F19 100 m Försök 3 Vind:1.5 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Wilma Svenson03Oskarshamns SK 11.94Q
2Katharina Gråman03Spårvägens FK 12.09Q
3Hilma Wide04Upsala IF 12.36q SB
4Alma Uhlin03Falu IK 12.45 PB
5Milla Svanberg03Malmö AI 12.59 SB
6Karin Bengtsson04Hanvikens SK 12.62 PB
7Clara Spangenberg04Upsala IF 14.03
F19 100 m Final Vind:0.3 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Nora Lindahl04Hässelby SK 11.78
2Wilma Svenson03Oskarshamns SK 11.82
3Elvira Tanderud04Ullevi FK 11.83
4Emilia Franzén04Klippans FK 12.20
5Sofia Björkman03IF Kville 12.35
6Hilma Wide04Upsala IF 12.48
Katharina Gråman03Spårvägens FK DNF
Ida Staafgård03Malmö AI DNS
F19 400 m Försök 1 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Lova Perman03IF Göta Karlstad 56.64Q
2Elin Joabsson04IFK Växjö 58.33Q
3Hilda Lindell04KA 2 IF 58.82q
4Julia Meijer04Turebergs FK 60.20q
5Una Ademovic04Malmö AI 60.85q PB
6Elsa Lennartsson03Täby IS 62.93
F19 400 m Försök 2 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 57.16Q
2Felicia Johansson04Hanvikens SK 59.47Q
3Lisen Rignell03Bromma IF 60.33q
4Magda Karlsson04IFK Lund 61.39
5Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK 61.73
F19 3000 m Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Saga Provci04IFK Göteborg 9:48.46 PB
2Alva Malmsten Nilsson03Upsala IF 9:55.54
3Ida Knutsson04Upsala IF 10:03.18
4Alma Svantesson04Mölndals AIK 10:22.62
5My Rundgren03Luleå FI 10:26.40
6Filippa Hägglund03Upsala IF 10:32.61
7Tilda Knauer03Hälle IF 10:43.52
F19 Stav Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Sara Winberg04Täby IS 415 PB
2Ida Jexe Ek04IFK Halmstad 368 PB
3Hilda Wallgren04Skellefteå AIK 358
4Elvira Collvin04Malmö AI 346 SB
5Ellinor Hannerfors03Haparanda SKT 339 PB
6Sofia Olsson04IF Rigor 328 PB
7Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF 317
8Isabell Lundholm04KFUM Örebro 302
9Amina Fältmars03IK Sisu 302
10Alva Nilsson04KFUM Örebro 287
11Ellen Lundberg Hedman04Djurmo Sifferbo IF 272
Klara Hillman04IF Rigor NH
Tuva Weiland04Piteå IF NH
Alannah Hellstadius04Hammarby IF NH
252272287302 317328339346 353358363368 373385400415
421
Klara Hillman -xxx
Ellen Lundberg Hedman ooxxx
Isabell Lundholm ---o xxx
Ellinor Hannerfors --oo ooxoxxx
Ida Jexe Ek ---- -ooo xoooxo xx-r
Elvira Collvin ---o xoxoxoxo xxx
Alannah Hellstadius ---xxx
Hilda Wallgren ---- -oxoxxo -xox-xx
Amina Fältmars ---xo xxx
Lovisa Blomqvist -oxoo xoxxx
Sara Winberg ---- ---- -o-- xooxoxxo
xxx
Sofia Olsson --xoo oxoxxx
Tuva Weiland --xxx
Alva Nilsson -xxooxxx
F19 Diskus Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Frida Krantz04Hammarby IF 45.28
2Victoria Wickman03Upsala IF 42.46
3Johanna Emanuelsson03Villstad GIF 42.40 SB
4Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FI 42.36 SB
5Tilda Bernhult04KFUM Örebro 41.03 SB
6Levina Ringdahl04Marieby GoIF 40.02
7Ebba Salomonsson Lind04Hanvikens SK 38.37
8Nora Jolbäck04Ullevi FK 36.88 PB
9Jennie Gregestam04Huddinge AIS 34.45
10Natalie Persson03Katrineholms SK 33.75
11Emelie Malmborg03Hässelby SK 33.22 PB
12Amelie Götesson04Varbergs GIF 33.13
13Tilde Grönwall04IK Finish 32.60
14Matilda Åkerman04IFK Halmstad 29.82
15Emma Hallencreutz04Hammarby IF 29.50
16Liv Norberg04IK Stål 27.28
Bea Vold Johannesson04IFK Sunne NM
Ebba Toorell03Ullevi FK NM
Justina Esangbedo03Kvarnsvedens GoIF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J Gregestam34.0734.4534.40 34.45
A Götesson29.1627.6933.13 33.13
N Persson33.75X31.90 33.75
T GrönwallX32.60X 32.60
Salomonsson Lind35.58X38.37 XXX38.37
Gabrielli Gustaf40.5636.7639.31 X39.2242.3642.36
E Hallencreutz26.9926.1229.50 29.50
E Malmborg29.3233.22X 33.22
M Åkerman25.3529.8229.52 29.82
F Krantz42.2144.2243.79 45.2844.0544.2345.28
J EmanuelssonXX41.27 41.6042.40X42.40
E ToorellXXX NM
Vold JohannessonXXX NM
N Jolbäck34.2636.88X XXX36.88
T BernhultX36.6337.39 41.0340.07X41.03
L Ringdahl36.2232.19X 38.0535.6940.0240.02
V WickmanX35.7839.38 42.4641.2541.4142.46
L NorbergXX27.28 27.28
J EsangbedoXXX NM
F17 100 m Försök 1 Vind:0.9 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emma Carlsson05Turebergs FK 12.32Q PB
2Ebba Eklund05IF Hagen 12.44Q
3Nellie Wartanian05IFK Umeå 12.55q PB
4Ane Torine Iversen05Mölndals AIK 12.77
5Irma Jonhed05IF Göta Karlstad 12.86
6Vilma Söderlund05Västerås FK 13.25
F17 100 m Försök 2 Vind:0.7 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ella Uddenäs05Malmö AI 12.36Q
2Izabella Olofsson05KA 2 IF 12.44Q PB
3Tova Gustafsson05Istrums SK 12.57q PB
4Anna Bergdén05IF Udd 12.68
5Chekube Roseangela Anichukwu05KFUM Örebro 13.06
6Klara Håkansson05IK Orient 13.33
F17 100 m Försök 3 Vind:0.8 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 12.29Q
2Lina Ånstad05Motala AIF 12.48Q PB
3Amanda Lennartsson05IFK Växjö 12.60
4Maya Bergström-Weekes05Upsala IF 12.65
5Kellie Tran05IK Ymer 13.10
6Cèline Stjernfelt05IFK Helsingborg 13.10
F17 100 m Final Vind:1.4 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emma Carlsson05Turebergs FK 12.31 PB
2Helmi Hjortbäck05Ullevi FK 12.31
3Ella Uddenäs05Malmö AI 12.38
4Lina Ånstad05Motala AIF 12.49
5Ebba Eklund05IF Hagen 12.57
6Izabella Olofsson05KA 2 IF 12.60
7Tova Gustafsson05Istrums SK 12.63
8Nellie Wartanian05IFK Umeå 12.66
F17 3000 m Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Ebba Cronholm05Ljungby FIK 9:59.80
2Elsa Sundqvist05Upsala IF 10:03.94
3Ida Kraft05Hälle IF 10:10.12 PB
4Meija Peterson05IF Göta Karlstad 10:14.26
5Julia Rosén05Alingsås IF 10:17.89
6Melissa Bentayeb05Täby IS 10:32.37
7Lowa Branth05Upsala IF 10:35.82
8Ella Ohlsson05IFK Umeå 10:38.54
9Anna Ferletta05Karlskoga Friidrott 10:43.95 PB
Elin Hagelin05Mölndals AIK DNF
F17 Höjd Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q Code
1Lina Bjerkestam05Huddinge AIS 1.69
2Doris Theander05Varbergs GIF 1.67 PB
3Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 1.67 =PB
4Alvah Lind05Turebergs FK 1.64
5Engla Nilsson05Örgryte IS 1.61
6Elsa Arnesson05Trångsvikens IF 1.57
7Lisa Norlander05Brännans FF 1.57
8Ida Kindbom05Motala AIF 1.57
9Sara Larsson05Kils AIK 1.53
9Ebba Elfström05Lidköpings IS 1.53 =SB
11Suzanne Lesage05Bromma IF 1.53 PB
12Emma Östklint05Hovslätts IK 1.47
12Emma Hjelm05IF Göta Karlstad 1.47
1.411.471.531.57 1.611.641.671.69 1.71
Lina Bjerkestam ---o ooxoo xxx
Ida Kindbom -ooxxo xxx
Emma Hjelm -xoxxx
Sara Larsson -ooxxx
Lisa Mårtensson --oxo xooxxoxxx
Doris Theander --oo oxoxoxxx
Engla Nilsson ---- oxxx
Ebba Elfström oooxxx
Suzanne Lesage oxooxxx
Lisa Norlander --oxo xxx
Elsa Arnesson --oo xxx
Alvah Lind ---- xooxxx
Emma Östklint oxoxxx
F17 Tresteg Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Wind Q com Code
1Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 12.30(1.6 PB
2Matilda Halfwordson05Bromma IF 12.11(1.7 PB
3Melina Lidberg05Bromma IF 12.07(0.0
4Anna Bergdén05IF Udd 11.45(0.4 PB
5Linnea Villskog05Gefle IF 11.20(0.1 SB
6Isabelle Malmborg05Hässelby SK 11.13(0.0 PB
7Celia Parmatow05Malmö AI 11.09(0.7
8Olivia Sipos05Linköpings GIF 10.96(1.6
9Edith Viklund05Hulåns IF 10.32(1.5
10Alma Hansson05Bollnäs FIK 10.31(1.1
11Emma Sjöblom05Rånäs 4H 10.18(1.1
12Tuva Wennergren05Hässelby SK 10.01(0.1
Ronja Rickardsson05IFK Växjö NM(1.2
Name Atempt 1 Atempt 2 Atempt 3 Atempt 4 Atempt 5 Atempt 6 Best Res
A Hansson 10.31(1.1)10.23(0.7) X(2.4)() ()() 10.31(1.1)
L Villskog 10.98(0.8)10.98(0.4) 11.12(1.0)11.01(1.3) 11.20(0.1)11.02(-0.2) 11.20(0.1)
E Viklund 10.32(1.5)X(1.2) X(1.3)() ()() 10.32(1.5)
I Malmborg 10.94(1.2)11.05(1.9) 11.00(0.4)10.82(1.4) 11.12(1.7)11.13(0.0) 11.13(0.0)
T Wennergren 9.76(-0.2)10.01(0.1) 9.87(0.8)() ()() 10.01(0.1)
A Bergdén X(0.6)11.18(2.2) 10.95(2.2)11.15(2.2) 11.00(1.5)11.45(0.4) 11.45(0.4)
R Rickardsson X(1.2)X(1.1) X(1.0)() ()() NM(1.2)
O Sipos 10.80(0.8)10.51(1.3) 10.96(1.6)X(1.0) 10.84(0.9)10.76(0.9) 10.96(1.6)
C Parmatow X(1.4)10.94(2.0) 11.09(0.7)11.00(1.4) X(1.0)10.66(1.3) 11.09(0.7)
E Sjöblom X(1.2)X(0.2) 10.18(1.1)() ()() 10.18(1.1)
M Halfwordson X(1.3)11.75(1.2) 11.79(0.7)11.62(1.1) 12.09(1.7)12.11(1.7) 12.11(1.7)
M Lidberg 11.69(0.9)11.24(1.4) 11.71(1.0)11.79(1.1) 12.07(0.0)12.07(1.0) 12.07(0.0)
Lindgren Engelbl 10.21(1.1)11.99(1.6) 11.93(1.5)11.96(2.0) 12.30(1.6)12.05(2.8) 12.30(1.6)
F17 Spjut Final 2022-08-26
Ra Name D Club Res. Q com Code
1Emelie Olsson05Säffle FIK 47.29
2Linn Svedberg Jarlhage05Falkenbergs IK 43.19
3Alvah Lind05Turebergs FK 39.59
4Ida Kindbom05Motala AIF 38.85 PB
5Annie Sturesson05Falkenbergs IK 38.28 PB
6Doris Theander05Varbergs GIF 38.17
7Nova Renåker05Tjalve FIF 37.74 SB
8Norah Lind05Turebergs FK 37.50
9Wilma Nilsson05Klippans FK 36.50
10Julia Samuelsson05Hässelby SK 36.16 PB
11Ebba Zachrisson05Lidköpings IS 35.93
12Mira Johansson05Malmö AI 33.25
13Hanna Andersson05IFK Lund 32.96
14Norah Birgen05Huddinge AIS 32.82 PB
15Suzanne Lesage05Bromma IF 31.60
16Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 31.18
17Amanda Rönn05Malmö AI 29.33
18Isabella Petäjistö05IF Triangeln 26.24 PB
Sofie Andersson05IFK Lund NM
Emilia Johansson05Upsala IF NM
Name Atempt1 Atempt2 Atempt3 Atempt4 Atempt5 Atempt6 Best Res
J Samuelsson36.16XX 36.16
A SturessonX38.2837.96 X34.3934.8238.28
A LindX39.0636.71 -34.6039.5939.59
H Andersson31.4132.9632.19 32.96
S Lesage31.6028.2129.38 31.60
D Theander35.6738.1737.69 36.6738.07X38.17
N Lind37.50XX 35.92X-37.50
E Zachrisson35.9335.0235.11 35.93
W Nilsson36.5035.02X 36.50
S AnderssonXXX NM
Svedberg JarlhagXX42.78 39.5442.5943.1943.19
A Hedlund26.9831.1829.11 31.18
N BirgenXX32.82 32.82
E JohanssonXXX NM
I Petäjistö26.24XX 26.24
A RönnX29.3329.23 29.33
I Kindbom37.0537.7138.85 33.6938.49X38.85
E Olsson47.29X45.67 X44.48X47.29
M Johansson31.8030.8933.25 33.25
N Renåker31.7037.74X 33.2433.0936.5937.74